Argentiinlaste tänavuse hooaja invasioon NBAsse

Argentina pole korvpalli mõttes mingi kääbusriik, kuid ometi on haruldane, et ühe hooaja jooksul siirduvad kolm nende mängijat NBAsse.


Euroliigat jälgivate korvpallisõprade jaoks on Argentina trio Facundo Campazzo, Gabriel Deck ja Luca Vildoza tuttav. Kui kaks esimest on juba siirdunud maailma tugevaimasse liigasse NBA, siis õige pea teeb seda ka neist viimane.

178 cm pikkune Campazzo oli alates 2014. aastast kuulunud Madridi Reali hingekirja, kuid kahekordne Euroliiga meister oli endast jätnud Vanas Maailmas nii hea mulje, et ookeani taha siirdumine oli vaid aja küsimus.

Lõpuks pühkis Campazzo Hispaania tolmu jalge alt möödunud aasta 30. novembril, liitudes paljude eurooplaste lemmik NBA klubi Denver Nuggetsiga. Väidetavalt tuli Campazzol lepingu lõpetamise eest maksta kuus miljonit eurot.

Nuggetsis pole Campazzo midagi liiga imelist teinud, samas on ta keskmiselt mänguaega teeninud 20,6 minutit, mis pole teps mitte paha näitaja. Punkte on ta kohtumise kohta toonud 5,6 ja resultatiivseid sööte 3,3.

Kui Campazzost ilma jäämine polnud Realile šokk, siis Deck lahkus kummalisel ajal. Tema oli Realis mänginud alates 2018. aastast, kuid lahkus pärast Euroliiga põhihooaega. 26-aastane ääremängija ostis end lepingust välja ning väidetavalt tuli selleks letti lüüa kaks miljonit eurot.

Argentina mees Knicksi

Mõistagi teadis Deck, mida ta teeb. Ladinaameeriklane ei jäänud mängijate turule istuma, vaid sõlmis kiirelt mitmeaastase lepingu Oklahoma City Thunderiga. Paar kuud tagasi olid temast väga huvitatud ka Los Angeles Clippers ja New York Knicks.

Muide, Real üritas Decki alles hoida. Käimasoleva hooaja alguses pakuti talle suure palgatõusuga lepingut, mille oli ääremängija igati välja teeninud. Pealegi oli Deck Reali üks kõige väiksema töötasuga pallureid. Teagi nüüd, kas pakkumine polnud piisav või tahtis mängija klubist lahkuda, kuid läbirääkimised argentiinlasega jooksid liiva.

NBAs on Deck artikli avaldamise hetkeks kaasa löönud vaid ühes mängus, saades New Orleans Pelicansi vastu 15 minutiga kirja kaks punkti, kaks lauapalli ja kaks korvisöötu.

Enne käimasoleva hooaja lõppu on Vildoza lähedal siirdumisele Knicksi, kes teeb üle ootuste head hooaega ning jahib kohta play-off’is. Praegu on 25-aastane ja 191 cm pikkune pallur Baskonia ridades, kuhu kuulub ka Eesti koondislane Sander Raieste.

Erinevad allikad kirjutavad et Baskonia ja Knicks on läbirääkimistes jõudnud üpris kaugele ning Vildoza lahkumine on vaid aja küsimus. NBAsse siirdumise väljaostuklausel on kaks miljonit USA dollarit ehk 1,65 miljonit eurot.

Sel hooajal tõi Vildoza Euroliigas Baskonia kasuks 34 mänguga keskmiselt 9,1 punkti ja 3,8 resultatiivset söötu.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume Euroliiga veerandfinaalseeriate põnevaimale lahingule, kus on vastamisi Türgi hiid Istanbuli Anadolu Efes ja Hispaania gigant Madridi Real. Efes läks kolme võiduni mängitavat seeriat juhtima 2:0, ent nüüd on initsiatiiv kaks kohtumist võitnud Reali käes.

See, kuidas Real on Efesi vastu nii hästi hakkama saanud, on paras üllatus. Hooaeg pole Pablo Laso meeskonnale olnud kergete killast, sest hooaja alguses jäädi ilma põhimängujuht Facundo Campazzost ning enne Euroliiga veerandfinaale lahkus NBAsse teinegi argentiinlane, ääremängija Gabriel Deck. Muresid on olnud ka vigastuste ja üsna vananeva koosseisuga: Reali 18-mehelises koosseisus on tervelt 11 meest, kel vanust 29 või rohkem.

Tõsi, Laso käsutuses on mitmed Euroopa väga andekad noored. Näiteks 20-aastane mängujuht Carlos Alocen või 19-aastane korvialune jõud Usman Garuba, kes tõi Efesi vastu neljandas mängus üleplatsimehena 24 punkti. Ja kuigi Reali kogenud mehed pole enam esimeses nooruses, suudavad mitmed neist olla efektiivsed.

Seeria kulgu arvesse võttes leiame, et Betsafe’i koefitsiendimeistrid pakuvad panustamissõbrale head väärtust. Jah, otsustav viies lahing peetakse tuleval teisipäeval ehk 4. mail küll Türgis, kuid see ei selgita, miks on Efes nii suur favoriit. Reali võidukoefitsient on 3.20 ning kes sellele ei julge panustada, leiab head väärust panuses, et Real võidab või kaotab kohtumise maksimaalselt kuue punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @30.04 kell 11.17.

Euroliiga play-off’id pole veel läbi ning seega tasub meenutada, mida rääkisid Euroopa kõige tugevamast korvpallisarjast armastatud spordikommentaator Kalev Kruus ning Eesti korvpallilegendid Andres Sõber ja Heino Enden.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Meil on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad kombopanuseid. Näita oma taset tehes vähemalt viie euro suuruse mängueelse kombopanuse mis tahes spordialadele (minimaalselt viis valikut ja vähemalt 1.50 koefitsient valiku kohta). Parimaid mängijaid premeerib Betsafe iganädalaste 2500 euro suuruste jackpottidega! Liitu pakkumisega ja hakka kombopanusetes ässama!

Betsafe’i kodulehel on võimalik täiesti tasuta osaleda ka jalgpalli Meistrite liiga ennustuses – vasta vähemalt kahele küsimusele õigesti ja võida kuni 100 eurot boonust! Vasta tuleb vaid kolmele Meistrite liiga poolfinaalide küsimusele ning seda saab teha SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in