Kas LeBron jõudis oodatud tähiseni või mitte?

Korvpalliliiga NBA on kohe-kohe lõppemas, kuid Eesti-Läti liigas alles tehase kohtumistega algust. Ehk panustamiskohti jagub veel küllaga!


LeBron James. Foto: Los Angeles Lakersi ametlik Facebook.

Tänavuse NBA-finaalseeria jooksul on püstitatud juba palju erinevaid rekordeid. Enne kui nende juurde jõuame küsigem aga, kas LeBron James sai kätte need neli blokki, mida tal oli vaja, et tõusta kõigis viies suuremas kategoorias play-off’ide esikümnesse?

Vastus on ei. LeBronil on kirjas kolm blokki, mis viib tema play-off’i kogusaldo 250 peale. Esikümne lõpetab aga Dikembe Mutombo (251), esiviisik on seevastu David Robinson (312), Shaquille O’Neal (459), Hakeem Olajuwon (472), Kareem Abdul-Jabbar (476), Tim Duncan (568). Aga et mitte LeBroni halvas valguses paista, siis märgime ära ka ülejäänud numbrid.

Ta on visanud 7423 punkti. Paremuselt teine mees on Michael Jordan, kelle kontos on 5987 silma.

Ta on noppinud 2321 lauapalli, paiknedes niimoodi kuuendal kohal. Eespool on Kareem Abdul-Jabbar (2481), Shaquille O’Neal (2508), Tim Duncan (2859), Wilt Chamberlain (3913) ja Bill Russell (4104).

Ta on andnud 1854 resultatiivset söötu. Enamat on suutnud vaid tõelised mängujuhid John Stockton (1839) ja Magic Johnson (2346).

Ja ta on teinud 441 vaheltlõiget. Paremuselt teine mees on Scottie Pippen, kelle kontos on 395 “varastamist”.

Kes on veel säranud?

Ent lisaks LeBronile on ka teised mehed tänavuses finaalseerias oma nime ajalooannaalidesse talletanud. Näiteks…

Tyler Herrost sai pärast neljandat mängu läbi aegade parim kolmeste kollanokk nii NBA play-off’is kui ka finaalseerias. Kõikide play-off kohtumiste peale on ta nüüd sopsanud 45 kaugviset, möödudes nõnda Matt Maloneyst (1996-97). Finaalseerias on uus rekord 8, enne kuulus tippmark Sam Cassellile (1993-94).

Ühtlasi sai Herrost vahepeal läbi aegade noorim mängija, kes NBA finaalseerias algkoosseisu kuulunud. Vanuseks siis 20 aastat ja 256 päeva, millega ta edestas kõigest kaheksa päevaga Magic Johsonit (1980. aasta NBA finaalseerias). Nemad kaks ongi ainsad, kes enne USA alkoholi-iga NBA finaalseerias algkoosseisu kuulunud. Nooruselt kolmanda mehe au kuulub Tony Parkerile, kes oli 2003. aasta finaalseerias 21 aastat ja 18 päeva vana.

Aga… kui me järgmise mehena ei tõstaks esile Jimmy Butlerit, teeksime me lihtsalt midagi valesti. Aga mida võtta, mida jätta. Meie valik langes NBA finaalseeria kolmandale mängule ehk Heati ainsale võidule. Butler viskas seal 45 punkti, kuid lisaks noppis ta 11 lauapalli ja jagas välja 13 korvisöötu. Ühtekokku viskas või tegi eeltöö ta 73 sangale, mis on ajalooliselt NBA finaalseeria paremuselt teine tulemus. Enamat on suutnud vaid Walt Frazier, kes oli 1970. aastal osaline 74 punkti toomisel.

Mis on ajaloolised verstapostid?

Ent mõne rekordini lihtsalt ei küünditud. Toome siinkohal esile need lihtsamad.

Ainult üks mees NBA ajaloos, on finaalis ületanud 60 punkti piiri. Selleks meheks on Elgin Baylor, kes viskas 1962. aasta finaalseeria viiendas mängis 61 sanga. Baylori kaksikduubel – ta noppis ka 22 lauda – viis toona Lakersi küll Celticsi vastu 3:2 ette, kuid lõpuks olid rohelised need, kes paremini naersid.

Ja siinkohal on muidugi üldse paslik meenutada, et Baylor on mänginud 7 finaalis, kuid kaotanud need kõik. Selles arvestuses järgnevad talle Larry Foust (0-5) ja Keith Erickson, Rudy LaRusso, Steve Mix ja Max Zaslofsky (kõik 0-4).

Lauapallide noppimises pole keegi vastu saanud Bill Russellile ja Wilt Chamberlainile. Nende käes on hulgi tippmarke ning finaalseeria lauarekord on ainult üks mitmetest. See verstapost on nihutatud ühesõnaga 38 peale, milleni Russell küündis  korra (1963) ning Chamberlain kahel puhul (1964 ja 1967).

Kui liikuda edasi korvisöötude juurde siis… te arvasite õigesti. Magic Johnson on see mees, kes seda tippmarki enda nimel hoiab. 1984. aasta finaalseerias jagas ta ühes mängus välja 21 korvisöötu. Ja kui aus olla, siis Magicu käes on ka selle arvestuse teine, kolmas, neljas, viies ja kuues koht.

Mitu NBA meistrisõrmust on Robert Horryl? Seitse. Täpselt samapalju tegi ta 1995. aasta finaalseeria ühes kohtumises ka vaheltlõikeid, mis siiani Unelmate liiga finaalseeria tippmark. No ja paralleelselt viskas ta ka 11 punkti ning noppis 10 lauda.

Meie põhikategooriatest viimane on mõistagi kulbid. Ja selles arvestuses säras 2009. aastal eriti eredalt Dwight Howard, kes kogus Lakersi – jah, irooniline -, vastu neid kokku üheksa.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kuigi Heatil õnnestus Butleri eestvedamisel seeriasse taas veidi särtsu injitseerida, siis Lakersi favoriidikoormat see vääranud pole. Betsafe’i koefitsiendimeistrid usuvad jätkuvalt Hollywoodi klubisse ning nende koefitsiendiks on 1.48.

Betsafe’i koefitsiendid 10.10.20 @10.35

Meie siinkohal nendega vaidlema ei kipu. Ent panustamiskohta ikkagi leida tahaks. Nõnda soovitame kindlasti 6. mängu eel oodata mängijate eripanuseid ning panustada superstaaridele. Vastavalt siis Jamesi ja Butleri peale, et nad mõlemad viskaksid üle 30 punkti. Sest olgem ausad, kui see latt maha aetakse, siis pole tegu enam superstaaridega.

Nädalavahetusel tehakse algust ka Eesti-Läti korvpalliliigaga. Nende ridade kirjutamise ajal mängudele veel panustada ei saa, küll aga on võimalik ennustada tänavust tšempionit. Betsafe’i inimesed usuvad pigem Riia VEFi, kelle nime tagant vaatab vastu 2.45. Kalev/Cramo koefitsiendiks on aga 4.00, mis on kopikat silmas pidades täitsa kenakene. Kaugemale mõtlemine kipuks utoopia valdkonda liigituma, kuid tänavu on koroona tõttu anomaaliad võimalikumad kui kunagi varem. Sest iial ei tea, kes parasjagu eneseisolatsioonis peab viibima…

Betsafe’i koefitsiendid 09.10.20 @09.40

Ära maha maga Betsafe’i magusaid eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pole meie pakkumisemeistrid ära unustanud Sardiinia rallit, kus on uuel kliendil võimalik Ott Tänaku võidu peale panustada tervelt koefitsiendiga 35! See on ju jaburalt kõrge koefitsient! Rutta ning võtta pakkumine vastu SIIN, sest aega pole enam liiga palju järel. Kes võtab pakkumise vastu ja Tänak võidab, saab Betsafe’is ka ühe vahva üllatuse!

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

log in

reset password

Back to
log in