Kuidas Tiit Sokk mängis olümpiavõidus suurt rolli

Sokku peetakse olümpiavõidu üheks arhitektiks. Tema ülesanne oli Nõukogude Liidu rünnak jooksma panna.

Eestil pole palju olümpiavõitjaid, eriti veel pallimängualadel. Korvpallur Tiit Sokk kuulub aga nende väheste sekka, sest ta tõusis koos Nõukogude Liidu koondisega 1988. aastal Seoulis poodiumi kõrgeimale astmele.

Kaks aastat varem Hispaanias peetud MMil sai Nõukogude Liit ja Sokk kaela hõbemedalid. Lõuna-Koreas jahiti mõistagi kõige kirkamat autasu, ent vastased polnud teps mitte papist poisid: Jugoslaavia eest jooksid väljakule näiteks legendaarsed Dražen Petrovic, Vlade Divac ja Toni Kukoc. USA saatis lahingusse küll ülikoolipoisid, aga pole ühtegi korvpallisõpra, kes ei teaks näiteks David Robinsoni.

Ent ka Nõukogude Liit polnud kehvasti mehitatud. Põhirolli mängisid Sokk, venelasest korvialune jõud Aleksandr Volkov ning Leedu kvartett Arvydas Sabonis, Šarunas Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis ja Valdemaras Chomicius. Just need kuus meest teenisid ainsatena mänguaega üle 20 minuti kohtumise kohta. Sokk jagas selles arvestuses 27 minutiga Marčiulionisega teist kohta, Sabonise näit oli 27,3 minutit.

Alagrupiturniir algas Nõukogude Liidule kaotusega, sest Jugoslaavia tegi neile säru 92:79. Aga Sokk oli vägev, sest tema arvele jäi väga hea visketabavuse juures Nõukogude Liidu parimana 20 punkti.

Sokk oli peatreeneri jaoks väga hinnatud mees

Teagi nüüd, kas tegemist oli äratuskellaga, aga pärast Jugoslaaviale kaotamist võitis Nõukogude Liit Austraaliat, Puerto Ricot (lisaajal), Lõuna-Koread ja Kesk-Aafrika Vabariiki. Et Jugoslaavia kaotas viimases mängus 72:74 Puerto Ricole, lõpetasid mõlemad suurjõud nelja võidu ja ühe kaotusega. Omavahelise mängu võit viis aga esimesena veerandfinaali Jugoslaavia.

Sokku kasutati alagrupiturniiril täpselt nii, nagu vaja. Kui Nõukogude Liit sai kindla võidu, oli eestlase roll pisem ja mänguaeg väiksem. Ent näiteks tolles lisaajale läinud mängus Puerto Ricoga oli Sokku väga vaja. Mängujuht tasus usalduse eest suurepärase visketabavuse ja 14 punktiga.

Play-off’is teenis Sokk halvimal juhul 31 minutit mänguaega. See tuli esimeses ringis Brasiilia ja nende punktimasina Oscar Schmidti vastu, kes alistati 110:105. Muide, Seoulis 55 punktiga olümpiarekordi püstitanud Schmidt viskas Nõukogude Liidu vastu tervelt 46 silma.

Poolfinaalis USA vastu rassis Sokk 36 minutit. Viis punkti ja neli korvisöötu pole küll imeline statistika, ent mänguaeg näitab, kui väga hindas eestlast peatreener Aleksandr Gomelski. Nõukogude Liit võitis Kurtinaitise 28 punkti toel 82:76.

Finaal Jugoslaavia vastu oli kahe gigandi duell. Nõukogude Liit pani oma paremuse maksma teisel poolajal ja noppis 76:63 võidu. Eelkõige särasid taas leedulased, sedakorda Marčiulionis (21 punkti ja kuus söötu) ning Sabonis (15 lauapalli). Sokult viis punkti ja kolm lauapalli, aga ka 35 mänguminutit. Ja mis kõige tähtsam – ta aitas meeskonna olümpiakullani!

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume olümpiamängude korvpalliturniirile. 29. juulil on kavas kaks mängu: Jaapan võõrustab Sloveeniat ja Luka Doncicit (algusaeg 07.40), kahe aasta taguse MM-finaali kordusetenduses lähevad vastamisi Hispaania ja Argentina (15.00).

Pole kahtlustki, et Sloveenia on Jaapani vastu suurfavoriit. Doncici 48-punktilise esituse toel alistasid eurooplased avavoorus 118:100 Argentina. Jaapan osutas Hispaaniale südikat vastupanu, kuid langes lõpuks 77:88.

Et Sloveenia võit on peaaegu sada protsenti kindel, peame panustamiseks vaatama teisi turge. Meile meeldib väga panus, et Jaapan võidab või kaotab Sloveeniale 20 punktiga või vähem.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @27.07 kell 12.14.

Sloveenia lõi avapoolajaga Argentinale luu kurku kinni ning ehkki ladinaameeriklased on Tokyos täiesti korraliku koosseisuga, on Hispaania selge favoriit. Ent viimaste mäng Jaapaniga andis mõista, et ühel hetkel võivad nad eduseisus jala veidi sirgemaks lasta, mis lubab vastasel lähemale tulla.

Ent Hispaanial on kvaliteeti kamaluga ning nad olid heas hoos ka enne olümpiaturniiri peetud kontrollkohtumistes. Ehk kulus avamäng selleks, et vanameeste diiselmootorid nurruma lüüa, sest huvitaval kombel on Hispaania koondises neli meest, kes krooniti 2006. aastal Jaapanis maailmameistriks. Ennustame, et Hispaania võidab Argentinat vähemalt kümne punktiga.

Betsafe’i kihlveokontor @27.07 kell 12.17.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

• Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.