Millised auhinnarahad liiguvad Euroopa klubikorvpalli tippsarjades?

Kas FIBA suudab Euroliigale kuidagi tulevikus kandadele astuda või heideldakse erinevates kaaluklassides?


Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA ning Euroliiga on maid jaganud umbes kahe kümnendi jagu. Lahendust oleks tarvis, ent seda ei paista.

Eriti eredalt lõi kahe organisatsiooni vaheline sõda taas lõkkele mõni aasta tagasi, kui FIBA otsustas liigutada rahvuskoondiste mängud suvest hooaja keskele. Euroliiga pakkus välja oma plaani, mida aga ei arvestatud. Seetõttu tulebki paljudel riikidel erinevates valikmängudes hakkama saada nii mõnegi põhitegijata. Nokk kinni, saba lahti olukord, sest mängijad toovad leiva lauale klubist.

Ja Euroliigas ning nende tütarsarjas EuroCupil osalevatel tiimidel pole palganumbrid reeglina pisikesed. Kõik algab sellest, et 2000. aastal loodud kompanii pakub klubidele mehist auhinnasüsteemi. Seega ei saa teha klubid järeleandmisi, mis kandub omakorda üle mängijatele.

Vähegi konkurentsivõimelise liiga lõi FIBA alles viis aastat tagasi, mil pandi alus Meistrite liigale. Sarja tase on iga aastaga tõusnud ning vaikselt tammutakse EuroCupi kandadel. Varitseb aga oht, et lagi hakkab vastu tulema. Euroopa gigandi Euroliiga püüdmine näib endiselt ulmeline.

Nagu öeldakse, siis raha paneb rattad käima. Võtame kõik kolm eelnimetatut, Vana Maailma praegused tugevamad sarjad ette ja vaatame, millised summad seal ringlevad.

Euroliiga

Sarja veab eraettevõte, mis annab võimaluse reegleid painutada vastavalt soovile. Liigasse pääseb võistkondi ka sportliku printsiibi alusel, ent paljudel on koht kindel ajalooliste teenete eest. Sellele vaatamata mängib Euroliigas lõviosa Euroopa parimatest klubidest.

Kuigi ametlikult nad oma rahaasju välja ei reklaami, on arvud suures plaanis teada. Tänavuse hooaja eel teatas Eurohoops, et olenemata tulemusest kasseerivad kõik pika lepinguga klubid baasina minimaalselt 1,5 miljonit eurot. Ülejäänud “piirduvad” minimaalselt 500 000ga. See pole aga kõik.

Kui varasemalt jagati boonust iga võidu eest, siis käimasolevast hooajast tuleb preemia lõppkoha põhiselt. Lävend algab 18 satsi konkurentsis 14. tiimist. Summad algavad 150 000 tuhandest eurost, lõppedes võitjale kuuluva 1,5 miljoniga. Final Fourile jõudmise eest on ette nähtud 650 000 eurot.

Lõplikud summad võivad olenevalt Euroliiga käibest veidi kasvada, ent suurusjärgud on paigas.

EuroCup

Aastaid kindlalt Euroopa tugevuselt teise klubisarja tiitlit hoidnud liigas osalevatel tippvõistkondadel on üks kindel eesmärk: võita ja tõusta seega Euroliigasse. Lisaks pikale sammule edasi tasemelt, kasvavad sellega ka oluliselt rahamäed.

EuroCupil osaleb 24 meeskonda, jagatuna nelja kuueliikmelisse alagruppi. Põhiturniiril kaasategemisega kasseerib iga sats 20 000 eurot. Vahegruppi ehk 16 hulka jõudmisega kasvab summa 50 000, veerandfinaaliga 90 000 ja poolfinaaliga 150 000 euroni. Võitjat premeeritakse 450 000 ja teist kohta 275 000 euroga.

Meistrite liiga

FIBA-l ei jäänud turuolukorra muutmiseks muud üle, kui hakata lõpuks kulutama. Sellega saadi ka suures plaanis hakkama, sest kogu turniiri auhinnafond küündib 3,5 miljoni euroni. See on oluliselt kopsakam summa kui EuroCupil.

Lisaks lähtub võrreldes Euroliiga egiidi all toimuvatele võistlustega Meistrite liiga peaasjalikult vaid sportlikust printsiibist. Üht-teist annab ära teha ka tugeva lobitööga, ent reeglina valitakse võistkonnad vastavalt riikide reitingutele. Lisaks on võimalik püüda kohta läbi kvalifikatsiooni.

Tänavu pääses otse põhiturniirile 28 ning eelringidest 16 tiimi seast veel neli satsi. Vaatamata nimele osalevad sarjas üksikute riikide meistrid, ent tase on sellele vaatamata tugev.

Põhiturniirile jõudmisega kindlustavad võistkonnad 50 000 eurot. Vahegruppi pääsemisega kasvab summa 70 000 ja veerandfinaaliga 100 000 euroni. Esikohal on väga suur, 1 miljoni euro suurune väärtus. Teine koht teenib, 400 000, kolmas 200 000 ja kolmas 140 000 eurot.

Lisaks tasub ära mainida, et kõigis kolmes sarjas kaetakse suures ulatuses ka kõrvalkulusid.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Euroliiga põhiturniir läheneb lõpule, eelviimases mänguvoorus peetakse mitu väga olulist lahingut. Praeguse seisuga on play-off’i koht kindel viiel satsil, ent ülejäänud kolmele pääsmele käib tihe heitlus.

Neljapäeva peetakse väga oluline lahing Vitorias, kus kohalik Baskonia võõrustab Istanbuli Anadolu Efesit. Mõlemad on hooaja teises poole imeliselt esinenud. Türklastel on koht veerandfinaalis juba kindel, ent jahitakse võimalikult head asetust. Sander Raieste koduklubi võitleb aga play-off’i piiri peal.

Kuigi Baskonia mängib vingelt, siis Efesi vastu jääb nendegi kaitse ilmselt kohati võimetuks. Seega soovitame panustada Türgi klubi vähemalt viiepunktilisele võidule koefitsiendiga 1.90

Betsafe’i koefitsiendid 31.03.2021 @14.30
Betsafe’i koefitsiendid 31.03.2021 @14.30

Kaunase Žalgirise fännid teavad hästi, et nende lemmikute marjamaale jõudmise võimalus on muutunud teoreetiliseks. Selleks tuleks kindlasti võita järelejäänud kaks kohtumist, ent sellestki ilmselt ei piisaks. Järgmisena külastatakse Müncheni Bayernit, kust peaks juba tulema nähvakas.

Nimetatud kohtumises soovitame aga panustada hoopis skoorile. Žalgiris on tänavu olnud edukas eelkõige rünnakul. Võimu ei napi ka Bayernil, kes võiduga kindlustaks koha kaheksa hulgas. Usume julgelt, et kahe peale visatakse neljapäeval vähemalt 158 silma – koefitsient 1.92.

Betsafe’i koefitsiendid 31.03.2021 @14.30
Betsafe’i koefitsiendid 31.03.2021 @14.30

Juba kohamängudele pääsme taganute duellis võõrustab Istanbuli Fenerbahce reedel Barcelonat. Kataloonia gigant hoiab Euroliiga tabelis liidrikohta ning sinna soovitakse jääda ka kahe vooru pärast. Kuigi mängitakse võõrsil, ollakse kohati kenasti, kuid ebastabiilselt esinevate türklaste vastu favoriidid.

Turvalise panusena näib, et Barcelona võidab kohtumise vähemalt kolme punktiga – koefitsient 1.88.

Betsafe’i koefitsiendid 31.03.2021 @14.30
Betsafe’i koefitsiendid 31.03.2021 @14.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumisest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in