Kui legendaarseks võiks hea veini kombel vananev Zlatan veel saada?

Zlatan ei pea endale nime tegemiseks väravaid lööma. Kuid rootslasel tuleb nende kõmmutamine lihtsalt nii pagana hästi välja, et patt oleks ka lõpetada.


Zlatan
Zlatan ei vaja endale nime tegemiseks enam väravaid. Kuid rootslasel lihtsalt tuleb nende kõmmutamine niivõrd hästi välja, et patt oleks ka lõpetada. Foto: Zlatan Ibrahimovici ametlik Facebook.

Sel hooajal Serie A-st kirjutades pole saanud üle ega ümber Zlatan Ibrahimovicist. Sügisel 40. juubelit tähistav ründaja näib vananevalt kui Benjamin Button. Või kui hea vein. Sest kuidas teisiti selgitada tema tänavust hoogu. Rootslane on Itaalia kõrgliigas väljakul käinud kuues kohtumises ja löönud selle ajaga kümme väravat. 

Detsembri alguses sõnas Zlatani agent Mino Raiola, et tema klient ei ilmuta mingeid väsimusi märke ning võib rahus vutimuru kulutada veel viis aastat. “Olen karjääri jooksul näinud mitmeid mängijaid, kes olid Ibrahimovici vanuses juba väsinud. Temas pole ma väsimust aga kordagi märganud. Minu hinnangul võiks ta vabalt veel viis aastat mängida,” olid agenti sõnad Football Italiale.

Kui Zlatan jätkaks kõmmutamist…

Praegu on Zlatanil kirjas 243 Serie A kohtumist, mille jooksul on ta löönud 142 väravat. Oletame, et rootslane jätkab ka edaspidi kõmmutamist – mitte küll 1,7 väravat mängus tempos, kuid näiteks 0,8. Sellisel juhul võiks viie aastaga vöö vahele koguda veel ligikaudu 150 kohtumist – ideaalis oleks arv ehk isegi 190, aga arvestame teatud vigastustega, nagu praegugi – mis meie oletuse järgi tooks endaga kaasa (150*0,8) veel 120 tabamust.

Ehk 45-aastaselt karjäärile joont alla tõmmates oleks Zlatanil ette näidata 519 tabamust, millest 262 oleks sündinud siis Serie A-s.

Maailmarekord? Kaugel sellest, sest 20. sajandi alguses tegusid teinud Josef Bicanil on ametlikel andmetel ette näidata 805 väravat. Selles edetabelis on juba praegu Zlatanist kõrgemal ka Romario (772), Pele (767) ja Ferenc Puskas (746). Ja no sealkandis teevad tegusid veel ka Cristiano Ronaldo (750+) ja Lionel Messi (715+).

Ka Itaalias oleks tal kõvasti ronimist

Aga kuhu paigutuks Zlatan Itaalia liiga väravaküttide edetabelis? Alustagem sellest, et hetkel on rootslasel kirjas 142 tabamust, millega ta hoiab Serie A kõigi aegade skoorijate tabelis 29. kohta. Mõneti üllatuslikult pole rootslane aga resultatiivseim tegevmängija… aga selleni jõuame. Sest enne tuleb Zlatanil mööduda nii mõnestki legendist.

Selleks, et murda 25 parema sekka, peaks Zlatan kõmmutama kõigest 10 väravat, sest too lävepakk on 153 peal.

Selleks, et murda 15 parema sekka, peaks Zlatan kõmmutama 29 väravat, sest too lävepakk on 171 peal.

Tee peal mööduks ta näiteks Hernan Crespost (153), Robeto Mancinist (156), Filippo Inzaghist (157) ja Luca Tonist (157).

Ent võib ka juhtuda, et 171 tabamuseni jõudes ei jõuaks ta väravaküttide edetabelis 15 parema sekka, sest hetkel paikneb sellel kohal Sampdoria 37-aastane igiliikur Fabio Quagliarella, kes ainuüksi tänavu väravavõrku sahistanud 7 korral.

Viiest aastast ikkagi ei piisaks

Esikümne jaoks oleks Zlatanil vaja 188 tabamust. Hetkel on seal Alessandro Del Piero.

Esiviisikusse tõuseks 213 tabamusega. Hetkel on seal Jose Altafini ning neljandalt kohalt leiab Giuseppe Meazza (214 väravat).

Esikolmikusse 224 tabamusega. Hetkel on seal Zlatani kaasmaalane Gunnar Nordahl.

Ja teisele kohale 250 tabamusega. Hetkel on seal Francesco Totti.

Siinkohal on paslik meenutada, et meie (pigem optimistlik) prognoos nägi ette, et Zlatan küündiks 262 Serie A tabamuseni.

Ja Itaalia kõrgliiga kõigi aegade väravaküttide edetabeli esimesele kohale otsa vaadates tulebki meil nentida, et sellest ei piisa. Sest Silvio Piola on löönud 537 kohtumisega 267 väravat.

Ehk kui Zlatan tahab Saapamaal saada selleks kõige-kõigemaks. Tuleks tal pallida veel kuus aastat. Või siis kõmmutada veelgi vingemas tempos, kui meie prognoos ette nägi.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Uue aasta esimene mäng peetakse Itaalias 3. jaanuaril, kui kell 13.30 San Sirol algavas kohtumises lähevad vastamisi Milano Inter (2. koht) ja Crotone (19. koht). Sulgudes olevad arvud reedavad, kes on duellis favoriit, ent paraku ei kaasne sellega eriti ahvatlev koefitsient. 1.20 pole kindlasti see, mis paneks meie südameid kiiremini põksuma.

2.05 on seevastu juba tunduvalt meeldivad. Selle saab siis, kui ennustada, et mängus lüüakse üle 3,5 värava. Eeldused selleks on igatahes olemas, sest Interi näol on tegemist Serie A kõige resultatiivseima tiimiga (34 väravat), Crotone kaitse seevastu on üks auklikumaid (29 väravat).

Betsafe’i koefitsiendid 30.12.2020 @12.50

Teise soovitusena kiikame Bergamo poole, kus kohalik Atalanta (7. koht) võõrustab Sassuolot (4. koht). Võõrustajate näol on tegemist olnud tänavuse hooaja üllatajatega ning enamik ei usu, et nende hooaja alguse hea hoog võiks pärast talvepausi jätkuda. Samas leeris on ka Betsafe’i koefitsiendimeistrid, kuid kui riske natukene hajutada ning panustada nende võidule “viik välistatud” variandis, on koefitsiendiks vägagi korralik 4.00.

Betsafe’i koefitsiendid 30.12.2020 @12.50

Kuna artiklis rääkisime pikalt Zlatanist ja AC Milanist, oleks kohati neist panustamisrubriigis mööda vaadata. Rootslase eripanuse osas me midagi lubama ei hakka, sest enne peavad vastava loa andma moepealinnaklubi tohtrid. Ent kui Milani tegemistest rääkida, siis neil tuleb uue aasta kolmandal päeval vastamisi minna Beneventoga.

Tabeli liider vs. 10. koht. Say’s it all, vist. Aga koefitsiendi kunstlikuks kergitamiseks anname me külalistele ühe värava ette, sest siis tõuseb Milani koefitsient juba 2.50 peale.

Betsafe’i koefitsiendid 30.12.2020 @12.50

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

AVA KONTO SIIN

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in