Kas Levadia leeri kolinud florakad panevad endise tööandja pikali?

Tipneri karikafinaal on tänavu nii põhimõtteline kui üldse saab, sest seal lähevad vastamisi Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia.


22. mail selgub, kas koduse vutiskeene kõik trofeed jäävad jätkuvalt Tallinna Flora valdusesse või suudab keegi viimaks rohevalgete ülevõimule kriipsu peale tõmmata. Tegelikult oli Paidel tänavuse aasta alguses juba korraks selline võimalus, kuid Superkarika finaalis nad ikkagi Florale vastu ei saanud. Nüüd toimuvas Tipneri karikafinaalis on järg Levadia käes.

See, et karikafinaalis lähevad vastamisi Flora ja Levadia, mis on Eesti jalgpalli üks põhimõtteliseimaid vastasseise, on ainult tore. Mis aga veelgi toredam: kõnealused meeskonnad lähevad kolm päeva varem vastamisi ka koduses Premium liigas.  Etteruttavalt tasub ära öelda, et kolmapäevane ja laupäevane kohtumine on vastavalt 112. ja 113. Tallinna derbi ning kuigi ajalooliselt on kaalukausid Levadia kasuks, siis viimastel aastatel on asjalood olnud vastupidised. Nagu ka karikad võivad viidata…

Keskendume mängijatele, mitte mängudele

Kuna need read saavad aga kirja pandud enne kolmapäevast duelli, ei hakka me ajalooannaalides sel korral tuhlama ning rõhutama seda, et viimati suutis Levadia igirivaalis üle olla seitse mängu tagasi. Sest kolmapäeva südaööks võib see fakt olla kas 1) vale, sest nad võitsid 2) vale, sest nad ei võitnud ja jada pikenes.

Selle asemel heitsime pilgu hoopis mõlema meeskonna mängijatele ning mõistagi toome nüüd välja need erilisemad pärlid, kelleks sel korral on Markus Jürgenson, Brent Lepistu, Frank Liivak ja Zakaria Beglarišvili. Miks nemad? Põhjus lihtne: kõik nimetatud Levadia mehed on varasemalt kandnud Flora särki, mistõttu võiks arvata, et triumfi potentsiaalne väärtus on nende jaoks eriti suur.

Liivaku puhul on asjalood eriti värsked, sest tema kandis Flora särki veel eelmiselgi aastal. Tõsi, sealt lahkumine oli mõlemapoolne soov, kuna ka ääreründaja ise soovis rohkem mänguaega saada. Äsja Premium liigas 100 väravasöötu täis saanud Beglarišvili kandis Flora särki viimati 2019. aastal suvel. Lepistu ja Jürgensoni rohevalged seiklused jäävad aga veelgi kaugemasse aega: poolkaitsja lahkus Florast pärast 2017. aastat, Jürgenson aasta varem.

Tegelik nimekiri on isegi pikem

Tegelikkuses leidub aga veel mehi, kes on kandnud mõlema klubi särki. Tegevmängijatest saab siia patta liigitada ka näiteks Richard Alandi (praegu Narva Transis) ja teatud duubelmeeskonna mööndustega ka Anton Krutogolovi (praegu Pärnu Vapruses), Pavel Dõmovi (praegu Tallinna Legion). Juba ketsid varna riputanud mehi kaasates saame ära märkida ka Indrek Zelinski, Taavi Rähna, Madis Vihmanni, Erkki Junolaineni ja Aleksei Jahhimovitši.

Kui mitmel pool maailmas ei tuleks üht klubi esindades tolle igirivaali ridadesse siirdumine praktiliselt kõne allagi – nt Glasgow klubid Rangers ja Celtic või Manchester suured United ja City – siis Maarjamaal kahjuks/õnneks asjalood nii jäigad pole. Tõsi, ajaloost leidub ka näiteid, kus mõni (Flora) mees on kuulutanud, et tema iialgi (Levadia) särgi selga ei tõmba.

Jah, me viitame siinkohal Markus Jürgensonile, kes siiski aastaid hiljem, pärast Soomest kodumaale naasmist, osavalt oma väljaütlemisest vabaks keerutas. “Eestist on mulle pakkumise teinud kaks klubi, millest üks on FCI Levadia. Kui kodus naine ja laps küsivad, miks hommikusöögiks piima pole laua peal, siis ma ei saa vastata, et ma kunagi ütlesin meedias, et ma põhimõtte pärast ühte särki selga ei tõmba. Peamine aspekt on see, et nad mängivad eurosarja ja medalitele,” andis ta 2018. aasta alguses Soccernet.ee’le aru.

Eks nüüd ole näha, kas piim võiks nädalavahetusel ka millegi muuga asenduda. Aga see oleks ilmselt kohane ainult pärast triumfi.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

On selge, et laupäevase Tipneri karikafinaali osas tasuks siiski arvesse võtta Flora ja Levadia kolmapäevast kohtumist. Kui esialgu kaldusime me koefitsientidele otsa vaadates pigem Levadia paati, siis kesknädalal hüppasime me kärmelt Flora leeri üle. See vurrimasin, mille Jürgen Henni esimese poole tunniga käima panid, oli lihtsalt võimas. Ja kui sellele annab panustada veel 2.10-se koefitsiendiga, siis andkem minna!

Betsafe’i koefitsiendid 19.05.2021 @22.30

Eelseisva karikafinaali puhul on Betsafe oma klientidele teinud ka mesimagusad eksklusiivpanused. Esimene neist on: kas Konstantin Vassiljev lööb karikafinaalis värava või annab väravasöödu. Arvestades, et kolmapäeval ta seda just tegi, siis 2.55 on küll koefitsient, millest tasub kinni haarata.

Betsafe’i koefitsiendid 19.05.2021 @22.30Flora 

Kui aga süda ei luba Flora kasuks panustada, siis midagi ka Levadia fännidele: Zakaria Beglarišvili tabamuse korral on võimalik raha tagasi saada 3.55-kordselt. Tõenäosus pole küll nii hea, kui Kostja puhul, ent arvestades Zaka senist hoogu liigas – khm, 10 väravat – siis šansid on siiski olemas.

Betsafe’i koefitsiendid 19.05.2021 @22.30

 

Lõpetuseks anname teile puremiseks hoopis teistsuguse panustamiskondi, mis hõlmab endas samamoodi Florat. Nimelt tuleb rohevalgetel tänavu tiitlijahis arvestada ka mulluse hõbedaklubi Paidega. Tänavu pole meeskonnad veel koroona tõttu vastamisi läinud, mis tähendab, et neli tulist duelli on meil veel soolas. Eelmisel aastal ei õnnestunud paidekatel kordagi Florat pikali panna, mängud lõppesid nende poolt vaadates vastavalt (1:7, 0:1, 1:3, 1:3). Sestap pakub Betsafe’i oma klientidele EKSKLUSIIVSET eripanust: Kas Paidel õnnestub tänavu vähemalt korra Flora alistada?

Koefid
Betsafe’i koefitsiendid 18.05.2021 @15.00

Jah-koefitsient on meie jaoks aga üllatavalt madal, arvestades et viimati suutis Paide Florast üle olla 23 mängu tagasi. See õnnis hetk sündis 2015. aasta 7. novembril, kui koduväljakul oldi Ats Sillaste ja Lauri Varendi tabamuste toel rohevalgetest üle 2:1. Sillaste, muideks, töötab praegu Floras treenerina.

Jah, eelmise hooaja eel õnnestus see neil korraks ka sõprusmängus, ent see on sõpruskohtumine. Päris lahingus klubid veel võrdsed pole olnud.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Kuna tegemist on rallinädalaga, siis on praegu üldse kõige parem aeg konto avamiseks. Nimelt võimaldab Betsafe sul teha 35-se koefitsiendiga panuse sellele, et Ott Tänak lõpetab Portugali ralli esikolmikus!  Arvestades, et viimane kord Portugalis kihutades tõusis meie mees poodiumi kõrgeimale astmele, on see panus, millele kindlasti tasuks euro peale visata! Seega otsi Betsafe’ist üles #UUE KLIENDI PAKKUMINE!

Betsafe’i koefitsiendid 19.05.2021 @09.30

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe pakub spordisõpradele väga laia koefitsientide valikut. Panusta oma lemmikalale ning saad igas nädalas kuni 50 euro suuruse tasuta panuse! Kui palju tuleb selleks panustada, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in