Koefitsientide vormingud: kümnendarvud, murdarvud, Ameerika stiilis arvud

Millist koefitsiendivormingut kasutad panustades sina? Loe siit erinevate vorminguvõimaluste kohta ja kuidas neid mõista.


Kui vaatad panustamiseks pakutavaid koefitsiente, märkad, et pea igal pool on saadaval kolme tüüpi koefitsiente. Euroopas on kõige populaarsemad kümnendarvud ja Suurbritannias murdarvud, ameeriklastel on hoopis enda süsteem. Mistahes ajahetkel võid sa kõiki koefitsente vaadata sulle meeldivas formaadis, kas või Ameerika vormingus. Suurem osa kihlveokontoritest annab võimaluse kõiki kolme valida ja vahetada. Sul võib tekkida või isegi juba on tekkinud oma lemmik, kuid üldise panustamiskogemuse ja teadmistebaasi suurendamiseks on oluline, et mõistad ka teisi, eriti kahte põhilist varianti, mida Euroopas kasutatakse.

Koefitsiendi vormingute valik Betsafe’is

Selles artiklis selgitame sinu jaoks lahti kolm erinevat koefitsiendiformaati, mis sinu jaoks saadaval on.

Murdarvud

Murdarvud on Suurbritannias kõige laiemalt kasutusel olev koefitsiendivorming ja seetõttu võid murdarvudele otsa komistada näiteks siis, kui otsid traavivõistluste ennustusvihjeid. Kui vaatad murdarvulisele koefitsiendile otsa, siis murrust paremalolev number näitab sinu panusesummat ning vasakpoolne on potentsiaalne võidusumma.

Näiteks, kui koefitsient on 3/1, siis tähendab see seda, et panustades 1 €, on netovõit 3 € ja lisaks sellele saad oma panustatud 1 € tagasi. 3/1 oleks kümnendarvuvormingus seega 4.00.

Murdarve ei kasutata väga palju jalgpallitulemuste ennustajate poolt, sest kui vaatad väiksemaid koefitsiente, siis neid on murdarvudena raskem võrrelda. Näiteks selleks, et panustamise ajal kiiresti võrrelda 13/10, 6/4, 11/8 ja 7/5 vahet, pead olema koefitsientide ekspert. Sinu panustamistegevuse juures on ülitähtis, et valid kõige paremad koefitsiendid, seega erinevate kihlveokontorite erinevate koefitsientide võrdlemine on väga oluline.

Kümnendarvud

Kümnendarvud on Euroopas kõige populaarsem koefitsiendivorming. Kui võrdled omavahel erinevaid kümnendarve, isegi väikese vahega madalaid koefitsiente, siis on nendega üsna võimatu puusse panna. Kümnendarvudega on alati selge, milline on kõige parema väärtusega panus, millele panustada võiksid. Kümnendarvuliste koefitsientide loogika seisneb selles, et sulle näidatakse, kui palju raha tagasi saad, kui panus võidab, oletades, et panustamisühikuks on 1.

Näiteks, kui koefitsient on 3.10 ja sa panustad 1 €, siis võidu korral saad tagasi 3.10 €.

Eelnevalt näitena toodud võrreldavad murdarvud, mida mitte-eksperdil oleks keeruline kiiresti mõista, oleks kümnendarvudena: 2.30, 2.50, 2.38, 2.40. Sellises vormingus on iseenesestmõistetav, et 2.50 (ehk 6/4) on kõige parem valik, sest see annab sulle suurima võidu.

Ameerika koefitsiendid

Kõikidest erinevatest koefitsiendivormingutest on ameerika koefitsiendid spordiennustajate poolt kõige vähem kasutatavad, kuid nagu nimigi reedab, kasutatakse neid võrdlemisi palju Ameerikas. Selles vormingus näidatakse sulle tulu, mille teenid siis, kui teed 100-ühikulise panuse.

Näiteks: murdarvuna 5/1 või kümnendarvuna 6.00 oleks ameerika formaadis +500 ehk kui paneksid 100 € mängu, võidaksid 500 € tuluna tagasi.

Euroopa kihlveokontorites sa Ameerika koefitsientidega väga tihti tegemist tegema ei pea – kui sa just ise ei taha. Kuid kui sulle meeldib panustada Ameerika spordialadele, siis on hea aru saada ja vaadata koefitsiente, mida pakutakse Ameerikas ning võrrelda neid hindadega, mida sinu kihlveokontorid on sulle pakkunud.

log in

reset password

Back to
log in