Kontsert, mida ei korda Euroliigas mitte keegi

See ameeriklane tegi Euroliigas midagi haruldast. Ehkki ta ei püstitanud rekordit, oli õhtu midagi enamat kui fantastiline.


Tänapäeva korvpalli ja selle kolmepunktivsete lembust arvestades on päris kummaline mõelda, et kunagi oli võimalik tiimil, kes ei tabanud 11 kaugviskest ühtegi, võita oma vastast 19 punktiga. Täpselt nii aga juhtus 1996. aasta 26. veebruaril Euroliigas, kuid see pole põhjus, miks me sellest mängust kirjutame.

Põhjust peitub hoopiski ühes mehes – Joe Arlauckases. Leedulasest isa ja ameeriklannast ema perre sündinud 206 cm pikkusel suurel äärel, kel ei õnnestunud NBAs jalga ukse vahele saada, kui Euroopas säras mees nagu teemant.

Oma paremad aastad veetis Arlauckas Hispaanias ning 1996. aastal teenis ta leiba Madridi Realis. Võistkond oli hirmtugev ning tol hooajal valitsev Euroliiga tšempion. 1995. aastal aitas Hispaania kuninglikul klubil trofee pea kohale tõusta ka Leedu legend Arvydas Sabonis, kes kolis 95/96 hooajaks lombi taha, esindades Portland Trail Blazersit.

Tol korvpallifännidele kuulsal veebruari õhtul võõrustas Reali Itaalia hiid Bologna Buckler (praegu tuntud kui Bologna Virtus). Võõrustajad kaotasid 96:115 ning seda suurest Arlauckase tõttu. Jänki tabas 28 kahepunktiviskest 24 ja 18 vabaviskest 15 ehk küttis korvivõrgud tulikuumaks. Tasuks 63 punkti ning see on summa, mida pole ükski korvpallur pärast teda Euroliigas ületada suutnud.

Rekord on 99

Kui vaatame statistikatabeleid, leiame, et tänapäeva Euroliiga rekord on 49 silma, mille eest hoolitses 2019. aasta novembris Istanbuli Anadolu Efesi üks liidreid Shane Larkin. Euroliiga ajaloos on aga 63 punkti või enam visanud lisaks Arlauckasele vaid kaks meest: belglane Kamiel Dierckx (hooaeg 1967/68) ja serblane Radivoj Korac, kes kostitas hooajal 1964/65 Rootsi klubi Alviksi küll 71, küll 99 punktiga.

Arlauckas oli tol veebruari õhtul lihtsalt ülivõimas. Tema järel oli Reali parim punktikütt Zoran Savic, kelle arvele kanti “vaid” 16 silma. “Joe viskas kas esimese või esimesed kaks väljakult tehtud viset mööda, kuid pärast seda ta enam ei eksinud. Ta mängis rahulikult ning keegi ei saanud aru, et ta viskas nii palju punkte. Pärast mängu olime protokolli vaadates kõik üllatunud,” on Savic meenutanud.

Bosnia ja Hertsegoviinas sündinud serblase sõnul oli Arlauckas suurepärane meeskonnakaaslane ja mängija, kes suutis korvi rünnata nii ka selg ees mängides.

Arlauckase karjäärile tagasi vaadates leiame huvitavaid fakte veelgi. Tema esimene klubi Euroopas oli Itaalia sats Caserta Juventus, kuhu palgati ta täitma vigastada saanud Georgi Gluškovi saapaid. See Bulgaaria korvpallur ei ütle paljudele ilmselt midagi, kuid tegemist oli ühe esimese eurooplasega NBAs – hooaja 1985/86 veetis ta Phoenix Sunsis.

Juventus oli toona Itaalia üks vägevamaid klubisid ning Arlauckas mängis teiste hulgas koos korvpallimaailma absoluutse legendi Oscar Schmidtiga. Brasiillast peetakse ajaloo üheks paremaks ründemängijaks ning temast oleme pikemalt kirjutanud SIIN.

Tänaseks 56-aastane Arlauckas lõpetas oma profikarjääri 2000. aastal Kreekas pärast hooaega Saloniki Arises. Pole kahtlustki, et tema näol on tegemist Euroliiga legendiga.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pole Betsafe’i koefitsiendimeistrid ära unustanud, et sel nädalal mütatakse vutiväljakutel nii Meistrite liigas, Euroopa liigas kui ka Konverentsiliigas. Skoori kümne euro suurune tasuta panus ja kümme tasuta spinni igal mängunädalal panustades vähemalt 25 eurot minimaalselt ühele eelmainitud kolmest liigast. Olgu öeldud, et kvalifitseeritud panuse koefitsient peab olema vähemalt 1,5.

Lisaks, kui vastad õigesti nädala küsimusele, saad lisaks viie euro suuruse tasuta panuse jalgpallile! Võta see vastu SIIT!

Kodusel jalgpallimaastikul kütab intriige Tallinna FCI Levadia ja valitseva meistri Tallinna Flora omavaheline tiitliheitlus, mis otsustatakse võib-olla alles viimases voorus. Panusta vähemalt 5 eurot mis tahes jalgpallimatšile minimaalse koefitsiendiga 1.50, ennusta kumb klubi võidab tänavu Premium liiga ja sisesta oma e-maili aadress, et võita 35 eurot sularaha + 35 tasuta spinni Starbursti slotis! Löö kaasa SIIN.

Betsafe’is on võimalik avastada mänguderohket e-Spordi maailma – teeni punkte tehes vähemalt 25 euro suuruseid panuseid (mis tahes koefitsiendiga) e-Spordile ja võta osa iganädalasest sularahaloosist, kus jagatakse välja 500 eurot! Soovid skoorida? Siis kliki SIIA!

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Käimas on ka jäähokihooaeg. Selle tähistamiseks on Betsafe’il eripakkumine, kus on võimalik võita tasuta panus jäähokile. Panusta vähemalt 25 eurot (ühe panusena, minimaalse koefitsiendiga 1.50 valiku kohta) ning saadki endale preemia kas või iga nädal! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in