Jalgpalli suurimad vastased: ilmataat, haigused ja lõhkekehad

Manchester City võinuks juba eelmisel nädalal tulla inglismaa meistriks, kuid Unitedi fännid arvasid teisiti. Millal veel on asjalood teistmoodi läinud?


Manchester City võinuks juba möödunud nädalavahetusel tulla Inglismaa meistriks. Selleks pidanuks nende linnarivaal United lihtsalt koduplatsil Liverpoolile kaotama. Seda aga ei juhtunud. Õigemini, seda mängu isegi ei juhtunud, sest sajad protestijad olid tunginud Old Traffordile, et seal avaldada meelt klubi omava Glazerite perekonna vastu. Kuigi lahendust otsiti, leiti viimaks, et lihtsam on kohtumine edasi lükata. 

Mängu edasilükkamises iseenesest ju midagi uut pole: koroonalainete haripunktis on see olnud võrdlemisi iganädalane tegevus, kuid sel korral ei olnud põhjus enam viirusest ega tervisest tulenev. Spordijutud.com kaevus sel puhul ajaloosügavustesse, et tuua teieni veel teisigi omapäraseid põhjuseid, miks kohtumisi vutimängu sünnimaal on edasi lükatud.

Ilmataat on röövinud ka inimelu

Kuigi kohtumisi lükatakse Inglismaal edasi kõikvõimalikel põhjustel, on üks põhjus teistest kordades sagedasem: kehv – või õigupoolest, si** – ilm. Ainuüksi miinuskraadid või lumesadu mõistagi ühtegi kohtumist ära ei jäta. See sõltub ikkagi sellest, kas väljak on mängukõlbulik või mitte. Liiga jäise platsi korral mängijaid vigastuste vältimiseks “murul” ei lasta, sama kehtib ka liiga vesise väljaku kohta. Mõlemal puhul langeb otsustusõigus peakohtunikule, kes enamik juhtudel arutab olukorra läbi ka mõlema meeskonnaga.

Ent leidub ka omapärasemaid näiteid. Näiteks 2010. aasta jõulude ajal lükati edasi Sheffield City ja Hillsborough vaheline amatööride kohtumine, kuna sealse staadioni vananenud torustik oli külma tõttu õhku lennanud ning nõnda polnud staadionil vett, et pakkuda fännidele esmalt kehakosutust ning hiljem ka võimalust seda väljutada.

Ka tuulepoiss on Inglismaal aeg-ajalt vimkasid visanud. Näiteks 2011. aasta 1. jõulupühal jäeti ära Tranmere’i ja Rochdale’i vaheline kohtumine, kuna tormituuled olid staadioni plekist katuse lahti rebinud ning see kujutas mängijatele ja fännidele ohtu. Sellistesse olukordadesse suhtutakse Inglismaal äärmiselt tõsiselt, kuna 2004. aastal lõppes kõik väga traagiliselt. Nimelt lahkus toona siitilmast 40-aastane Bernard Murphy, kes oli parasjagu teel Evertoni ja Leicester City kohtumisele, kui tuule alla võtnud puitaed talle otsa lendas. Evertoni hooajapileti omanik suri silmapilkselt.

Koroona pole esimene…

Koroonaviiruse tõttu on staadionid praegu tühjad. Tegemist on mõistagi ennetusmeetmega, et viirushaigus tribüünidel levima ei pääseks. Samamoodi on Inglismaal talitatud ka varem, näiteks hooajal 1965-66 oli Blackburnis laialdane lastehalvatuse puhang, mistõttu mängiti samamoodi esmalt tühjade tribüünide ees. Kuna olukord aga ei paranenud, jäeti toona linnas ka jalgpallikohtumisi ära. Lihtsalt selleks, et 1) kontakte vältida 2) haigust külalismeeskondadega mitte teistesse linnadesse edasi kanda.

Samamoodi käituti 1897-98 hooajal ka Middlesbroughs, kui seal levisid rõuged.

Ettevaatust, lõhkekeha!

Teise maailmasõja aegseid lõhkekehasid leitakse ka meie metsadest jätkuvalt igal aastal. Inglismaagi osales ilmasõjas ning 1985. aastal põhjustas üks säärane seniplahvatamata lõhkekeha ka Sheffield Unitedi ja Oldhami kohtumise edasilükkamise. Enam kui 40 aastat vana pomm leiti staadioni kõrvaltänavast, pärast mida kogu ümbruskond evakueeriti. Õnneks mingit kärtsu ja mürtsu ei järgnenud. Demineerijad viisid pommi minema ja kohtumine sai samamoodi kolm päeva hiljem toimuda.

Kes aga arvab, et säärased kahtlased kehad on jäänud Inglismaal minevikku, siis te eksite. 2016. aasta kevadel ei õnnestunud Manchester Unitedil õigeaegselt pidada oma viimast kodumängu Bournemouthi vastu, kuna ühest WC-potist leiti “kahtlane seadeldis”. Taas evakueeriti kogu piirkond ning kohale kutsuti demineerijad. Mis aga selgus, oli tragikoomiline. Tegemist oli mängupommiga, mille olid sinna unustanud klubi enda turvatöötajad, kes olid mõned päevad varem treeninud staadioni evakueerimist. Samas, teistkordse reageerimise eest 5+.

Kuigi Meistrite liiga mängud on selleks nädalaks juba selja taga, saab Betsafe’i vutigurude abil ennast kurssi viia näiteks koduse Premium liigaga. Klõpsama ei pea selleks kusagile mujale, kui allolevale videoaknale.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Premier League’ile lükatakse sel nädalal, nagu ikka, hoog sisse reedel, kui omavahel lähevad vastamisi Leicester City (3. koht) ja Newcastle United (17. koht). Kui võitjas tolles kohtumises väga suurt kahtlust olla ei tohiks, khm, rebased, siis teine asi, mis näib enam kui tõenäoline on väravatesadu. Nimelt on Leicesteri fännid tänavu näinud pealt juba 100 värava sündi. Seda on küll vähem kui Leedsi meestel on ette näidata (102), kuid üldiselt räägime ikkagi sellest, et keskmiselt lüüakse seal kolm väravat mängus. Noh, jätkakem siis samal lainel.

Betsafe’i koefitsiendid 05.05.2021 @09.30

Päev hiljem on Manchester City’l võimalik kindlustada omale viimaks Inglismaa meistritiitel. Ülesanne ei saa aga kerge olema, sest neile tuleb külla Thomas Tucheli poolt kinnimüüritud Chelsea. Tegemist on veidi ohtliku kohtumisega, kus ühest küljest on City’l võimalik koduväljakul karika endale napsata. Samas, kuna nende puhver koduliigas on niigi suur ning võtmemängijad nädala keskel toimunud poolfinaalist ka veidi väsinud, siis võib juhtuda, et päris 100ga peale ei lennata. Chelsea puhulgi tuleb arvestada nädala keskel toimunud Meistrite liiga kohtumisega, kuid neilgi on varrukast võtta lisamotivatsioon. Londoni klubi paikneb liigatabelis hetkel neljandal kohal ning West Ham jääb neist maha kõigest kolme punktiga. Ehk kaotuse korral võib hinnaline Meistrite liiga koht käest libiseda. Ja seda endale lubada ei tohi. Seega ennustame me, et Chelsea saab võõralt väljakult kätte vähemalt punkti. Aga miks mitte ka kolm.

Betsafe’i koefitsiendid 05.05.2021 @09.30

West Hami (5. koht) motivatsiooni me seega juba selgitasime ning kui sel nädalavahetusel võõrustatakse Evertoni (8. koht), siis ei tule Londoni klubil küll midagi muud peale võidu kõne alla.

Betsafe’i koefitsiendid 05.05.2021 @09.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Meil on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad kombopanuseid. Näita oma taset tehes vähemalt viie euro suuruse mängueelse kombopanuse mis tahes spordialadele (minimaalselt viis valikut ja vähemalt 1.50 koefitsient valiku kohta). Parimaid mängijaid premeerib Betsafe iganädalaste 2500 euro suuruste jackpottidega! Liitu pakkumisega ja hakka kombopanusetes ässama!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in