Mõista-mõista, kes on jalgpalli EMi kiireim mängija?

Kylian Mbappe on kahtlemata see mängija, kes kõikidel esimesena pähe tuleb, kui teha juttu kiiretest mängijatest. Kuid kas ta on ka kõige kiirem?


Kes on EMi kiireim mängija? Paljud vutifännid tahaksid ilmselt öelda, et Kylian Mbappe, sest kaks aastat tagasi MMil säras prantslane just enda kiirusega. See on Pariisi ründetuusal tõesti korralik, kuid UEFA ametlike andmete põhjal leiab tänavuselt EMilt koguni 28 meest, kes on temast kiiremat. 

Esmalt Mbappest: EMil mõõdeti tema tippkiiruseks 32,2 km/h. Sellega võib küll pähe teha nii Bolti kui ka Tuule elektritõuksile, kuid tegelikkuses on prantslanegi võimeline veel enamakski. Näiteks 2019-20 hooaja Meistrite liiga poolfinaalis Müncheni Bayerni vastu mõõdetu Mbappe kiiruseks 33,98 km/h. Ent topshopilikult, seegi pole veel kõik.

Eelmise aasta aprillis koduliigas Monacole väravat lüües registreeris Prantsusmaa televisioon kesktormaja sprindikiiruseks parimal juhul 38 km/h.

Võrdluseks, kui Usain Bolt 2009. aastal sprindi maailmarekordit (9,58) püstitas, mõõdeti tema tippkiiruseks 44,72 km/h. Jamaicalase keskmine kiirus oli aga 37,58 km/h, Eesti 100 m rekordiomaniku Marek Niidu keskmine hoog oli tippmargi püstitamiseks 35,33 km/h.

Kui Mbappe suudaks sellist kiirust – 38 km/h – hoida 100 meetri distantsil, võiks tema sprindiaeg tulla veidi alla 11 sekundi. Ent aitab Mbappest. Sest tänavusel EMil leiab koguni 28 meest, kes olid prantslasest kiiremad.

Küsimus oli komakohas

Vastava edetabeli vahed olid aga äärmiselt väikesed. Kui Mbappe jäi 32,2 km/h jagama 29.–39 kohta, siis kõigest ühe kiirusepügala juurde saanuna tõusnuks ta tegelikult juba esikümnesse. Sest vahed olid tõepoolest väikest. Näiteks 32,4 km/h õnnestus endast välja pigistada Mert Müldüril (Türgi), Kevin Mbabul (Šveits), Kondrad Laimer (Austria), Patrik Schick (Tšehhi), Martin Hinteregger (Austria), ja Seferovicil (Šveits).

32,6 km/h õnnestus ktte saada Giovanni Di Lorenzol (Itaalia), Patrick van Aanholtil (Holland), Jan Verthongenil (Belgia) ja Raphael Varane’il (Prantsusmaa).

32,8 km/h tippkiirusega võisid hõisata Rafa Silva (Portugal), Kyle Walker (Inglismaa), Denzel Dumfries (Holland), Breel Embolo (Šveits) ja Connor Roberts (Wales).

Esikümnesse jõuavad 33 km/h mehed

Esikümnesse murdmiseks peab tippkiirusel ette manama juba uue numbri: 33,1 km/h oli saavutatav näiteks Federico Chiesa (Itaalia), Raheem Sterlingu (Inglismaa) ja Tomas Kalaši (Tšehhi) jaoks.

33,3 km/h annab tänavusel EMil juba kuuenda koha jagamise õiguse ning kui Marcos Llorente (Hispaania) puhul pole säärane minek üllatav, siis Teemu Pukki (Soome), Andreas Christenseni (Taani) ja Josko Gvardioli (Horvaatia) nime nägemine siin üllatas meid veidi.

Viiendaks platseerus EMi kiirusedetabelis waleslane Daniel James (33,5 km/h) ning neljas on hollandlane Cody Gakpo (33,6 km/h).

Auväärt kolmanda koha napsab endale prantslane Kingsley Coman (33,7 km/h), ning esikoht läheb tänavusel EMil – praeguse seisuga – jagamisele. 33,8 km/h tippkiirust õnnestus näidata nii ungarlasel Loic Negol kui ka itaallasel Leonardo Spinazzolal, kelle EM veerandfinaalis ülivalusal kombel lõppes. Nimelt vigastas suurepärase turniiri teinud äärekaitsja seal oma Achilleuse kõõlust.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Tänavuse EMi teises poolfinaalis lähevad vastamisi Inglismaa ja Taani ning vaata kustotsast tahad, kihlveokontori prillidega või mitte, selle vastaseisu favoriitideks on inglased. Betsafe’is on inglaste koefitsiendiks määratud 1.74, mis ülemäära panustama ei kutsu. Taani 5.20 seevastu… Ütleme nii, et esimene mõttekoht on juba olemas. Kes siiski nii julge ei ole, sellele pakume topeltšansi võimalust. Peaks normaalaeg lõppema viigiliselt või Taani võiduga, on võimalik enda rahakassat 2.23-kordistada.

Betsafe’i koefitsiendid 04.07.2021 @20.00

Nii üllatav kui see ka pole, siis Inglismaa koondise väravavõrk pole sel turniiril veel sahisenud. Jah, irvhambad võivad ju plärtsuda, et asi see siis Ukraina või Šotimaa vastu taga nulli hoida, kuid samal ajal on inglased madistanud ka ju Horvaatia ja Saksamaaga.

Taani alustas oma EMi šokiga – me ei tea, mis sõnaga paremini kokku võtta Christian Erikseniga juhtunut – kuid seejärel on vaikselt-vaikselt enda mängumootor tööle saadud. Juba alagrupiturniiri teises mängus Belgia vastu näidati ründefaasis korralikku minekut ning seejärel kõmmutati neli palli nii Venemaa kui ka Walesi võrku. Ent see pole ikkagi päris võrdväärne Inglismaaga madistamisega. Seega arvestades inglaste kivikõvat kaitset ning Taani seniseid vastaseid, ütleme meie, et normaalajal Taani väravavõrku ei sahista – koefitsiendiks 2.08.

Betsafe’i koefitsiendid 04.07.2021 @20.00

Nagu ikka pakub Betsafe’i iga poolfinaali eel ka võimendatud koefitsiente. Inglismaa-Taani mängu variantidest torkab meile enim silma variant, et Kasper Dolberg lööb esimesena värava ning Taani võidab – koefitsiendiks 16.00. Kuna meie usume pigem aga Inglismaa kaitsesse mitte Taani ründesse, siis ise me sellele vagunile ei hüppa. Ent kes otsib priskemat kopikakohta, siis… võtke teadmiseks!

Betsafe’i koefitsiendid 05.07.2021 @20.00

Kindlasti soovitame kõikidel panustamishuvilisel päev enne poolfinaali algust omapäi Betsafe’i kondama minna, sest sealt võib leida magusaid eripakkumisi. Need tasub otsida näiteks panustamisribalt EKSKLUSIIV valides ning jalkagurude eripanuseid kiigates.

Kes tahab aga teha üldisemaid panuseid, siis seegi on jätkuvalt võimalik. Näiteks saab ennustada parimat väravakütti, kus praeguse seisuga on Cristiano Ronaldo ja Patrik Schick võrdesed favoriidid (koefitsient 2.75). Arvestades, et portugallasel on kirjas viis kolli ning lähimad allesjäänud jälitajad on kõik kolme tabamuse peal (Raheem Sterling, Harry Kane ja Kasper Dolberg), siis tal on tõesti igati korralikud šansid. Need ja kõik teised koefitsiendid on kättesaadavad Betsafe’i kodulehelt.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Jalgpalli EMiks tuleb Betsafe sulle appi ning aitab täiendada oma teadmisi ajaks, mil suurturniir saab alguse. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

Lisaks on Betsafe’is käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

log in

reset password

Back to
log in