Kas Kalev/Cramo vinnab ennast Kasahstanis play-off kohale tagasi?

Kalev/Cramo loodab oma kolmemängulise kaotusteseeria lõpetada Kasahstanis, minnes vastamisi Astanaga. Loe meie mängu eelvaadet ja ennustusvihjeid!


Valitseva Eesti meistri Kalev/Cramo väikene Venemaa (ja Kasahstani) ringreis lõppes 8. märtsil, kui võõral väljakul ristatakse mõõgad Astanaga. Veebruari alguses alanud tuur algas kalevlaste jaoks hästi, kui nad alistasid Peterburi Zeniti 76:75, kuid pärast seda on pika ninaga jäädud nii Jenissei, Moskva CSKA kui ka Kaasani Uniksi vastu.

Kui Kalev ja Astana tänavu novembris esimest korda kohtusid, lahkusid platsilt võitjatena meie mehed. 84:76 võidumängu andsid suurima panuse Kyle Vinales (23 punkti, 8 lauapalli, 7 korvisöötu) ja Janari Jõesaar (21 punkti, 8 lauapalli). Vastaste mänguvankrit vedas Malcolm Hill (22 punkti).

Võrreldes tolle kohtumisega on mõlemad meeskonnad oma edurivis veidi vangerdusi teinud. Novembri lõpus katsetas Kalev korvi all veel Calvin Godfrey ja Jonathan Holtoniga, kes praeguseks ammu Maarjamaalt minema saadetud. Nende asemel on Eesti esindusklubi särgi selga tõmmanud Michal Finke (keskmiselt 5,8 punkti) ja Sacha Killeya-Jones (6,8 punkti). Lisaks võib Kasahstanis oma debüüdi teha Kalevi värskeim täiendus – 26aastane tagamees Tekele Cotton. Eesti-Läti liigas sai ameeriklane oma tuleristsed juba kätte, kui viskas 16 minutiga 14 punkti.

Astana lõpetas detsembrikuus lepingud kahe ameeriklase: Coty Clarke’i ja Isiaiah Whiteheadiga. Täiendustena on meeskonnas aga juures James Florence (keskmiselt 12,1 punkti), Stephen Holt (7,5 punkti) ja Jeffrey Crockett (9,5 punkti ja 5,3 lauapalli).

Lähiajalugu toetab Kalevit

Astana ja Kalevi omavaheliste mängude saldo on rohkem kaldu kasahhide poole (10-5), kuid seda suuresti duellide ajaloolisuse tõttu. Viimase nelja hooaja kontekstis on aga Kalev see, kel õnnestunud rohkem oma paremus maksvusele panna, sest just sellest perioodist pärinevad Eesti klubi 5 võitu (2 kaotuse kõrval).

Võõral väljakul on kalevlased võidurõõmu tundnud aga ainult korra: seda 2017. aasta 5. veebruaril, kui toona veel Astana nime kandnud linnast – praegu kannab Kasahstani pealinn oma eelmise presidendi Nursultan Nazarbajevi järgi Nur-Sultani nime – naasti 78:72 triumfiga. Selle mõnevõrra haruldase võõrsil võidu kogemus on praegustest kalevlastest olemas aga ainult Martin Dorbekul.

Kui Kalev/Cramo pääses VTB liigas esimest korda play-off’i eelmisel aastal, siis 2011. aastal asutatud Astana nautis kohamängude rõõmu mullu juba viiendat korda. Esimest korda näkkas neil juba oma teisel hooajal (2012-13), kui lipsati kohamängudele, kus saadi Riia VEFi vastu ka üks võit kätte. Tõsi, pikka pidu kasahhidel polnud ning veerandfinaali uks jäi nende jaoks toona suletuks. Hiljem on samamoodi piirdutud vaid play-off’i esimese ringiga.

Praegugi on kasahhid play-off kursil, kuid napilt. 17 mängust on neil kirjas 7 võitu ja 10 kaotust, millega hoitakse liigatabelis kuuendat kohta. Ühe kaotusega võidakse aga pudeneda 11. tabelireale, kust leiab praegu Kalev Cramo (7-11). Jah, 7 võidu peal on VTB liigas praegu kuus meeskonda, ehk tegemist on mõlema klubi jaoks väga olulise duelliga.

Võimalikud puudujad?

Eelmist Kalevi kohtumist Kaasani Uniksiga jälgisid pingipealt kolm põhimeest: Aigars Škele, Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing. Astana vastu peaksid nimetatud mehed aga kõigi eelduste kohaselt taas platsil olema. Kõige suurem küsimärk ripub Škele kohal, kelle lõplik staatus otsustatakse alles mängupäeval. Kindlasti on aga rivis Kalev/Cramo suurim punktikütt Kyle Vinales (keskmiselt 17,6 punkti).

Oma tegutsemisaastate jooksul vaid korra – hooajal 2015-16 – Kasahstani meistritiitlist ilma jäänud Astana leeris tähtsaid puudujaid pole. Väljakule peaksid jooksma nii Malcolm Hill (keskmiselt 20,4) punkti), Dusan Ristic (15,6), Jeremiah Hill (13,0) kui ka James Florence (11,9).

Lõbusa faktina tasub ära märkida, et tegemist on meeskondade esimese omavahelise duelliga, kus Astana palluritel on kasutada oma uue maskoti toetus. Novembris tutvustasid nad korvpallisõpradele Sammy nime kandvat lindu, kes on inspiratsiooni saanud Iraani müütilisest linnu sarnasest olendist Simurghist.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Betsafe’i koefitsiendimeistrid eelistavad Astana ja Kalev/Cramo duellis selgelt kodumeeskonda. Astana peale panustades saab raha tagasi 1,31-kordselt. Küll on väga mahlakas kalevlaste võidukoefitsient, milleks on seekord koguni 3.15.

Kui see äärmiselt rasvane koefitsient ei võta näppe kihelema, soovitame korvpallisõbrale veidi ohutumat panust. Kui anda Kalev/Cramole 6,5 punkti ette, on nende võidukoefitsent 1.81. See tähendab, et isegi kuuepunktilise kaotuse korral oleks ennustussõber võidumees.

Betsafe’i koefitsiendid 06.03.2020 @ 17.00 seisuga

Lisaks vaatame traditsiooniliselt mõlema meeskonna kogupunktisummade otsa. Astana üle/alla piiriks on märgitud 87,5, Kalevi puhul 82,5. Mõlemad neist on pigem optimistlikud, sest Astana puhul on nende hooaja keskmine 83,7, Kalevi puhul aga 76,3.

Arvestades ka, et viimati viskasid kalevlased mängus 80 punkti viis vooru tagasi ning võõrsil on neil see tänavu õnnestunud üldse vaid kahel puhul üheksast, kaldume meie punktisumma panuses alla variandi peale. Seega, kui Kalev/Cramo mängumehed viskavad alla 82,5 punkti, saab raha tagasi 2,09-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 06.03.2020 @ 17.00 seisuga

Betsafe’i koefitsiendid @ 06.03.2020 kell 13.13.

Lisaks tuleb märkida, et mängu ajal on võimalik teha erinevaid live-panuseid. Mida see täpsemalt tähendab, loe SIIT.

log in

reset password

Back to
log in