Kontaveidi ja Kanepi teenitud miljonid ei peegelda täit tõde

Tipptennisistid teenivad auhinnarahadena miljoneid, kuid kogu summa ei jää nende kätte.


Tennise koorekihis, nii nagu iga teisegi populaarse spordiala tipus, ringlevad meeletud rahasummad. Küll maksavad valgepalluritele sponsorid, küll teenivad nad auhinnaraha, mis on mõnikord suisa nõnda rammus, et ühe või teise turniiri avaringis langemine täiendab tennisisti kukrut mitmekümne tuhande euro võrra.

Kui palju toetajad sportlastele tasuvad, pole mõistagi avalikkusele teada. Küll on aga teada turniiridelt võidetud auhinnarahad ning selles vallas ruulib Eesti tennisistidest Kaia Kanepi. Haapsalust pärit vanameister on karjääri jooksul taskusse pistnud peaaegu seitse miljonit USA dollarit. Või kui olla pedant, siis 6 964 254 miljonit.

Käesoleva hooaja teises pooles imelist tennist näidanud ja alates augusti lõpust suisa kolm WTA-turniiri võitnud Anett Kontaveit pole Kanepist auhinnaraha arvestuses seitsme maa ja mere taga. Värskes maailma edetabelis karjääri parimat kohta kordavale 14. positsioonile kerkinud Viimsist pärit tennisist on võitnud 6 006 270 miljonit USA dollarit. Pole paha, pole teps mitte paha!

Numbreid – vahet pole, kas eestlannade või teiste maailma endiste ja praeguste tippude omi – vaadates on justkui loogiline mõelda, et WTA kodulehel märgitud võidetud auhinnaraha on kõik ühel või teisel hetkel täpselt selles suuruses olnud sportlaste pangakontol. Aga selline mõte eksisteerib vaid teoorias.

Olgu veel öeldud, et rahal on tipptennises mängida suur roll. Kuigi reket, pallid ja muu mänguvarustus pole ju hirmkallis – kes seda ei usu, minge spordipoodi ja kontrollige järele! –, siis tippu pürgijad tiirlevad karussellil, kus on vaja reisida, reisida ja reisida. Ja maksta, maksta, maksta.

Seda fakti on märkinud paljud tennisistid. Näiteks tänavu suurüllatusena USA lahtised võitnud Emma Raducanu ütles nädal või kaks pärast triumfi, et pole veel otsustanud, mida auhinnarahaga teha. Küll ütles ta, et küllap läheb mingi osa tennisekarjääriks, sest “tegemist on väga kalli alaga”.

Raha tuleb ja läheb

Lõpetagem aga eelmäng ja tulgem põhiküsimuse juurde: kui palju teenitud auhinnarahast saavad tennisistid tegelikult kätte?

Esiteks on sportlasi, kes maksavad auhinnarahast oma toetajatele tagasi. Üheks selliseks näiteks on praegune maailma 36. reket Camila Giorgi, kes sõlmis karjääri alguses eratoetajatega mitu lepingut, kus ta pidi teenitud auhinnarahalt maksma näiteks kümme protsenti. Muidugi, mõned aastad tagasi süüdistati itaallannat, et ta ei pidanud oma sõnast kinni…

Üheks kõige suuremaks kuluks on aga maksud – ainus asi maailmas, mis on surma kõrval kindel. Tulumaksu suurus oleneb, kus turniir toimub. Erinevad tenniseeksperdid on öelnud, et keskmiselt makstakse auhinnaraha pealt 20-40 protsenti maksu. Mõelge, kui suure summaga on tegemist, kui auhinnaraha on näiteks miljon eurot!

Muide, kõrgetasemelistest turniiridest on vaid üks, millelt võidetud raha on maksuvaba – see on Monte-Carlo Masters. Aga näiteks Prantsusmaa lahtistel tuleb auhinnarahalt maksu tasuda 30 protsenti.

Olgu öeldud, et Monte Carlo ehk Monaco on märgiline koht sellegipoolest, et paljud absoluutsed tipud elavad just seal. Põhjust pole vaja tikutulega taga otsida, sest on ju tegemist kohaga, kus residendid ei pea maksma tulumaksu. Lisaks Monacole kuuluvad tänu maksusüsteemidele tennisistide lemmikkohtade hulka ka näiteks Šveits ja Bahama, kus baseeruvad teiste hulgas austraallased Nick Kyrgios ja Alex de Minaur.

Paljude mängijatega kokkulepped treeneritega hõlmavad samuti seda, et juhendaja saab tennisisti auhinnarahast oma tüki, näiteks kümme protsenti.

Kui kõik asjad arvesse võtta, on üsna ilmekas, miks peetakse profitennist sedavõrd kulukaks spordialaks. Pealegi pole ju ennekuulmatu, kui mõnel väiksemal turniiril näiteks avaringis pudenev tennisist jääb omadega hoopis miinusesse, sest auhinnaraha ei kata kulusid – reisimine, treener, majutus jne.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Lisaks, kui vastad õigesti nädala küsimusele, saad lisaks viie euro suuruse tasuta panuse jalgpallile! Võta see vastu SIIT!

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Käimas on ka jäähokihooaeg. Selle tähistamiseks on Betsafe’il eripakkumine, kus on võimalik võita tasuta panus jäähokile. Panusta vähemalt 25 eurot (ühe panusena, minimaalse koefitsiendiga 1.50 valiku kohta) ning saadki endale preemia kas või iga nädal! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in