Bundesliga parimad impordiartiklid pärinevad Poolast, Peruust ja Brasiiliast

Ei maksa vast imestada, et Bundesliga ajaloo resultatiivseimad leegionärid on kõik Bayernist ühel hetkel läbi käinud.


Saksamaa jalgpalli kõrgliigast kirjutades pole viimastel aastatel saanud üle ega ümber Müncheni Bayernist ning nende kesktormajast Robert Lewandowskist. 32-aastane poolakas kõmmutab iga aastaga aina rohkem väravaid ning on Bundesliga kõigi aegade väravaküttide edetabelis platseerunud juba kolmandale kohale. 

Lewandowskil on kirjas 258 tabamust, ning kui eeldada, et koroonaviirus ta väravahaistmismeelt ei räsi, möödub ta enam kui tõenäoliselt selle hooaja jooksul Klaus Fishcerist, kellel on ette näidata 268 väravat. Ent esikohani on poolakal veel veidi minna, sest sealt vaatab vastu teine Bayerni legend Gerd Müller oma 365 tabamusega.

Teeme aga Lewandowskiga korra samasuguse mis-oleks-kui-mängu nagu Zlataniga. Siiamaani on ta Bayerni eest Bundesliigas löönud keskmiselt 0,89 väravat mängus. Ehk puudujääva 107 värava löömiseks kuluks tal sellisel juhul 120 mängu. Lihtsamas keeles tähendab see veidi alla nelja hooaja. Pilk passi reedab, et poolakal on võimalik see rekord enda nimele võtta sellisel juhul enne 36ndat sünnipäeva.

Eelmised staarid

Ent kes olid need leegionärid, kes enne Lewandowskit Bundesligas särasid? Pilk skoorikuningate edetabelis reedab, et selle kuuendalt realt võib leida näiteks peruulase Claudio Pizarro (197 väravat) ning 21. kohalt Giovane Elberi (133 väravat).

Üllatus-üllatus (tegelt mitte), aga mõistagi on mõlemad mehed pallinud ka Bayerni särgis! Pizarro veetis liidumaa edukaimas klubis kokku üheksa hooaega, kuid veelgi rohkem hooaegu (10) on ta karjääri jooksul veetnud Bremeni Werderi ridades, kus ta omal ajal ka alustas. Elberi Saksamaa karjäär sai omal ajal alguse Stuttgartis, kuniks Bayern ta kolm hooaega hiljem endale napsas ning edurivimehel õide aitas puhkeda. De facto on brasiillasel viis mängu kirjas ka Mönchengladbachi Borussia särgis, kuid seda teavad ainult hardcore vutifännid.

Maagiline piir

Maagilise 100 värava piiri on leegionäridest ületanud veel ka Vedad Ibisevic (127), Ailton (106) ja Stephane Chapuisat (106). Nendest pole aga mitte keegi (!) Bayerni särki kandnud. Chapuisat lõi suurema osa oma tabamustest (102) Dortmundi Borussia särgis, kuid enne kollase ürbi kandmist pallis ta aastakese ka Uerdingenis. Ailton tegi sajandivahetuse paiku omale nime Bremeni Werderis, kus lõi kuue hooajaga 88 väravat, enne kui rännumehena Schalket, Hamburgi ja Duisburgi väisas.

Ibisevic lõi oma esimesed väravat Aacheni Allemannia särgis, enne kui Hoffenheimis tõeliselt õitsele lõi. Sealt liikus ta edasi Stuttgarti ja Hertha BSC-sse ning tänavuse hooaja alguseks jõudis ta välja Schalkesse, kust 1. jaanuaril aga minema saadeti.

Esikümne lõpetavad…

Seni oleme teile ette lugenud Bundesliga ajaloo kuus resultatiivseimat leegionärist väravakütti, ent mis edetabel oleks õige ilma täieliku esikümneta. Seega…

Seitsmendalt kohalt leiab Arjen Robbeni (99 väravat) ning kaheksandat positsiooni jagavad omavahel Pierre-Emerick Aubameyang ja Bum-kun Cha (mõlemad 98 tabamust). Kui praegu Arsenalis palliv Aubameyang suuremale vutiüldsusele tutvustamist ei vaja, siis Cha näol on tegemist 67-aastase Lõuna-Korea ründajaga, kes hiilgas Bundesligas 1980ndatel. Esmalt pallis ta Frankfurdi Eintrachtis, kus lõi kõikide sarjade peale 153 mänguga 56 väravat. Edasi liikus ta Leverkuseni Bayerisse, kus vastavad näitajad olid 214 mängu ja 62 väravat.

Edetabeli juurde aga tagasi tulles, siis esikümne lõpetab Ghana ründaja Anthony Yeboah 96 väravaga, mis sündisid Eintrachti ja Hamburgi särgis.

Tänavu see nimekiri ei muutu, sest tegevmängijatest on skooritabeli järgmine mees äsja Schalkele appi tõtanud veteranründaja Klaas-Jan Huntelaar. Tal on kirjas 82 tabamut, mis annab pingerivis 15. koha. Hollandlasele järgneb tegevmängijatest 72 väravaga 21. kohal paiknev Andrej Kramaric. 50+ tabamust on leeginäridest ette näidata veel ka Anthony Modestel (63) ja Adam Szalail (52)

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Bundesliga 18. vooruga tehakse algust juba reedel, kui toimub igipõline Borussia vs. Borussia. Kahte kanget just liiga palju ei lahuta, mistõttu saavad määravaks pisiasjad. Vaadates, kuidas tiimid uut aastat on alustanud, siis me anname väikese eelise Mönchengladbachile (3-1-0 tänavu vs. Borussia 1-1-2). Seega välistame viigi ning panustame Mönchengladbachile.

Betsafe’i koefitsiendid 21.01.2021 @10.00

Järgmiseks võtame Spordijutud.com’iga ette uustulnuka Berliini Unioni, kes jätkuvalt eurokoha pärast võitleb. Et sellest kinni hoida, tuleks neil nüüd jagu saada endast kuus kohta tagapool paiknevast Augsburgist, kes on saanud kolm mängu järjest sugeda. Ning tõtt öelda ei paista ka selles kohtumises nende šansid liiga palju paremad. Seega, Für Union!

Betsafe’i koefitsiendid 21.01.2021 @10.00

Lõpetuseks teeme me julge-hundi-rind-on…. pakkumise. Sest tabeliliider Müncheni Bayern sõidab külla viimasele ehk Schalkele. Gelsenkircheni satsi võidukoefitsient on 15 ning tegelikkuses ei soovita me sellele panustada. Ent kuna ka viik välistatud variandi korral on nende koefitsient koguni 10, siis mõned sendid raatsime ikkagi peale visata. Sest tänavu on nii Bayern kaotanud kui ka Schalke võitnud. Suuremate summadega vaadake sellest mängust siiski pigem eemale.

Betsafe’i koefitsiendid 21.01.2021 @10.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Lisaks, kui oled uus klient, on Betsafe sulle valmis meisterdanud erilise pakkumise mõeldes just Monte Carlo rallile. Kui panustad ühe euro sellele, et Tänak tuleb Prantsusmaal kihutataval rallil vähemalt kolme parema hulka, saad oma raha tagasi tervelt 35-kordselt. Aga nagu ütlesid legendid, pole see veel kõik: Betsafe annab sulle omalt poolt lisaks 35 tasuta spinni Starburstis. Pakkumine võta vastu SIIN.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Betsafe’i värskeim kampaaniapakkumine keskendub aga virtuaalspordimängudele ehk spordile, mis ei maga mitte kui kunagi. Mis see täpsemalt on, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

log in

reset password

Back to
log in