Kas Adamo oli Lõuna-Korea bosside jaoks liiga raevukas?

Ta oli fännide ja sõitjate hulgas armastatud tiimiboss, kes tõi oma tööandjale kaks ihaldatud tiitlit. Aga ühtäkki lahkus ta ametist.


Arvake Andrea Adamost, mida tahate, aga selge on see, et ta tõi autoralli MM-sarja ainult värvikaid toone. Tema otsekohesus, huumorisoon ja vahvad tsitaadid tegid itaallasest fännide ühe kõige suurema lemmiku. Nüüd on tema aeg MM-sarjas aga läbi.

Nimelt avaldas Hyundai rallitiim pressiteate, kus kirjutati, et Adamo ja Lõuna-Korea autotootja võistkonna teed on läinud kahepoolsel otsusel lahku. Veidi spetsiifilisemaks minnes märgiti, et Adamo lahkub isiklikel põhjustel.

Paljude jaoks oli saapamaalase minek suur üllatus, sest ega ralliavalikkus sellest ju ei spekuleerinud. Pealegi polnud Hyundai tulemustel häda midagi. Kolme hooaja jooksul, mil Adamo oli boss, võideti kaks meeskondlikku meistritiitlit. Jah, sõitjate arvestuses domineerisid Toyota sõitjad, kuid tootjate jaoks polegi see trofee nii oluline. Meeskondlik võit on aga väga!

Teagi nüüd, kui üllatav oli Adamo lahkumine Hyundai sõitjate jaoks. Aga vaadates näiteks Ott Tänaku ja Dani Sordo sotsiaalmeediasse tehtud meenutuspostitusi, siis oli nende tänaseks endine pealik roolikeerajatele meeldiv ja oluline.

Adamo vihapurse

Pärast Adamo lahkumisteadet on spekuleeritud ka selle üle, mis oli tema minemise tegelik põhjus? “Isiklik otsus” ei tundu tänapäeval, mil kõige taga on vaja otsida vandenõuteooriat, ju enam võimaliku selgitusena…

Nõnda on erinevates foorumites ja sotsiaalmeedias komistatud video otsa, mis tehtud tänavusel Monza MM-rallil. Seal on näha, kuidas Dani Sordo tagurdab ühe võistluspäeva hommikul oma autoga hooldusalast välja ning see kõik on WRC otse-eetris.

Taustal toimub aga midagi huvitavamat kui tavaline algus rallipäeva hommikule. Adamo tõreleb ühe mehaanikuga, kelle näost võime välja lugeda, et just meeldiv see polnud. Sotsiaalmeedias reageerisid mõned inimesed klipile üsna jõuliselt, ent huvitav oleks näha, mida nad teeksid, kui näeksid kuulsate korvpallitreenerite Šarunas Jasikevičiuse ja Željko Obradovici vihapurskeid? Tundub, et siis viskaksid Adamot tolle klipi põhjal kritiseerinud inimesed sussid püsti, eriti olukorras, kus pole sada protsenti selge, milline oli kontekst ja miks Adamo nõnda pahandas. Oh neid tänapäeva lumehelbekesi!

Samas ütleb ju juba vanasõna, et kus suitsu, seal tuld. Ehk on Adamo tõesti liiga keevavereline? Ning et Hyundai rahaasju otsustatakse Lõuna-Koreas, kus on ju teadupärast vägagi viisakas ühiskond – näiteks kummardavad piletikontrolörid rongis knii pärast vagunisse sisenemist kui ka enne sellest väljumist reisijate ees –, viskas Adamo bossidel lõpuks kopsu üle maksa? Kes teab, kes teab…

Neile juttudele lisas aga tuld 2003. aasta autoralli maailmameister Petter Solberg, kelle 20-aastane poeg Oliver kuulub Hyundai talli. Norra televisioonis on võimalik näha sarja “Team Solberg”, mis räägib rallitalendi ja tema lähedaste teekonnast loodetavasti tippu.

Sel nädalal avaldati Norra meedias väike sisutiiser, mis andis mõista, et Adamo pahandas Oliver Solbergiga, kelle isa polnud sellega aga üldse nõus. Petter Solberg rääkis tiiseris, et kui Oliver tegi Keenia MM-rallil avarii, läks ülemus pahaseks ja iroonitses. Petter vastas, et tema arvates ei tohiks pealik nii käituda. Kuigi tiiseris pole kordagi öeldud, kes on see ülemus, võib võtta lahjemat sorti mürki, et tegemist on Adamoga.

Petter jätkas: “Oliver käis pärast avariid võistkonna koosolekul. Tagasi tulles oli ta kohkunud. Vaatasin miitingut hiljem järele ning seal toimunu polnud okei.”

F1, siit ma tulen?

Eks ole huvitav näha, kas kunagi saab selgeks Adamo lahkumise tegelik põhjus või ongi selleks lihtsalt soov lahkuda. Kes teab, võib-olla on itaallasel soolas midagi magusamat kui autoralli MM-sari?

Kuhu läheb Adamo edasi? Selget vastust sellele pole, ehkki on spekuleeritud, et inseneriharidusega juhi järgmine peatus on võidusõidumaailma kuninglik sari F1. On suisa öeldud, et ta liitub tiimiga, kel on Itaalia auto, mis jätab valikusse kolm võistkonda: Ferrari, AlphaTauri ja Alfa Romeo.

Adamo ise on öelnud, et see saab võib-olla olema isegi suurem väljakutse kui Hyundai rallitiimi juhtimine. Mingu tal oma järgmises ettevõtmises hästi!

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in