Lakers võib tõusta esikohta jagama, kuid kes sitsib NBA viimasel trepiastmel?

Lakers on kõigest ühe võidu kaugusel järjekordsest meistritiitlist. Ent NBAs leidub ka meeskondi, kes pole kunagi isegi finaalseeriasse küündinud.


Lakers ja Heat on mõlemad varem NBA meistriks tulnud. Foto: NBA ametlik Facebook

NBA ajaloo edukaim klubi on Boston Celtics, kellel on ette näidata 17 meistritiitlit. Peagi-peagi võib Los Angeles Lakers aga nende kõrvale tõsusta, sest hetkel jäävad nad igirivaalist maha kõigest ühe trofeega. Samas leiavad hardcore Celticsi fännid ilmselt siis ikkagi, et nende lemmikud on vingemad. Põhjuseks siis 17–4 finaalirekord, mis on kõvasti etem, kui Lakersi praegune 16–15. Ent kui tabel ümber pöörata, siis milline meeskond on ajalooliselt NBA halvim?

Alustuseks võtame ette kõik kunagised meistrid, keda on kokku 20: Celtics (17), Lakers (16), Golden State Warriors (6), Chicago Bulls (6), San Antonio Spurs (5), Philadelphia 76ers (3), Detroit Pistons (3), Miami Heat (3), New York Knicks (2), Houston Rockets (2), Cleveland Cavaliers (1), Atlanta Hawks (1),Washington Wizards (1), Portland Trail Blazers (1), Dallas Mavericks (1), Milwaukee Bucks (1), Sacramento Kings (1), Toronto Raptors (1) ja lisaks veel ka Oklahoma City Thunder (1) – seda mõistagi Seattle’i aegadel – ning 1948. aasta NBA tšempion Baltimore Bullets, kes 1954. aastal oma kodinad kokku pakkis.

Ehk kui me Bulletsi maha arvestame, on NBAs praegu 11 satsi, kes pole kunagi võidurõõmu tundnud. Ent neist viis on vähemalt finaalseeriast osa võtnud. Brooklyn Nets (0–2), Orlando Magic (0–2), Utah Jazz (0–2), Phoenix Suns (0–2) ja Indiana Pacers (0–1).

Ehk Unelmate liigas on kuus tiimi, kes pole kunagi isegi NBA finaalseeriasse küündinud: Los Angeles Clippers, Denver Nuggets, Minnesota Timberwolves, Charlotte Hornets, Memphis Grizzlies ja New Orleans Pelicans. Kuid kes on neist see kõige kehvem? Hakkame aga mõistatust otsast lahti rullima.

Los Angeles Clippers

Tänavu oma 50. juubelit tähistanud Los Angeles Clippers liitus Unelmate liigaga tõesti 1970-71 hooajal, seda Bullalo Bravesi nime all. Kuigi toona pallis nende ridades isegi Bob McAdoo, kes pälvis 1974-75 hooaja MVP-auhinna, ei õnnestunud Bravesil kordagi play-off’i teisest ringist kaugemale jõuda.

1978-79 hooaja eel kolis meeskond San Diegosse ja sai nimeks Clippers. Tulemus? Nad ei jõudnud kordagi play-off’i. Muutust ei toonud ka 1984-85 hooaja eel Los Angelesse kolimine. Võistkond jätkas läänekonverentsi põhjas virelemist ning kohamängudele jõuti uuesti alles 1991-92 hooajal. Mõistagi selleks, et avaringis Jazzile kaotada. Me peame ajaratta kruttima hooaega 2005-06, et leiaks võistkonna ajaloo teise play-off seeria võidu…

Sel kümnendil on tiim küll rohkem pildil olnud, kuid play-off’i teisest ringist pole kordagi ikkagi kaugemale jõutud.

Hooaegu NBAs / play-off’i jõudmisi: 50 / 15

Pidanud NBAs 4042 mängu ning saldo on 1659–2383 (võiduprotsent on 41%)

Denver Nuggets

Fun fact, ajalugu tunneb ka eelmist Denver Nuggetsit, mis jõudis Unelmate liigas pallida vahemikus 1948-1950. Aga neil pole praeguse Nuggetsiga mingit pistmist.

Denveri esindussatsi ajalugu algab 1967-68 hooajal, mil pandi alus Denver Rocketsile. Ja uskuge või mitte, tiim jõudis kohe esimesel aastal play-off’i! Nagu ka teisel. Ja ka kolmandal, mil läänekonverents sootuks kinni pandi ning konverentsi finaali jõuti. Ehk Denver jõudis kolme hooajaga kaugemale, kui Clippers…. nojah, lõpetage ise lause.

Olgu, tõe huvides märgime ära, et see kõik toimus paralleelses ABA sarjas. NBA-ga liitus Denver alles liigade ühinemisel 1976-77 hooajal, ent siiski purjetati kohe esimesel aastal play-off’i ning teisel aastal konverentsi finaali.

Seega NBA ajaloo halvima frantsiisi valikusse Nuggets lihtsalt ei kõlba! On nad ajaloos mänginud ju neli (kuus koos ABA-ga) korda läänekonverentsi finaalis (vs Clippersi… nojah, lõpetage ise lause)

Hooaegu NBAs / play-off’i jõudmisi: 44 / 26

Pidanud NBAs 3551 mängu ning saldo on 1749–1802 (võiduprotsent on 49,3%)

Minnesota Timebrwolves

Minnesota hundikari – muideks, palju ei puudunud, et tiimi nimeks saanuks Polars – nägi ilmavalgust 1989. aastal. Kuid algus oli karm. Möödus kaheksa hooaega, enne kui nad play-off’i jõudsid. Suurt rolli mängis sellest mõistagi nende toonane superstaar Kevin Garnett. Ent isegi tema polnud nii võimas, et neid avaringist edasi vedada. See õnnestus tal kõigest korra, hooajal 2003-04, mil Timberwolves purjetas läänekonverentsi finaali. Ent seal tuli neile vastu Lakers…

Pärast seda on Timberwolves veel kõigest korra play-off’i jõudnud, seda 2017-18 hooajal.

Ent vähemalt on neil ette näidata see üks imeline minek. Kui vaid seda Lakersit ees poleks olnud…

Hooaegu NBAs / play-off’i jõudmisi: 31 / 9

Pidanud NBAs 2476 mängu ning saldo on 980–1496 (võiduprotsent on 39,6%)

Charlotte Hornets

Timberwolvesist aasta varem ilmavalgust näinud Hornetsi n-ö hiilgeajad jäävad 90ndatesse. Larry Johnsoni, Dell Curry ja Glen Rice’i eestvedamisel koputasid nad küll pea alati play-off’i ukesele, kuid pikka pidu seal polnud. Tõsi, teise ringi on tiim siiski jõudnud: seda lausa neljal puhul.

Hornetsi esimene NBA-ajajärk lõppes aga 2002. aastal, mil koliti New Orleansi. Seejärel möödus kaks aastat, kuniks Charlotte taas endale tiimi sai: seda siis Bobcatsi nime all. Ent uus algus osutus raskeks. Põhiliselt vireleti idakonverentsi põhjas ning vaid kahel puhul õnnestus neil kohamängudele murda. Siinkohal ei aidanud ka tiimi tagasi Hornetsiks rebrand’imine. Kui ikkagi play-off’i ei ulatu, siis ei ulatu.

Hooaegu NBAs / play-off’i jõudmisi: 30 / 10

Pidanud NBAs 2395 mängu ning saldo on 1050–1345 (võiduprotsent on 43,8%)

Memphis Grizzlies

Oli aeg, mil Kanadal oli kaks NBA tiimi. See aeg kestis 1995. aastast 2001. aastani, mil Grizzlies pallis Vancouveris. Ent seal ei läinud neil kohe üldse, millele viitab ka toonane parim hooaeg, kus saavutati 23 võitu.

Memphisesse kolides möödus kõigest kolm hooaega, kuni tiim play-off’i murdis. Korra, 2012-13 hooajal õnnestus neil kiigata ka läänekonverentsi finaali, kuid seal tuli neile vastu Spurs.

Ehk pikka plära me ei pea. Kui Vancouveri aastatest ja nõrgast Kanada dollarist mööda vaadata, siis Memphises on tiim täitsa kenasti hakkama saanud.

Hooaegu NBAs / play-off’i jõudmisi: 25 / 9

Pidanud NBAs 1994 mängu ning saldo on 826–1167 (võiduprotsent on 41,4%)

New Orleans Pelicans

Pelicans tekkis siia maamunale 2002. aastal, kui Charlotte Hornetsi omanik kolis frantsiisi New Oreleansi. Vahepeal, orkaan Katriina tõttu, pallis tiim ka Oklahoma Citys, kuid suures plaanis keerleb nende elu Mississippi suudmes.

Kohe oma esimesel hooajal jõudis tiim play-off’i, aga selle eest tuleb mõistagi tänaga Charlotte’it. Algus New Orleansis oli ilus, kuid 2004-05 hooaja eel otsustas liiga nad idast läände kolida. Ja läänekonverentsis nii lepaselt enam sõit ei kulgenud. Chris Paul suutis nad küll 2007-08 hooaja põhiturniiril teiseks vedada ning ka play-off’i teise ringi, kuid ei enamat. Seda trikki korrati ka kümme aastat hiljem.

Hooaegu NBAs / play-off’i jõudmisi: 18 / 7

Pidanud NBAs 1450 mängu ning saldo on 673–777 (võiduprotsent on 46,4%)

Niisiis, trummipõrin. Kes võiks olla NBA ajaloo halvim tiim? Meie silmis on “soovijaid” sellele kolm: Clippers, Timberwolves ja Bobcats. Neist viimasele anname aga armu, sest uue tulijana oligi raske 21. sajandil midagi korda saata. Timberwolvesi ja Clippersi duellis saab lõpuks määravaks aga Los Angelese klubi pikaealisus. Kui sa suudad vahepeal ikkagi 15 aastat play-off’ita minna ning siiski pääsed sinna vaid korraks… Et seejärel taas aastakümneid kohamänge pealt vaadata… karm.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Ööl vastu laupäeva võib Lakers siis tulla tänavuseks NBA meistriks. Kui te sellesse ka usute, siis saab sellele raha peale panna, ainult, et rikkaks see teid ei tee. Nimelt on Lakersi koefitsient – jätkuvalt – 1.30.

Betsafe’i koefitsiendid 07.10.20 @10.05

Et koefitsienti kunstlikult veidi turgutada, tasub vaadata Händikäp panuste poole. Et mida sealt valida? Vaatame korra olnule otsa: avamängu võitis Lakers 18 punkti, teise kohtumise 10 silmaga. Kolmandas võidutses 9 punktiga hoopis Heat ning ööl vastu kolmapäeva oli taas parem Lakers. Sedapuhku 6 sangaga (102:96).

Arvestades, et Lakersi mehedki on inimesed, hakkavad neil kindlasti finaalseeria viiendas mängus närvid tööle, mistõttu pole suur tümitamist oodata. Aga järgmine kuuepunktiline võit tundub vägagi reaalne. Sellisel juhul saaks nende koefitsiendi upitada juba 1.70 peale. Kes usub juba seitsmepunktilist võitu, see saab koefitsiendi 1.82 peale.

Betsafe’i koefitsiendid 07.10.20 @10.05

Enne finaalseeria neljandat mängu ütlesime, et Üle/Alla formaadis oleks kindla peale minek “üle 213,5” peale panustada. Sellega läksid asjad seekord nihu ning eks seegi tulenes mängijate närvidest. Olles trofee lävel, on närvid ilmselt veelgi rohkem pingul, seega läheme me nüüd vastupidist teed. Meie valik on “alla 217,5 punkti”.

Betsafe’i koefitsiendid 07.10.20 @10.05

Ära maha maga Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Mõistagi pole meie pakkumisemeistrid ära unustanud Sardiinia rallit, kus on uuel kliendil võimalik Ott Tänaku võidu peale panustada tervelt koefitsiendiga 35! See on ju jaburalt kõrge koefitsient! Rutta ning võtta pakkumine vastu SIIN, sest aega pole enam liiga palju järel. Kes võtab pakkumise vastu ja Tänak võidab, saab Betsafe’is ka ühe vahva üllatuse!

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in