Statistika uurimine paremaks panustamiseks

Kuidas uurida ja kokku koondada statistilised teadmised ja luua nende põhjal kõige tõenäolisemalt võitev spordipanus? Loe meie näpunäiteid siit!


Kui spordiennustuse juures on paljutki, mida sa päris kindlasti muuta ei saa, siis enne panuse reaalset asetamist on alati oluline end ette valmistada. Mõnikord juhtub nii, et favoriit lihtsalt kaotab ja teinekord tuleb underdog kaotusseisust võitjana välja. Olenemata tulemusest on endal aga alati hea tunda, et oled andnud endast parima oma ekspertteadmistele põhinedes. Uurimine ja statistika tundmine on hea panustaja puhul ülioluline kvaliteet!

Võid praegu küll viriseda ja mõelda, et kogu see uurimine on ehk ainult inimestele, kes panustavad professionaalsel tasemel, kuid see ei ole tõsi. Loomulikult ei arva me seda, et statistika tundmine aitab sul alati 100% selle tulemuseni jõuda, kuhu soovisid, aga miks mitte anda endale võimalus kõige paremateks koefitsientideks?

Selleni, et statistikapõhine panustamine saaks toimida võimalikult efektiivselt, on palju samme. Käesolevas artiklis oleme sinu jaoks välja toonud kolm põhilist lihtsat faktorit, millele mõeldes saad efektiivsema panustamise poole püüelda. Need võivad olla detailid, millele sa laupäeva hommikul panustades ilmselt mõelda ei viitsiks, kuid kui tahad päriselt ka raha teenida, siis pead omale prioriteete seadma. Sa ei pea olema mängust või spordialast sõltuvuses, et kõik tähtsad detailid saaksid läbi mõeldud – peaksid lihtsalt piisavalt pühendunud olema, et anda endale võimalikult suur eelis.

Vali panusetüüp

Mõned panusetüübid on tulemuslikumad kui teised ja see on midagi, mis lihtsalt on nii – seda ei saa muuta. Kodumaiste liigade puhul on näiteks üle/alla 2.5 värava väga usaldusväärne panusetüüp, sest iganädalaste mängude puhul ei saa meeskondades tekkida nii palju erinevusi või muutusi, mis väravate arvu suuresti mõjutada võiks. Nurgalöökide arv mängus on panusetüüp, mis võib väga palju kõikuda ning oleneb sellest, kes mängib kelle vastu. Lõppskoorile panustamist võib aga vaadata nagu täielikku loteriid, sest see panusetüüp sõltub väga palju sellest, millise liiga või turniiri mängule sa parasjagu panust tegemas oled.

Analüüsi vormi

Mängijate ja meeskonna vorm on oluline ja see on fakt. See võib kõlada küll nagu täiesti iseenesestmõistetav fakt, kuid isegi kerge kaheminutiline pilguheide sellele, millises vormis sinu panusevääriline meeskond on, annab sulle suurepärase ülevaate. Ja me ei räägi ainult sellest, kas see tiim on viimaste nädalate ja kuude jooksul palju võite korjanud. Vaata selliseid märke nagu löödud väravate arv või kuidas üks suur meeskond väiksema vastu võitleb, kas midagi, mis mängudeväliselt on toimunud võiks mõjutada mängukäiku – see ei ole tegelikult üldse mitte raketiteadus ja ei võta sinult isegi mitte liialt aega.

Võta arvesse alustavate mängijate valikut

See võib olla pisut riskantsem taktika, olenevalt sellest, kui vara sa enne mängu algust sellele mõtlema hakkad. Kui uurid formatsiooni, siis pane kindlasti tähele, kes on algkoosseisu kaasatud. Mõni ründemängija ei taha hästi kokku sobida vastasmeeskonna kaitsemängijaga ja mõned formatsioonid võivad piirata keskväljaku mängijate omavahelist dünaamikat. Iga viimne kui üks positsioon väljakul on oluline, samuti on oluline iga mängija vorm – seega ära maga maha eripärasid ja detaile, mis võivad panustamise juures ülioluliseks saada.

log in

reset password

Back to
log in