Imelised heategevusalged: Ronaldo kaptenipael ja Beckhami penaltipall

Vahel võib suur heategu oma alge saada ka kõige ebatõenäolisemast kohast: Cristiano Ronaldo ja David Beckhami näitel.

Eesti jalgpallifännid möödunud koondiseakent ilmselt liiga suure heldimusega ei meenuta. Kuri koroonaviirus tõmbas mäletatavasti juba eos kõikidele lootustele ja ootustele vee peale ning lõpuks jäigi kiirkorras kokku klopsitud rahvusesindusele näppude vahele kolm kaotust. Ent mõru maik jäi möödunust suhu ka Juventuse superstaarile Cristiano Ronaldole.

Krutime ajaratta 27. märtsi õhtusse. Käimas on Serbia ja Portugali vahelise kohtumise viimane minut ning tabloolt vaatab vastu 2:2 viigiseis. Vähemusse jäänud Serbia üritab kümne küünega viigist kinni hoida, kuid nad ei suuda kaitses ära jagada Ronaldo katmist. Pikk pall lendab üle kõikide serblaste peade ning jõuab Juventuse superstaarini, kes võtab nahkkera omaks ning saadab mänguvahendi väravavahist mööda võrgu suunas.

Värav, mida polnud

Võrk siiski ei sahisenud, kuna üks Serbia kaitsja suutis mänguvahendi enne ära klaarida, ent kuna mänguvahend oli täies ulatuses joone ületanud, tõttas Ronaldo käed taevapoole tabamust tähistama. Kuniks, murdosa sekund hiljem hoopis käed laiali abikohtuniku ette tormab. Kuna piirikohtunik seisis paigal, tähendas see, et väravat ei fikseeritud.

Portugallane on püha viha täis, kuid oma suuvärgiga teenib ta ainult kollase kaardi. Väravat ikkagi ära ei loetud ning mäng lõppeb 2:2. Pärast kohtumist keeldus Ronaldo õigusemõistjatega kätt surumast ning oma rahulolematuse demonstreerimiseks tiris ta enda käelt ka kaptenipaela ja viskas selle murule. Ning siit algabki meie tõeline lugu.

Ootamatu abitegu

Nimelt korjas tolle kaptenipaela üles sel mängul tuletõrjuja kohustusi täitnud Djordje Vukicevic, kes otsustas rariteedi anda Belgradi heategevusorganisatsioonile, et nood selle heategevuslikul oksjonil müüki panna. Nõnda saidki vutifännid Ronaldo kaptenipaela eest teineteise võidu pakkuda ning lõpuks jäi hinnasõda pidama 64 000 euro juures.

Nagu aga öeldud, siis seda summat ei saa Vukicevic ega heategevusorganisatsioon endale, vaid see läheb SMAd ehk spinaalset lihasatroofiat põdeva – sama haigus, mis oli Eesti tütarlapsel Annabelil –  kuuekuise Serbia poisi Gavrilo Djurdjevici raviks.

Polnud esimene kord

Ajaloost võib leida aga veel sarnaseid juhtumeid, kus vutiväljakul toimunud sündmuste ahel, pettumust ja ahastus, on osutunud mõne jaoks tõeliseks jumala kingituseks. Meie meenutame siinkohal 2004. aasta EMi veerandfinaali Inglismaa ja Portugali vahel.

Inglismaa asus toda kohtumist juba 3. minutil Michael Oweni väravast juhtima, kuid seitse minutit enne normaalaja lõppu seadis Helder Postiga jalule viigi. Siis, lisaajal oli Portugali kord omakorda juhtima minna (110. minut ja Rui Costa), kuid viis minutit hiljem tegi Frank Lampardi tabamus kindlaks, et suundutakse penaltiseeriasse.

Siinkohal tõttame asjadest ette ja ütleme, et Inglismaa kaotas penaltiseeria: nn süüdlaseks osutus nende seitsmes lööja ehk Darius Vassell. Kuid selle penaltiseeria kuulsaim eksija on hoopis inglaste avaja, nende superstaar David Beckham.

Tegi fänni rikkaks

Nimelt lendas Beckhami üritus kõrgelt-kõrgelt üle värava ning maandus lõpuks ühe hispaanlasest fänni Pablo Carrali käte vahel. “Kui read läksid toona Ast Zni, siis meie olime Q reas. Seega mõelge, kui kaugele see pall pidi lendama,” sõnas Deportivo La Coruna fänn toona. “Ma mängisin noorena korvpalli ja kui see pall minu suunas lendas, siis hüppasin õhku, püüdsin selle ühe käega kinni ja pistsin selle oma särgi alla.”

Nõnda õnnestuski toona 25-aastasel noormehel mänguvahend endaga esmalt staadionilt välja ja hiljem ka kodumaale sokutada. Ja seal pani Carral nahkkera eBays müüki.

Oksjon algas tagasihoidlikust ühest eurost, kuid küündis lõpuks 35 000 euroni. Kuigi vahepeal oli näha ka miljonitesse küündivaid pakkumisi, siis need olid lihtsalt internetitrollid. Carrall otsustas selle raha enda tarbeks kulutada ning osta uue auto ja sõita Uus-Meremaale puhkama (väidetavalt, meil puuduvad faktid, kas ta nii ka tegi, kuid need olid ta plaanid).

Heategu sündis ikka

Ent omal moel tegi Carrall ka heateo. Väga omal moel. Nimelt ostis Beckhami palli endale internetikasiino Goldenpalace, kes saatis mänguvahendi pärast seda heategevuslikule maailmaturneele. Ikka selleks, et pakkuda fännidele võimalust olla Bekchamist parem ehk maakeeli: skoorida penaltist sellepalliga, mille Beckham üle saatis.

Palju mammonat Goldenpalace niimoodi kokku kühveldas ja palju sellest heategevusse läks, me täpselt öelda ei oska. Kuid lihtsalt kergeks illustratsiooniks: Poolas korraldatud penaltiüritusega annetasid nad heategevuseks 150 000 eurot…

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Selle nädala põhisündmuseks vutimaailmas on mõistagi Meistrite liiga veerandfinaal, kuid nädalavahetusel leiab tuliseid duelle ka näiteks Premier League’is. Selles arvestuses teevad reedel otsa lahti Fulham (18. koht) ja Wolves (14. koht).

Kumbki meeskond viimasel ajal vutiplatsil just hiilanud pole, mida näitavad ka tulemused. Kui veebruaris tundsid mõlemad klubid veel korduvalt võidurõõmus, siis märtsis on Wolves siiani kuivale jäänud. Fulhamil on näkanud ainult korra, Liverpooli vastu. Sestap me tolles mängus võitjat ennustama ei hakka, küll ennustame kerget väravatesadu. Üle 2,5 tabamuse korral on koefitsient 2.59.

Betsafe’i koefitsiendid 06.04.2021 @09.00

Laupäeval lähevad asjalood juba põnevamaks ning Liverpool (7. koht) võõrustab Aston Villat (9. koht). Tavapäraselt hooajal ei mõtleks me sekundikski selle peale, et punaste vastu panustada, kuid tänavune hooaeg pole tavaline. Jürgen Kloppi hoolealuste minek pole koduliigas see ning nende pilk on 100-protsendiliselt suunatud Meistrite liiga peale. Sestap anname tolles mängus Villale võimaluse. Viik välistatud variandiga on nende võidukoefitsiendiks 4.75.

Viimaseks vaatame Crystal Palace’i ja Londoni Chelsea duelli poole. Kuigi eelmises voorus said Thomas Tucheli hoolealused VÄGA üllatava 2:5 kaotuse, siis meie loemegi selle äratuskellaks. Enne seda polnud Chelsea väravavõrk sahisenud seitsmes kohtumises (sh Liverpooli, Unitedi ja x Atletico Madridi vastu) ning meie ennustame selle jätkumist. Ja kuna 1×2 koefitsiendid just liiga erutavad pole, siis langeski meie valik lõpuks sellele.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.