Tuhmuma kippuv element: kes on Euroopa korvpalli parimad söödumehed?

"Söötmine esindab korvpallimängu kõige imelisemat külge."


Tänapäeval jälgivad paljud spordisõbrad eelkõige statistikaridadelt seda, kui palju üks või teine mängija punkte viskas. Aeg-ajalt tasub aga meelde tuletada, et vähem tähtsad pole ka resultatiivsed söödud.

Mõne kommentaatori suust kõlav korvijärgne fraas: pooled punktidest võiks söötja arvele panna, peab sageli paika. Kuigi must-valgelt seda mõistagi üles ei märgita, võib rünnaku lõpetaja osa olla eeltöö tegijast kergem. Aga ega kõike peagi statistikas väljendama.

“Kui annan söödu, saavad kaks inimest õnnelikuks: mina ja tiimikaaslane. Järgmise sööduga saan muuta järgmise võistkonnakaaslase rõõmsaks. Söötmine esindab korvpallimängu kõige imelisemat külge,” ütles tänavu EuroCupi põhiturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Miloš Teodosic.

Serbia legend tassis Bologna Virtuse võistkonna Euroopa tugevuselt teise klubisarja esimesest faasist läbi kümne võidu ja ainsagi kaotuseta. “Kui tiimi saldo on 10:0, väärib kiitust kogu meeskond. Kõik teavad, et väljakule tulles peavad nad andma endast parima,” lisas mängujuht tagasihoidlikult.

Kes, kus ja kui palju?

Pole kahtlustki, et 34-aastane Teodosic ongi viimase kümnendi Euroopa korvpalli üks paremaid söödumeistreid. Praegu hoiab ta EuroCupil keskmiselt 6,81 resultatiivse passiga teist kohta. Lisaks efektiivsusele kaunistab tema esitusi ka efektsus.

Võtame aga tugevamate klubisarjade tabelid ette ja vaatame, kes vanameistri kõrval veel kiitust väärivad. Kuna tänapäeva maailm muutub väga kiiresti, pole mõtet sukelduda näiteks Tiit Soku aega, mil muru oli rohelisem ja taevas sinisem.

Kui sageli öeldakse, et statistikast ei tasu tõde otsida, siis sel korral saame pildi päris kenasti ette. Näiteks Euroopa tugevaima sarja, Euroliiga sööduandjate esinelik peegeldabki reaalset pilti.

Statistikarea tipus troonib Barcelona rünnakudirigent Nick Calathes, kes 31 matšis jaganud keskmiselt 7,19 tulemuslikku söötu. Praeguses, üha enam individuaalse meisterlikkuse poole liikuvas mängustiilis on kreeklane üks vähestest “klassikalistest” mängujuhtidest. Ta suudab muretult tükkideks lammutada kaitse ka viis-viie vastu positsioonirünnakutel. Koostöös Nikola Miroticiga juhtub ilusaid asju.

Järgmised kolm meest Pierra Henry (Baskonia, keskmine näitaja samuti 7,19), Kevin Pangos (Peterburi Zenit, 6,37) ja Kostas Sloukas (Piraeuse Olympiacos, 5,94) esindavad pigem tänapäevasemat playmaker’i stiili. Tõsi, nende roll on Calathesega võrreldes veidi teine – tulenevalt tiimikaaslastest oodatakse neilt sageli ka punkte, sest rünnakujõudu on tiimis lihtsalt vähem. Eelnimetatud triol on Barcelona mängujuhist ka oluliselt parem viskekäsi.

EuroCupil edestab Teodosicit Leedu koondise pikaaegne liige, Krasnodari Lokomotiv Kubani esindav Mantas Kalnietis (7,06). Septembris juba 35. sünnipäeva tähistav tagamees kaldub stiililt pigem Calathese-liigasse, ent stabiilsust on tal selgelt vähem. Kogenud tegijale võib mingite hetkedeni loota, ent “see miski” on paljudes Euroopa tippklubides ringelnud palluril sageli puudu jäänud.

Suurus ei loe

Kahele Euroliiga egiidi all toimuvale võistlusele vaikselt konkurentsi pakkuvas FIBA Meistrite liigas läheb tase samuti iga aastaga veidi paremaks. Selles sarjas hõivab keskmiselt 7,6 passiga sööduandjate edetabeli esikoha Kaspar Treieri tiimkaaslane, Sassari Dinamo ja Itaalia koondise mängujuht Marco Spissu.

184-sentimeetrine, pisike, ent väle pallur süstib lootust nendele, keda pole õnnistatud võimsate gabariitidega. Spissu ülesanne ongi meeskond käima tõmmata ning sel tasemel jagub Sassaris korralikult lõpetajaid, kes tema mammud rõõmuga vastu võtavad.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et mängujuhi roll on küll ajas oluliselt muutunud, ent sel positsioonil püsib endiselt võtmetähtsus. Varasemaga võrreldes tuuakse pall kiiremini üle ning lahendus võib tulla juba esimese söödu pealt. Või ei pea mänguvahendit üldse jagama. Endiselt peab aga playmaker suutma mängutempot dikteerida, vajadusel hoo alla võtma ning nupud õigesti liikuma panema.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

EuroCup läheneb lõpusirgele, mängus on ei rohkem ega vähem kui pääs Euroliigasse. Hooaja kulminatsioonini jääb veel veidi aega, kuid juba on koha nelja parema hulgas kindlustanud Bologna Virtus ja Gran Canaria, kes asuvad tabeli eripooltes. Seega ootavad mõlemad kolmapäeva õhtust poolfinaali vastast.

Itaalia tippklubi paariline selgub venelaste siseheitlusest. Kaasani Unics võõrustab kahe võiduni peetava seeria otsustavas lahingus Krasnodari Lokomotiv Kubani. Eelnevate veerandfinaalide summas on peal Kuban kahe punktiga ning VTB Ühisliigaski pandi mõned kuud tagasi oma paremus maksma.

Vahed pole aga kordagi eriti suureks kärisenud ning võrdset heitlust võib oodata selgi korral. Sellises olukorras omab päris kenakest väärtust Kubani võidukoefitsient 2.35.

Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @21.30
Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @21.30

Leidub aga ka pakkumine neile, kes soovivad mängu vaadata veidi madalama pulsiga. Unics on küll korralik kaitsetiim, ent Kubanil jagub lademetes rünnakujõudu. Kui pühapäeval Kalev/Cramo vastu visatud 105 punkti pole piisav tõestus, siis 80 silma piir on viimasel nelja korral ületatud ka Kaasani tippsatsi vastu. Soovitame külalismeeskonna skoori üle 79,5 – koefitsient 1.92.

Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @21.30
Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @21.30

Tabeli teises pooles võtab Monaco koduväljakul vastu Montenegro au ja uhkuse Podgorica Buducnosti. Eelnevas kahes matšis on võidud läinud külalismeeskonnale. Sellele vaatamata võib kergeks favoriidiks pidada linnriigi punti.

Riskialtimatele võib ahvatlev paista Buducnosti võidukoefitsient 3.60. Meie pakume aga kindla peale varianti, ehk et Monaco kaotab või jääb peale vähema kui 7,5 punktiga – koefitsient 1.92.

Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @21.30
Betsafe’i koefitsiendid 29.03.2021 @21.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumisest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in