Igas maailma otsas on oma valitseja, kuid üldine kuningas on selge

Brasiilia pole küll oma maailmajao kuningas, kuid nad on maailma kuningad.


Itaalia ja Argentina jalgpallikoondiste hiljutiste triumfide valguses on paslik heita pilk peale vutiriikide hierarhiale. Nemad võivad olla küll valitsevad tšempionid, kuid kes on oma maailmajaos ikkagi see kõige-kõigem? Ning mõistagi kes on see üleilmne vutikuningas? Spordijutud.com’i kolleegium käis kaevetööl ning tulemused olid järgmised.

Euroopas on kokku tšempioniks kroonitud kümme koondist, kuid kuus neist on Vana Maailma parimaks olemist saanud nautida vaid korra: nendeks on Venemaa/NSVL (1960), Tšehhi/Tšehhoslovakkia (1976), Holland (1988), Taani (1992), Kreeka (2004) ja Portugal (2016). Kahel korral on triumfeerinud nii Itaalia (1968 ja 2020) kui ka Prantsusmaa (1984 ja 2000), kolmekordsed Euroopa meistrid on Hispaania (1964, 2008, 2012) ja Saksamaa (1972, 1980, 1996).

Lõuna-Ameerika: kümnest kaheksa

Lõuna-Ameerikas, kus osalevaid riike ongi ainult kümme, on võidurõõmu tundnud kõik peale Ecuadori ja Venezuela. Jah, isegi aastakümneid peksupoisi rollis olnud boliivlastel on õnnestunud Copa Americal triumfeerida. See enneolematu seik leidis aset 1963. aastal.

Korra on Copal triumfeerinud ka Columbia (2001). Ent peaksid nad kunagi veel võidutsema, tõuseksid nad samale pulgale juba Peruu (1939, 1975), Tšiili (2015, 2016) ja Paraguayga (1953, 1979). Lõuna-Ameerika hiid Brasiilia on kümne riigi turniiri kinni pannud kõigest üheksal puhul. Miks kõigest? Sest nii Uruguayl kui ka Argentiinal on omalt poolt vastu panna 15 trofeed. Jah, enne tänavust aastat oli Lõuna-Ameerika kõige edukam vutiriik Uruguay!

Jäädes Ameerika mandrile, siis… Põhja- ja Kesk-Ameerika meistrivõistlustel ehk Gold Cupil on juubeldades trofee pea kohale saanud tõsta seitse erinevat riiki. Palju pole sealjuures ka puudu jäänud, ent nende seas võinuks figureerida ka Brasiilia nimi, kes jõudis nii 1996. kui ka 2003. aastal finaali, et pidi mõlemal puhul tunnistama Mehhiko paremust.

Mehhiklased on selgelt ka selle regiooni valitsejad, olles turniiri kinni pannud 11 puhul. Neile järgnevad USA (6), Costa Rica (3), Kanada (2), Honduras (1), Haiti (1) ja Guatemala (1). Kes aga arvab, et Brasiilia Gold Cupil osalemine oli jabur, see võtku teatavaks, et 2002. aastal möllasid seal ka Lõuna-Korea pallurid.

Rääkides Aasiast, siis…

… nende maailmajaos on võidurõõmu tundnud üheksa erinevat riiki. Otsa tegidki lahti lõuna-korealased, kes olid parimad nii 1956. kui ka 1960. aastal. Paraku on need kaks triumfi jäänud ka nende ainsateks. Nõnda jäävad korealased alla Iraanile (3 triumfi), Saudi-Araabiale (3 triumfi) ning Jaapanile (4 triumfi). Ent vähemalt saavad nad lohutada sellega, et neil on rohkem esikohti kui Iisraelil (1), Kuveidil (1), Iraagil (1), Kataril (1) ja Austraalial (1).

Austraalial võiks neid tiitleid isegi rohkem olla, kuid Aasia tsooni kolisid nad alles 2006. aastal. Enne seda möllasid nad Okeaanias, kus nad on neljakordsed meistrid. Pärast austraallaste lahkumist on saaretsooni valitsejaks tõusnud Uus-Meremaa, kel nüüdseks ette näidata viis trofeed. Korra on Okeaanias triumfeerinud ka Tahiti, kes sai sellest tulenevalt 2013. aastal pallida ka maailmajagude karikaturniiril.

Aga enne kui me sääraste võistluste juurde läheme, siis võtame kõik maailmajaod ka eraldi kokku. Viimasena jäi meil sõelale siis Aafrika, kus triumfirõõmu on tuntud üheteistkümnes riigis. Korra on Mustal Mandril võidutsenud Kongo, Lõuna-Aafrika Vabariik, Maroko, Etioopia, Sudaan, Tuneesia ja Zambia. Kahel puhul on võidukarikas rännanud Kongo DVsse, Alžeeriasse ja Elevandiluurannikule, kolmel korral aga Nigeeriasse.

Aafrika kolm kõvemad vutiriiki on aga hoopis Ghana (4 esikohta), Kamerun (5 esikohta) ning Egiptus (7 esikoht).

Maailmas rokib seega…

Nõnda on meil selge, et oma maailmajaost on enim esikohti ette näidata Argentinal ja Uruguayl (mõlemad 15). Ent sellel arvul on ka oma koefitsient: nimelt toimus Copa America väga pikalt iga kahe aasta tagant. Praeguseks on seal intervall küll suurenenud, et ikkagi pole tegemist nelja-aastase tsükliga nagu Euroopas, Aasias ja Okeaanias. Ent vähemalt on Lõuna-Ameerika n-ö õiges suunas liikumas, sest Aafrikas ning Kesk- ja Põhja-Ameerikas möllatakse jätkuvalt iga kahe aasta tagant. Seda ennekõike siis kõikide Football Manager’i sõprade meelehärmiks.

Kui tahta kuidagigi karikate üldarvu võrdsustada, võiks ju Argentina ja Uruguay trofeenumbri jagada kahega. Paraku ei annaks seegi täielikku tõde, sest CONMEBOLi vähene osalejatearv jääks jätkuvalt faktoriks. Kuidas sa saad kõrvutada omavahel maailmajagusid, kus ühes jahib karikat 10, teises aga 55 riiki? Vastus on, et ei saagi.

Seega tuleb meil maailma vingeima vutiriigi selgitamiseks pöörduda ikkagi üleilmsete turniiride poole. Maailmajagude karikaturniir seda küll on, ent olgem ausad, kuna tegemist on paraja naljanumbriga, siis Brasiilia nelja võitu me lihtsalt ignoreerime. Nagu ka Prantsusmaa kahte ning Argentiina, Mehhiko, Saksamaa ja Taani ühte.

Maailmameistrivõistlustel aga… troonib ikkagi Brasiilia, viie trofeega. Neile järgnevad Saksamaa ning Itaalia, kes on mõlemad nelja peale, ning seejärel riburadapidi juba Argentina (2), Prantsusmaa (2), Uruguay (2), Inglismaa (1) ja Hispaania (1). Seega tuleb meil jätkuvalt nentida, et sambamaad tuleb pidada jalgpalli kuningriigiks.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Üleilmse turniirina eksisteerib vutimaailmas mõistagi veel ka olümpia, kuid…. noh, kui juba maailmajagude karikaturniir on naljanumber, siis olümpia on täielik klounilaat. On ju tegemist U23 turniiriga, kuhu tohib kaasa võtta siis kolm vanemat pallurit. Ent see, et me sellest suurt midagi ei arva, ei tähenda, et selle peale panustada ei kõlba. Kõlbab küll, ja kuidas veel!

B-alagrupis on kahe vooru järel kõikidel meeskondadel kolm punkti. See siiski ei tähenda, et nad reaalselt võrdsed on. Lõuna-Korea koondis suutis lihtsalt kuidagi avamängus Uus-Meremaa otsa koperdada, kuigi reaalsuses peaksid nad konkurentidest – lisaks veel Rumeenia ja Honduras – selgelt üle olema. Teises voorus Rumeenia vastu nad seda ka tõestasid, alistades eurooplased 4:0. Seega kui viimases voorus ka Honduras paika pannakse, on esikoht grupis kindel. Koefitsient pole küll kõige suurem, ent siiski koht, kus raha hõlpsa vaevaga suurendada.

Betsafe’i koefitsiendi 26.07.2021 @04.00

C-grupis on asjalood huvitavamad. Kahe vooru järel juhib alagruppi Hispaania, kel on koos neli silma. Austraalia ja Argentina on nende järel kolme peal ning Egiptus ühe peal. Viimases voorus läheb Austraalia vastamisi Egiptusega ning kõik märgid – ehk senised kohtumised – näitavad, et sealt võiks tulla võit. Ent alagrupi võidust saame kängurumaa meeste puhul rääkida alles siis, kui Hispaania Argentina vastu punkte kaotab. Seegi on võimalik, ent mitte liiga tõenäoline. Ometi usume, et risk on seda väärt!

Betsafe’i koefitsiendi 26.07.2021 @04.00

A- ja D-alagrupis on meie jaoks asjalood juba võrdlemisi kindlad, seega nendega me panustamiskaussi ei roni. Küll teeme me seda kullašanssidega. Turniiri suurimaks favoriidiks peetakse Brasiilia koondist. Meie oleme sellega päri, kuid koefitsient (2.90) just liiga kutsuv pole. Ka Hispaania (3.00) ei tõmba ligi. Küll tasub vaadata trio Prantsusmaa-Saksamaa-Argentina poole, kel kõigil omad šansid olemas. Kuna argentiinlaste koefitsient on neist ainsana 15, siis meie läheme seda teed. Ent patt pole ka 12se koefitsiendi peale hüpata. Head on nad kõik!

Betsafe’i koefitsiendi 26.07.2021 @04.00

Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in