Kas korvpall ja lacrosse käivad kokku? Kotsari tiimikaaslane ütleb jah!

Patrick Spencer valis kümnete tuhandete dollarite asemel esimese armastuse ja pani debüütmängus võrgud põlema.


Patrick Spencer (palliga) tegi Hamburg Towersi eest särava debüüdi. Foto: Hamburg Towers/Facebook
Patrick Spencer (palliga) tegi Hamburg Towersi eest särava debüüdi. Foto: Hamburg Towers/Facebook

USAs pole harvad juhud, kus näiteks Ameerika jalgpallurid ja pesapallurid hakkavad mängima korvpalli või vahetavad ala teistpidi. Eelmisel nädalal Saksamaa kõrgliigas Hamburgi Towersis debüteerinud Patrick Spenceri lugu on aga üsna erakordne.

Pennsylvanias North Walesis üles kasvanud spordihuviline tegeles nooruspõlves paralleelselt korvpalli ja lacrosse’iga. Pärast keskkooli andis ta sõrme neist just viimasele, teenides stipendiumi Loyola University Marylandi ülikoolis.

Spencer oli valitud alal äärmiselt edukas. Aastate 2016-2019 jooksul sai temast ülikooli-lacrosse’i kümnendi üks silmapaistvamaid tegijaid. Ajalooannaalides on ta endiselt kogu liiga parima sööduandjana. Kolme hooaja jooksul läks kirja 231 passi.

Talendikale mängijale pöörati mõistagi kõvasti tähelepanu. Spencer läks 2019. aasta märtsis Major League Lacrosse’i draftis kaubaks seitsmendana ning kuu hiljem Premier Lacrosse League’is esimesena. Mõlemad on väga hea tasemega profiliigad.

Muide, ESPN kirjutas veel aasta tagasi, et Spencer oli kogu USA üks paremaid lacrosse’i mängijaid. Märkimisväärne on ka tõik, et ekspertide arvates võinuks ta eelnimetatud liigades teenida koos palga ja sponsordiilidega mitukümmend tuhat eurot kuus.

Tagasi esimese armastuse juurde

Tollal äsja 23-aastaseks saanud atleet otsustas aga kurssi vahetada. Ta lükkas head võimalused kõrvale ning liitus hoopis Northwestern Wildcats ülikoolikorvpalli tiimiga. Tegemist polnud küll eriti kuulsa võistkonnaga, ent Spencer sai sealt kenasti tuule tiibadesse.

“Korvpall oli mu esimene armastus. Aga lacrosse püsis samuti pildil. Tegelikult ei tahtnudki ma kunagi üht ala teisest ettepoole seada, ent korvpalli vastu pole kirg kunagi lahtunud,” selgitas ta.

191-sentimeetrine tagamängija kogus debüüthooajal keskmiselt 10,4 punkti, 3,9 resultatiivset söötu ja 4,1 lauapalli. Mõistagi polnud Spencer NBA tasemel, kuid ühe ülikoolihooaja järel otsustas ta alustada profikarjääri. Ta liitus maineka Tandem Sports agentuuriga, kes teiste hulgas esindanud näiteks Tim Duncanit, Ray Allenit ja Dominique Wilkinsit.

Esialgu lootis jänki käed lüüa mõne NBA tütarsarja G-liiga tiimiga. Koroonapandeemia tõttu oli aga olukord segane. Saatus viis Spenceri Saksamaa suurlinna Hamburgi Towersi võistkonda, kus ootas teiste seas ees Maik-Kalev Kotsar.

Unistuste profidebüüt Saksamaal

Korvpalli mõttes üsna rohelisest pallurist sai esialgu vaid trennikeha, kes ametlikult rivistusse ei kuulundki. Ootamatu võimalus avanes aga märtsi lõpus. Towersit segasid mõned vigastused ning nõnda nimetatigi Spencer üsna viimasel hetkel meeskonna täieõigluslikuks liikmeks.

“Pat on meid esimesest päevas saati väga palju aidanud. Tänu temale saime viimase kuue nädala jooksul vigastustest tekkinud augud lapitud. Nõnda otsustasimegi teda edutada – ta saab meid nüüd lisaks treeningutele aidata ka mängudes,” sõnas Towersi peatreener Pedro Calles 1. aprillil.

Tegu polnud aga naljaga. “Pat on väga hea energiaga tagamängija. Eriti suurt kasu saame kaitses, sest ta suudab katta mitut positsiooni. Rünnakul oskab ta tempot kontrollida,” jätkas Calles.

25-aastane pallur tõestas kohe oma taset. Eelmise nädala debüütmängus kogus ta 24 minutiga koguni 18 punkti ja 7 lauapalli. Temast suutis enamat vaid Kotsar, kes tõi üleplatsimehena 21 silma. Mis veelgi tähtsam, Towers võitis 95:83 Würzburgi.

“Treener ütles mulle, et oleksin valmis. Olen viimaste kuude jooksul kõvasti vaeva näinud, tiim on lihtsalt imeline. Minu unistus täitus,” rõõmustas Spencer pärast ilusat partiid.

“Olen Pati üle väga õnnelik. Pole lihtne esimeses mängus kohe nii kõvasti panustada. Ta on meiega olnud nüüd kaks kuud ja mõistab meie põhimõtteid,” lisas Calles.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Ennustusvihjetes jääme samuti Saksamaa korvpalli kõrgliiga ja Hamburg Towersi juurde. Teist hooaega tippseltskonnas mängival satsil on koht play-off’is juba kindel, ent asetus mängib väga olulist rolli. Hea oleks tõusta kuuendalt kohalt viiendaks, et vältida Euroliiga satse Berliini Albat ja Müncheni Bayernit.

Võimalused pole sugugi halvad. Põhiturniiri viimasest neljast vastasest kolm asuvad tabelis Towersist (20-10) tagapool, korra kohtutakse jahitava Crailsheimiga (21.-9), kes alistati hooaja alguses 17 punktiga. Tõsi, tagant ähvardab veidi ka Ulm (19-11), ent Kotsari koduklubil on kõik enda kätes.

Lõpusirget alustatakse neljapäeva õhtul võõrsil tabeli 12. satsi Bayreuthi (11-19) vastu. Veebruaris sai Towers küll koduväljakul lisaajal napi kaotuse, ent viimase aja vormi arvestades ollakse kindlad favoriidid. Soovitame panustada meie mehe leivaisa vähemalt 4-punktilisele võidule, koefitsient 1.92.

Betsafe’i kihlveokontor @28.04 kell 11.45.
Betsafe’i kihlveokontor @28.04 kell 11.45.

Lisaks omab väärtust kogu visatud punktide arvu panus. Betsafe seab kahe satsi peale piiriks 164,5 silma. Soovitame valida panus “alla“, sest Towersi mängib korralikult kaitses. Kui nõnda läheb, teenite raha tagasi 1.90-kordselt.

Betsafe’i kihlveokontor @28.04 kell 11.45.
Betsafe’i kihlveokontor @28.04 kell 11.45.

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

Praegu tasub katsetada ka kombopanustega. Tee vähemalt viie euro suuruse mängueelse kombopanuse ükskõik millisele spordialale (minimaalselt viis valikut ja vähemalt 1,50 koefitsient valiku kohta) ja võid saada osa Betsafe’i iganädalastest 2500 euro suurustest jackpottidest! Liitu pakkumisega SIIN.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in