Legend, kes troonib olümpiakorvpalli tipus

Ta pole Michael Jordan ega mõni Euroopa kuulsus. Ta on pärit Brasiiliast, kuid iga tõsine kossusõber teab sellest hoolimata une pealt, kellest jutt.


Oscar Schmidti peetakse korvpalliajaloo üheks kõige paremaks punktikütiks. Küpse eani parketil möllanud brasiillase nimel on ka üks olümpiarekord: ta on OM-turniiridel visanud kokku 1093 punkti, edestades lähimat jälitajat Andrew Gaze’i (Austraalia) 304 silmaga.

Tänaseks 63-aastane Schmidt oli 205 cm pikkune viskav tagamängija või väike äär, kes mängis suure osa karjäärist kodumaal. Euroopas esindas ta klubisid Itaalias ja Hispaanias, ehkki mitte tõelisi tipptiime. Sellest hoolimata annab Schmidti suurepärasest võimekusest punkte tuua fakt, et ta on seitsmel hooajal olnud Itaalia meistrivõistluste parim korvikütt.

Brasiilia eest astus Schmidt võimalusel alati lahingusse. Pika karjääri jooksul osales ta viiel olümpial ja oli neist kolmel turniiri parim punktiviskaja. Tõsi, kuigi individuaalselt oli Schmidt vägev, polnud Brasiilia kuigi edukas, sest kaheksa parema hulgast ei pääsenud Sambamaa kunagi kaugemale.

Schimdt oli 45, kui lõpetas

Schmidti parim olümpia oli 1988. aastal Lõuna-Korea pealinnas Seoulis. Kaheksa mänguga viskas ta 338 punkti ehk tõi keskmiselt tervelt 42,3 silma kohtumises. Muide, see olümpiaturniir lõppes eestlastele suurepäraselt, sest Nõukogude Liidu vägesid dirigeerinud mängujuht Tiit Sokk oli üks neist, kelle kaela riputati kuldmedal. Eestlane oli võistkonna üks põhimehi.

Mõistagi ei säranud Schmidt vaid olümpial ja erinevates liigades. Ka MMil pole keegi temast rohkem punkte visanud, seal on tema rekord 843 silma juures. Lähim jälitaja on aga ligemal kui olümpia arvestuses, sest Argentina legend Luis Scola, kes on 41-aastasena rivis ka Tokyos, on MMidel visanud 716 punkti. Ning erinevalt olümpiast on Schmidt MMilt saanud ka medali, tulles 1978. aastal pronksile.

Koondiseketsid riputas Schmidt varna 38-aastaselt. Kokku esindas ta Brasiiliat 326 korda ja viskas 7693 punkti.

Aga see ei tähenda, nagu oleks Schmidt ühes sellega ka karjääri lõpetanud. Kaugel sellest, sest oma profiteele pani brasiillane lõpu 2003. aasta mais, kui ta oli tervelt 45-aastane.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Olümpiakorvpallile keskendume ka panustamisrubriigis. 25. juulil peetakse neli kohtumist, kuid meie vaatame lähemalt otsa neist kahele. Kell 11.20 visatakse pall mängu Austraalia ja Nigeeria, kell 15 Prantsusmaa ja USA vahel.

Koefitsiendimeistrite hinnangul on Austraalia Nigeeria vastu üsna kindel soosik. Tõele au andes on see ka igati mõistetav, ent Musta Mandri mehed pole kindlasti papist poisid. Seda ilmestab kõige paremini fakt, et olümpia eel suudeti alistada ka NBA staaridega vürtsitatud USA.

Nigeeria on kokku saanud võistkonna, mis hingab ühes rütmis ning kes pole hea olümpiaturniiri osas mitte ainult lootusrikas, vaid ka enesekindel. Pealegi on nende 12-mehelises tervelt kaheksa mängijat NBAst, Ekpe Udoh Euroopa tippklubist Bologna Virtus ja Obi Emegano tugevast Hispaania kõrgliigast.

Kahtlemata on Austraalia hea ja Tokyos üks medalipretendendte. Aga Nigeeriat oleks rumal alahinnata ning nende kõrge koefitsient pakub panustajale väärtust. Usume, et Nigeeria võidab või kaotab kohtumise vähem kui setsme punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @23.07 kell 15.31.

Prantsusmaa ja USA lahing on gigantide duell. Mõlemad on enne Tokyot peetud kontrollkohtumistes olnud ebalevad, aga koefitsiendid on väga ameeriklaste poole kaldu. Siingi on see igati arusaadav, aga Prantsusmaa on kindlasti kõva pähkel, keda hakata avamängus purema.

Pealegi teavad Gallia kuked suurepäraselt, kuidas ameeriklasi murda. Prantsusmaal on viis praegu NBAsse kuuluvat mängijat eesotsas liiga üha parema kaitsemängija Rudy Gobertiga. Lisaks on prantslastel mitu varem NBAs leiba teeninud pallurit ja Euroopa tippliigade mehed. Tagatipuks oli 2019. aasta MMil just Prantsusmaa see, kes USA veerandfinaalis alistas.

Panustame, et Prantsusmaa võidab või kaotab Tokyos USA vastu vähem kui 12 punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @23.07 kell 15.36.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in