Talvise üleminekuakna väärtuslikuimad tehingud

Raha liigutati tänavu jaanuaris vähem kui tavaliselt, kuid üleminekud siiski ära ei jäänud.


Olgem ausad, tänavune talvine üleminekuteaken oli varasemate aastate hale vari. Kes siinkohal meie subjektiivset hinnangut uskuda ei taha, sellele nüri fakt: viimati kulutati Premier League’is jaanuaris nii vähe raha 2015. aastal, mil kogusumma jäi napilt allapoole 150 miljonit. Summa, mis poeb hiiraugust sisse, kui tuletada talle meelde, et 2019. aasta suvel laristasid Inglismaa klubid üle ühe MILJARDI euro. 

Säärase tendentsi põhjus number üks on mõistagi koroonaviirust ja selle pandeemiast tingitud keerulised majanduslikud olud. Nõnda käiski põhineski talvine vutiäri laenu- mitte müügitehingutel. Ent mõned mehed siiski maha müüdi, mistap nad teie ette ka toome.

Ja võitja on… United

2021. aasta talvise üleminekuakna kõige kallima tehingu auhinna viib endaga koju Manchester United, kes ladus Amad Diallo eest Atalantale letti 40 miljonit eurot. See üleminek kinnitati osapoolte poolt tegelikult juba oktoobris, kuid vastavalt FIFA üleminekureeglitele sai 18-aastane elevandiluuranniklane klubi vahetada alles nüüd. Oma de facto debüüdi on Diallo Unitedi eest ka juba teinud, kui aitas nende U23 satsil 6:3 alistada Liverpooli eakaaslased. Ründaja panus võitu oli kaks väravat.

Suuruselt teise tehinguga said hakkama West Ham Unitedi ninamehed, kes kirjutasid Said Benrahma eest Brentfordile saadetud tšekile numbriks 28 miljonit eurot. Siingi on aga väike konks: nimelt oli Benrahma juba varasemalt West Hamis laenul, kuid nüüd otsustas Londoni klubi 25-aastase ääremängija välja osta. See on taktika, millele panustavad praegusel ajal ka näiteks Maarjamaa klubid.

Et poodium pole täiuslik oma viimase astmeta, siis tõstame esile veel ka Aston Villat, kes julges Marseille’le käia Morgan Sansoni eest lauale 15,8 miljonit eurot. See oli ka reaalselt jaanuarikuus toimunud ostu-müügi tehingutest see kõige-kõigem. No strings attached, nagu klassikud ütlevad.

Väärtuslikumad mehed liikusid laenudega

Nagu eelpool ka mainisime, siis suurema osa talvistest tehingutest moodustasid tänavu hoopiski laenudiilid. Ja kui võtta appi imelise Transfermarkt portaali turuväärtuste tabel, siis näiteks Benrahma üleminek West Hami ei mahuks näiteks isegi esiviisikusse.

Aga kes olid siis need de facto hinnalisemad mängijad, kes talihooajal klubi vahetasid? Viiendalt kohalt leiame siiski müügitehingu, kui Dominik Szoboszlai (TM turuväärtus väidetavalt 25 miljonit eurot) siirdus RB tütarklubist ehk Salzburgist emaklubisse ehk Leipzigisse. Utreerides võib öelda, et energiajoogiguru Dietrich Mateschitz liigutas selle tehinguga 20 miljonit eurot enda paremast tagataskust vasakusse. Küll aga sai 20-aastasest poolkaitsjast ajaloo kalleim ungarlane. Asi seegi.

Neljandalt kohalt vaatab vastu esimene laenulüke, kui Liverpooli jalgpalliklubi otsustas oma keskkaitsjate kriisi lahendada Ozan Kabaki (TM: 25 mil €) endale toomisega. Schalkele maksti selle eest veidi alla kahe miljoni euro ning lisaks on punastel võimalik türklane ca 22 miljoni euro eest päriseks endale soetada.

See kõige hinnalisem jõudis otsapidi Arsenali

Kust sai West Ham aga raha Benrahma ostuks? Ikka müügist. Nimelt ärisid nad vahepeal Sebastien Halleri (TM: 30 mil €) Amsterdami Ajaxisse. Kui uskuda Transfermarkti hinnalipikut, siis võimalik, et inglased said siinkohal veidi vastu näppe. Maksis Ajax neile ju “kõigest” 22,5 miljonit eurot. Samas, praegusel kriisiajal on kasum seegi.

Selle edetabeli kaks esimest kohta hõivavad aga laenulükked. Näiteks Madridi Atletico suutis endale napsata väidetava 30-miljoni-euro-mehe Moussa Dembele, kelle Lyon 1,5 miljoni euro eest pooleks aastat veidi lõunapoole saatis. Kui 24-aastane ründaja suudab ennast Hispaanias kehtestada, võib säärane laenupeibutis osutuda aga tõeliseks kasseerimiskohaks. Nimelt on Atleticol õigus prantslane 33,5 miljoni euro eest ka välja osta.

Pikka aega tunduski, et Dembele on kõige hinnalisem mängija, keda talveaknas liigutatakse, kuid meie õnneks leidis Arsenal neli päeva enne akna sulgumist, et nad tahaksid õnne proovide (kunagise) Norra tulevikutähe Martin Ødegaardiga. Tegelikult ei lähe säärane katsetus nende jaoks üldse kalliks: maksta kaks miljonit eurot selle eest, et potentsiaalne “40-miljoni-mees” (jah,  Ødegaardil on jätkuvalt selline hinnasilt) endasse armuma panna… Kui see õnnestub, siis müts maha. Kui mitte, s***a kah. Oma debüüdi jõudis norralane igatahes 30. jaanuaril juba teha, kui sekkus Manchester Unitedi vastu vahetusest.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Premier League’i selle nädalavahetuses esimeses kohtumises võibki Ødegaardi kohe näha, sest Arsenal (10. koht) sõidab külla Aston Villale (9. koht).  Kumbki meeskond viimasel ajal just kõige stabiilsemat minekut ei näita, kuid väikese eelise anname meie kodutiimile. Miks? Põhjus lihtne, nimelt said Arsenali esikipper Bernd Leno viimases kohtumises punase kaardi, mistõttu teda postide vahel ei näe. See tähendab aga, et kahurimeeste väravasuul seisab kas Mat Ryan või Runar Runarsson.

Betsafe’i koefitsiendid 05.02.2021 @12.30

Huvitav saab olema aga näha, millist mängu hakkab Thomas Tucheli käe all mängima Londoni Chelsea. Tottenham pandi nädala keskel paika, kuid nüüd sõidavad sinised külla Sheffield Unitedile,  kes õnnetult tabeli põhjas paikneb. Jah, nende kõik kolm võitu on küll tulnud lähinädalatel, kuid reaalselt asjadele otsa vaadates on see küll kohtumine, kus Chelseal on võimalik vutimootor nurruma panna. Koefitsiendi tõstmiseks anname Sheffieldile veel ka ühe värava ette ning Chelsea võidukoef on sellisel juhul 2.40

Betsafe’i koefitsiendid 05.02.2021 @12.30

Samasse auku tõotab minevat ka Fulhami (18. koht) ja West Hami (5. koht) duell. Jah, United on siiani esinenud kergelt üle oma võimete, kuid ühtegi väsimuse märki nad veel ei ilmuta. Fulham samal ajal üha pikendab oma võiduta jada ning koefitsientidele otsa vaadates tasub küll panustada sellele, et see pikeneks.

Betsafe’i koefitsiendid 05.02.2021 @12.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

E-sport teenib iga aastaga juurde üha rohkem ja rohkem vaatajaid ning erinevate andmete põhjal on e-spordil juba praegu mitusada miljonit fänni üle maailma. Seega pole mingi ime, et ka panustamisvaldkonnas on e-sport üks kõige kiiremini arenevaid turge.

Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in