Tipptennisistid on miljonärid, aga palgalõhe on endiselt teema

Kes tahab tennises jõuda väga heale tasemele, peab kulutama palju raha. Elu pole odav, profisport ammugi mitte!


Spordimaailmas pole mingi saladus, et tennis on kallis spordiala. Mõelge vaid, kui palju kulub ainuüksi reisimise peale, sest kui soovid end maailma edetabelis kõrgele kohale mängida, ei piisa ju osalemisest vaid kodumaal mängitavatel turniiridel, isegi kui elad mõnes suurriigis nagu USAs või Prantsusmaal.

Tõsi, võib-olla on madalal tasemel võimalik nõnda vaikselt pingereas ülespoole rühkida, ent kujutage ette, kui naiste maailma 17. reket, ameeriklanna Coco Gauff mängiks vaid USAs. On USA lahtised, on aasta ühed kõrgetasemelised turniirid Indian Wellsis ja Miamis, aga lõppude lõpuks pole ka suurriikide esindajatel võimalik koguda vaid kodus mängides piisavalt edetabelipunkte ja auhinnaraha. Noh, kui näiteks Gauff võidaks kõik eelmainitud turniirid ja mõne tugeva USA võistluse veel, siis poleks ju hullu midagi, aga selline sündmuste jada vajab kaheksandat maailmaime.

Üks suur kuluartikkel on treener. Sellesse maailma on aidanud meil pilku heita Eesti esireketi, maailma seitsmenda naise Anett Kontaveidi juhendaja Dmitri Tursunov. Venelane märkis portaalile Vedomosti antud usutluses, et WTA-karussellis on väga palju erinevaid palgasummasid ning mõni mängija tasub oma juhendajale suisa 7000-8000 USA dollarit nädalas. Ent palk palgaks, tippmängijate puhul teenivad treenerid iganädalasest palgast rohkem boonuste toel.

Anname taas sõna Tursunovile. Endine meeste maailma edetabeli 20. reket kostis, et mõni juhendaja võib võtta suisa 30 protsenti mängija võidetud auhinnarahast ning leidub ka treenreid, kes palka otseselt ei saagi, vaid kelle tasu tuleb boonustest. 30 protsenti auhinnarahast tähendab, et näiteks miljonit võites ei pruugi sellest poolgi sportlasele jääda, sest tasuda tuleb ka kohapealseid makse. On ju tennisemaailmas nõnda, et kui teenid raha näiteks New Yorgis, tasud tulumaksu sealse süsteemi järgi. Pistad midagi taskusse Tallinnas, maksad nii, nagu näevad seda ette Eesti Vabariigi seadused. Ning on kohti, kus maksud on kõrged: näiteks tuleb Austraalia lahtistelt teenitud auhinnarahast maakera kuklapoole riigikassasse jätta 32,5 protsenti. Aga on ka kohti, kus ei küsita midagi, nagu näiteks Monte Carlos, mille meeste turniir kuulub ATP ladvikusse.

Eelmainitud moodustab kuludest kõige suurema osa. Aga ära ei tasu unustada sedagi, et turniiride ajal on ju vaja kuskil ööbida, midagi pintslisse pista, varustust hankida ja seda hooldada ja nii edasi ja nii edasi.

Tennis toodab miljonäre

Ent tipptennistid saavad nautida seda, et auhinnarahad on suured ning et tennis on maailma üks populaarsemaid spordialasid, soovivad nendega koostööd teha paljud sponsorid. Tenniseajaloo üks suuremaid nimesid Roger Federer on näiteks auhinnarahana teeninud üle 130 miljoni USA dollari. Maailmarekordit hoiab enda käes aga serblane Novak Djokovic, kes on teeninud 154 miljonit.

Tennisistide õnneks lähevad auhinnarahad üha suuremaks ning seis üha võrdsemaks: näiteks 1970. aastatel maksid mõned turniirid naistele kümnendiku sellest, mille teenis samal turniiril sama kaugele tõusnud mees. Praegu on aga näiteks suure slämmi turniiridel viidud sisse muudatus, et nii naised kui ka mehed teenivad sendi pealt sama palju.

Ent tee võrdse palgani – vähemalt suure slämmi turniiridel – pole olnud teps mitte lihtne. USA lahtised nõustusid meestele ja naistele võrdselt maksma 1973. aastal, mil kodupubliku suur lemmik Billie Jean King ähvardas, et vastasel juhul tema võistlusel ei osale. Korraldajad ei tahtnud sellega riskida ja nõustusid ameeriklanna nõudmisega. Wimbledonil, mis on vanim suure slämmi turniir, läks selle sammuni jõudmiseks aega aga palju rohkem ning esimene võrdne töötasu maksti välja alles 15 aastat tagasi.

Mainekas New York Times on arvutanud, et kuigi meeste ja naiste palgalõhe on ajaga pisenenud, teenivad naised umbes 8o dollarisenti meeste ühe dollari vastu. Seega pole Kingi alustatud missioon veel sihtpunkti jõudnud.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Meil on hea meel midagi pakkuda ka e-spordi sõpradele. Teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (koefitsient pole siin juures oluline!) e-spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus viis inimest võidavad 100 eurot. Mida rohkem panustad, seda suuremad on võiduvõimalused! Vaata lähemalt SIIT.

Tagasi on ka jäähokisõpradele meeltmööda olnud eripakkumine. Panusta vähemalt 25 eurot ühe panusena ja minimaalse koefitsiendiga 1,5 jäähokile ning naudi kümne euro suurust tasuta panust. Kliki SIIA, et sellega lähemalt tutvuda.

Lisaks anname suurimatele spordisündmustele kõrgema koefitsiendi, mida need tõesti väärivad! Kontrolli nädala tippsündmuste superkoefitsiente ja võida oma edukate panustega suurelt. Milline on praegune valik? Viska pilk peale SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in