7 eestlast, kes on mänginud Euroliigas

Korvpalli Euroliigat on mängitud paarkümmend aastat ning oma roll on seal olnud ka eestlastel. Tõsi, tiitlit pole meie mängija klubi võitnud.


Euroliiga on Vana Maailma korvpallimaastiku kõige tugevam klubivõistlus. Praegusel kujul toimuvat Euroliigat oleme näinud alates 2000. aasta sügisest ning selle aja jooksul on seal väljakul käinud seitse eestlast.

Sel hooajal on neid küll vaid üks. Vitoria Baskonia ridades müttab ääremängija Sander Raieste, kelle hooaeg on kulgenud üle kivide ja kändude. Ühel hetkel saab ta mitu mängu järjest väljakule, siis aga külmutatakse ta pingi lõppu. Huvitav on märkida, et eestlane pole sel hooajal veel oma punktiarvet avanud.

Meie praeguse noorema põlvkonna palluritest on Euroliigas minuteid teeninud ka Kerr Kriisa. Mängujuht debüteeris seal tunamullu oktoobris, visates Villeurbanne’i ASVELi vastu ka ühe punkti. Need kaks minutit ja üheksa sekundit on seni ka tema ainsad hetked Euroliiga platsil.

Euroliigas on rekord Mürka käes

Nii nagu Kriisa, on Euroliigas Kaunase Žalgirise särgis väljakul käinud ka pikalt Eesti parima korvpalluri troonil istunud Siim-Sander Vene. Ääremängija on platsil käinud ka Hispaania satsi Gran Canaria eest, kelle ridades viskas ta ka oma Euroliiga punktirekordi: ta ladus Müncheni Bayernile 19 sanga.

Mõistagi ei saa ära unustada Tartu korvpallisõprade lemmikut Tanel Teini. Ta pidas Euroliigas 14 kohtumist, kui esindas Poola klubi Wroclawi Slaski. Tema punktirekordiks jäi 21 silma Berliini ALBA vastu, kuhu ta järgmisel hooajal ka siirdus.

Sarnaselt Teinile on ka Janar Talts, kes töötab praegu Tartu Ülikooli kossusatsi heaks, mänginud Euroliigas ühe hooaja. See juhtus hooajal 2006/07 Saksamaa tiimi Kölni RheinEnergie särgis, kus tema keskmisteks näitajateks Euroliigas jäid 3,2 lauapalli ja 2,9 punkti.

Taltsi hea semu Kristjan Kangur on Euroliigas mänginud oluliselt rohkem. Tema arvele jäi 57 matši ning ta esindas ASVELi, Siena Montepaschit, Milano Emporio Armanit ja Baskoniat. Muide, ühel hetkel oli Kangur Euroliigas kardetud kolmestekütt.

Ainsa eestlasena maailma tugevaimas liigas NBA mänginud Martin Müürsepp müttas Euroliigas kahe hooaja ja 41 mängu jagu. Ta hoiab tänini Euroliigas eestlaste punktirekordit, kui viskas Euroliiga debüüthooajal Ateena AEK särgis Charleroi Spirou vastu 23 punkti.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume Euroliiga homsetele lahingutele. Kokku tulevad väljakule kümme meeskonda ehk toimub viis kohtumist.

Otsa teevad lahti Istanbuli Fenerbahce ja Peterburi Zenit. Neist esimene on pärast ränkrasket algust hooajale saanud oma mängumootori nurruma ning on võitnud Euroliigas kaheksa järjestikust mängu. Nende viimane kaotus pärineb eelmise aasta 17. detsembrist, kui Kaunase Žalgiris tampis nad maa alla: Leedu esitiim võitis 99:62.

Imeline hoog on tõstnud Fenerbahce Euroliigas play-off konkurentsi. Kaheksa parema hulka tahab põhihooaja lõpuks jõuda ka Zenit, kes on olnud käesoleva hooaja üks meeldivamaid üllatusi. 13 võitu ja kaheksa kaotust annab neile tabelis viienda koha, kuid viimasest viiest Euroliiga mängust on võidetud vaid kaks. Seega on koduväljakul palliv Fenerbahce kindel soosik. Usume, et nad võidavad kohtumise vähemalt nelja punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @04.02 kell 11.02.

Selles mänguvoorus näeme ka kuulsat Ateena derbit, kui Olympiacos võõrustab Panathinaikost. Kumbki pole sel hooajal olnud üleliia särav ning ehkki koefitsiendimeistrid peavad Olympiacost suureks favoriidiks, on see meie hinnangul väär.

Seda aitab tõestada pilk tabelisse. Olympiacos on võitnud viimasest viiest Euroliiga mängust ühe, kui lisaajal alistati 101:93 liiga kehvikute hulka kuuluv Villeurbanne’i ASVEL. Panathinaikos on sama aja jooksul võitnud kolm mängu.

Et sellest panusest maksimum võtta, panustame seega Panathinaikose võidu peale. Kes nii julge pole, võib valida handicap panuse, mis annab Panathinaikosele kaheksapunktilise edumaa.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @04.02 kell 11.06.

Mänguvoorus on kavas ka Saksamaa derbi, kui Müncheni Bayern võõrustab Berliini ALBAt. Sarnaselt Zenitile on Bayern käesoleva hooaja üks meeldivamaid üllatusi ning klubi püsib kõrgel viiendal positsioonil. ALBA on 16. ehk tagantpoolt kolmas.

Arusaadav, et Bayern on favoriit. Kui vaadata aga klubide omavaheliste kohtumiste ajalugu, on selge, et ALBA pole nende jaoks mingi papist poiss. Viimasest viiest omavahelisest lahingust vaid üks on lõppenud Bayerni ülekaaluka võiduga. Eelmise kohtumise jaanuaris võitis ALBA 85:72. Tõsi, siis mängiti ka Saksamaa meistrivõistlustel.

Kõike arvesse võttes tundub paslik teha ALBA-le handicap panus: usume, et nad võidavad või kaotavad vähem kui kuue punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @04.02 kell 11.11.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

E-sport teenib iga aastaga juurde üha rohkem ja rohkem vaatajaid ning erinevate andmete põhjal on e-spordil juba praegu mitusada miljonit fänni üle maailma. Seega pole mingi ime, et ka panustamisvaldkonnas on e-sport üks kõige kiiremini arenevaid turge.

Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in