Eestis vinge tähiseni jõudnud Paide kapten jääb Euroopa mõistes varju

Paide kapten Andre Frolov jõudis eelmisel nädalavahetusel koduliigas vinge verstapostini.


Paide Linnameeskonna kapten Andre Frolov tähistas nädalavahetusel võimast juubelit. Ja kuigi Tallinna Legioni vastu saamata jäänud kolm võidupunkti varjutasid tol päeval veidi emotsiooni, saab 32-aastane mees uhkusega praeguseks tõdeda, et on Eesti jalgpalli kõrgliigas väljakul käinud nüüd 400 korda!

Nõnda sai kuuel puhul ka Eesti koondist esindanud poolkaitsjast kümnes mängija, kes Maarjamaal säärase tähiseni jõudnud. Aktiivsetest mängijatest on enamat ette näidata ainult Frolovi kauasel Flora-kamraadil, kuid praeguseks juba – Levadia särgi tõttu – rivaaliks kehastunud Markus Jürgensonil. 33-aastasel äärekaitsjal, kes erinevalt Frolovist põgusalt ka piiri taha kiiganud, on vöö vahel nimelt 457 kohtumist.

Rekordimehed jäävad ikkagi kaugele

Nõnda hoiab Jürgenson Eesti jalgpalli kõrgliiga staažikamate mängijate esikümnes kõrget viiendat kohta. Tema ja Frolovi vahele mahuvad veel Vitali Leitan (418), Sergei Kazakov (432), Deniss Malov (439) ja Tarmo Neemelo (450).

Nagu näha, siis äsja 400ni jõudnud Frolovil on võimalik tänavu rahulikult selles edetabelis ka kõrgemale pürgida. Teoorias saab sama öelda ka Jürgensoni kohta… aga kuivõrd äärekaitsja pole tänavu veel kordagi platsilegi jooksnud, siis esmalt tuleks see tõke ületada. Seejärel saaks rääkida 24 mängu kaugusel oleva Konstantin Nahki (481) püüdmisest.

Eesti jalgpalli kõrgliiga staažikamate mängijate esikolmik on aga Ida-Viru meeste päralt. Kolmandalt kohalt leiab kauase Narva Transi väravatemasina ning Premium liiga ajaloo parima skooriküti Maksim Gruznovi (494). Teist kohta hoiab teine Transi tugitala Stanislav Kitto (515) ning esimeseks platseerub endine Levadia ja Infoneti mees Andrei Kalimullin (517).

Kui aga tulla tagasi kiirelt Frolovi ja Jürgensoni juurde, siis mõneti üllatavalt on äärekaitsjal ette näidata rohkem väravaid kui poolkaitsjal. Jürgenson 63 vs. Frolov 59. Aga Paide mees võib enda õigustuseks siinkohal öelda, et seal hakkab enampeetud 57 mängu tõeliselt rolli mängima.

Kuhu paigutuks lähinaabrite juures?

Eestis võis Frolov 400 kõrgliiga kohtumisega murda küll kõigi aegade esikümnesse, kuid kui kõva saavutus oleks see teistes Euroopa liigades? Spordijutud.com heitis pilgu peale.

Meie lõunanaabrite juures platseeruks Frolov näiteks viiendale kohale, lätlaste rekordimeheks on Igors Korabļovs 483 kohtumisega. Leedu liigas oleks Frolov aga tõeline kuningas, sest nende koduliiga staažikaim pallur on praegu Algis Jankauskas (356). Sel on aga oma põhjus: nimelt pallib nende A Lygas vähem meeskondi.

Kui liikuda põhja poole, siis Soomes jääks Frolov napilt esikolmikust välja: Veikkausliga rekordimees on Toni Huttunen (441). Rootsis jääks Paide kapteni saagiks viies koht: Allsvenskani rekordimees on Sven Andersson (431). Ka Taanis paigutuks Frolov kõrgele teisele kohale: Superligaeni rekordimees on Rasmus Würtz (452). Kuid Norras tuleks Frolovil tunnistada koguni kuue mehe paremust: Eliteserieni rekordimees on Daniel Berg Hestad (473).

Tippliigades jääks aga varju

Mis aga veel selgus: Euroopa viies tippliigas Frolov erilist tähelepanu ei teeniks.

Prantsusmaal, kus tabelit troonib kollkipper Mickael Landreau (618), asetuks Frolov n-ö kõige kõrgemale kohale, kui jagaks koos Blaise Matuidiga 32. redelipulka.

Inglismaal, kus valitsejaks igiliikur Gareth Barry (653), mahuks Frolov samamoodi veel napilt neljandasse kümnesse, kui jagaks 38. kohta Mark Noblega.

Hispaanias, kus tabelit troonib puurilukk Andoni Zubizarreta (622), paigutuks Frolov alles 50. tabelireale. Tõsi, see tähendaks sama redelipulka Luis Enriquega.

Itaalias, kus tabelit troonib väravavaht Gianluigi Buffon (655), tuleks Frolovil nelja mehega jagada 67. tabelikohta. Nendeks meesteks oleks Carlo Reguzzoni, Giuseppe Sabadini, Kurt Hamrin ja Antonio Cassano.

Saksamaal, kus rekordimeheks keskkaitsja Karl-Heinz Körbel (602), paigutuks Frolov kõige madalamale. Koos Thomas Hässleri ja Klaus Zacykiga tuleks tal piirduda 68. koha jagamisega.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Kuivõrd artiklis keskendusime Paide Linnameeskonna kaptenile Andre Frolovile, siis oleks patt panustamisrubriigis neist mööda vaadata. Laupäeval madistab Paide koduplatsil Kuressaarega ning tolle mängu eel on Betsafe’i lauale ladunud terve rea eripanuseid. Kui hooaja avamängus Transi panid mullused hõbemedalistid püsti tõelise väravatesõu – 5:1 võit – siis sellele on järgnenud 1:0 võit Tuleviku üle ja 1:1 viik Legioniga. Kuressaare on alustanud aga endale omase punase laterna staatuse kohaselt ning neil on ette nädiata kolm kaotust – 2:3 Tulevikule, 1:3 Tammekale ja 0:2 Kaljule.

Ent eripanusega ei ennusta me mitte Paidekate võidu, vaid hoopis loodame nende staarründaja Henri Anieri peale. Kui Valgevene ja Tšehhi võrku suudab mees lüüa kolm palli, siis mis see Kuressaare võrku üks virutada!

Betsafe’i koefitsiendid 09.04.2021 @16.30

Ülejäänud panustega kiikame me aga Premier League’i poole, kus pühapäeval madistavad omavahel näiteks Tottenham Hotspur (6. koht) ja Manchster United (2. koht). Kui kuu aega tagasi näisid selles duellis kaalukausid olevat kodumeeskonna kasuks – vahepeal võideti viis mängu järjest – siis viimasest neljast mängust on neil ette näidata kõigest üks trium. United samal ajal on viimasest viiest mängust võitnud neli, mistõttu näib Punaste Kuradite vagun meie jaoks kindlam.

Betsafe’i koefitsiendid 09.04.2021 @16.30

Teine panus on sel korral veidi igavam: nimelt madistavad omavahel ka Arsenal (10. koht) ja Sheffield United (20. koht). Tänavu pole Premier League’is ilmselt tiimi, kelle vastu kahurimehed ei võiks koperdada, kuid kui nad üldse kusagil favoriidikoormat veel tunda saavad, on see tabeli punase laterna vastu. Betsafe’i inimesed on mõistagi sellest teadlikud, mistõttu on koefitsiendiks “kõigest” 1.61. Kuid halval ajal sobib seegi!

Betsafe’i koefitsiendid 09.04.2021 @16.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in