Juventus võib tänavu küll tiitlist ilma jääda, kuid Saapamaa rekordid on kindlalt nende

Teate, kes tuli mullu Itaalia meistriks? Õige, Juventus. Nagu ka eelneval kaheksal hooajal. Kuid tänavu näivad jõujooned olevat muutunud.


Ausalt öeldes on meil endal ka veidi piinlik, et Serie A-st kirjutades pole me kordagi kõnelenud veel Saapamaa kõrgliiga rekorditest. Meistrite liiga, Premier League’i ja Bundesliga puhul oleme seda ammu juba teinud ning nüüd parandame selle vea ka Serie A puhul. 

Esmalt meistritiitlitest

Alustagem kõige lihtsamast. Enim karikaid on ette näidata Torino Juventusel, kelle auhinnakapist vaatab vastu 36 Coppa Campioni d’Italia trofeed. Selles arvestuses järgnevad Valgele Daamile Milano suurklubid AC Milan ja Inter, kel mõlemil ette näidata 18 esikohta. Kokku on Saapamaal 123 aasta jooksul triumfeerinud 16 erinevat klubi ning otsa tegi 1898. aastal kevadel lahti Genoa.

Enim järjestikusi trofeesid on samamoodi ette näidata Juventusel, kelle praegune võidujada kestab juba üheksa hooaega. Selle arvestuse teine koht on viis järjestikust meistritiitlit ning selle tähiseni on jõundnud nii Juventus (1931-1935), Torino (1943-1949, vahepeal oli sõda) ning Milano Inter (2006-2010). Nemad on ka enim aastaid kõrgliigas veetnud (89 hooaega).

Seejärel punktidest ja väravatest

Mis puudutab Serie A punktirekordit, siis praeguse liigaformaadi puhul kuulub see Juventusele, kes kogus hooajal 2013-14 hämmastavad 102 silma. Nad võitsid sel hooajal küll 33 kohtumist 38st, kuid neil ei õnnestunud endale napsata järjestikuste võitude rekordit. Juventus tegi tol hooajal nii 12- kui ka 13-mängulise seeria, ent rekordit tulnuks võidukana püsida 18 matši järjest. Praegune tippmark (17) kuulub 2006-07 hooajast Interile.

Ühe hooaja väravarekord kuulub aga AC Milanile, kel õnnestus 1949-50 hooajal vastaste väravavõrku sahistada 118 puhul. Lähiajaloos pole keegi sellele isegi lähedale saanud, mullu virutasid Atalanta mehed hooajaga 98 väravat.

Milanile kuulub veel teinegi rekord. Nimelt on nad suutnud Serie A-s alistamatuna püsida 58 kohtumist. Seeria algas 1991. aasta 26. mail ning lõppes 1993. aasta 21. märtsil, kui kaotati Parmale. Teine koht – Juventuse 49 mängu.

Uuesti meistritiitlitest

Kui klubidest oleme juba kõnelenud, siis ära tuleks märkida ka Saapamaa legendaarseimad mängumehed. Meistritiitlite arvestuses on selleks kindlasti Gianluigi Buffon, kes on Juventuse särgis tulnud 10-kordseks Itaalia meistriks. Ühtlasi on kollkipper ka 42-aastaselt ajaloo vanim riigi meistriks kroonitud mängija.

Ent kuldmedalite arvestuses järgnevad talle tiimikaaslased Giorgio Chellini ja Leonardo Bonucci, mõlemad üheksaga. Ent kui Chiellini on triumfeerinud ainult Juventuse särgis, siis Bonucci üks trofee pärineb Interi aegadest.

Kaheksa meistritiitlit on ette näidata Virginio Rosettal, Giovanni Ferraril, Giuseppe Furinol ja Andrea Barzaglil. Kui aga lüüa Juventuse mehed võrrandist välja, krooniks esikohal hoopis Milani raudvarad Paolo Maldini ja Alessandro Costacurta oma seitsme trofeega.

Buffon polegi vanim. Ega ainus

Väravaküttidest me eraldi kirjutama ei hakka, sest hiljutises Zlatani artiklis me neid juba lahkasime. Küll võtame siinkohal lõigukese, et austada Gianluigi Buffoni pärandit. Puurivahil on Serie A-s ette näidata 653 kohtumist, millega ta hoiab mõistagi esikohta. Selle arvestuse teine mees on Paolo Maldini (647) ja kolmas Francesco Totti (619).

Ent mõneti üllatavalt pole Buffon vanim mängumees, kes Serie A-s väljakule jooksnud. See au kuulub Marco Ballottale, kes oli 2008. aastal maikuus 44 aastat ja 38 päeva vana, kui Lazio väravat kaitses. Seega tuleb Buffonil, kes on Serie A-s kokku oma puuri puutumatuna hoidnud 298 kohtumises veel veidi kannatada.

Lõpetuseks tore fakt. Tuleb välja, et Buffonidel on väravavahipisik verega kaasa antud, sest Gianluigi vanaisa nõbu Lorenzo oli samamoodi puurivaht. Ja veel paganama hea. Lorenzo Buffon tuli AC Milani ja Interi ridades viiel korral riigi meistriks ning esindas 15 korral ka Itaalia koondist. 91-aastane härra on sealjuures veel siiani elus.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Nüüd, mil jõuame otsapidi koefitsientideni, muutub loogilisemaks ka artikli pealkiri. Miks? Sest kui Juventus tänavu ikkagi meistriks tahaks tulla, on neil vaja Milaniga tagasi mängida kümnepunktiline vahe. Algust saab teha näiteks nädalavahetusel Bologna vastu, kuid Torino esisatsi tavakoefitsient (1.40) just kõige ahvatlevam pole. Seega anname külalistele ühe värava ette ning ennustame siis Juventuse võitu. Tulemuseks 2.03-ne koefitsient.

Betsafe’i koefitsiendid 22.01.2021 @12.00

Samamoodi talitame ka Udinese (15. koht) ja Interi (2. koht) duelli puhul. Andes kodumeeskonnale ühe värava ette, suudame Interi koefitsiendi tõsta koguni 2.60 peale. Miks see nii kaldu on, meie siinkohal öelda ei oska. Aga me ei hakka seda ka Betsafe’i inimestele välja tooma, vaid kasutame võimaluse lihtsalt ära. Aga fakt on see, et Inter on Serie A tänavune resultatiivseim meeskond. Ning Udinese pole kaheksa mängu liigas järjest võitnud… Ahjaa, laatsaret on ka Udinesel täis. Erinevalt Interist.

Betsafe’i koefitsiendid 22.01.2021 @12.00

Viimaseks võtame luubi alla Ragnar Klavani leivaisa Caglari, kel on käsil Schalkega sarnane hirmus jada. Nimelt võitsid nad liigas viimati 7. novembril ja pärast seda on isegi viigipunkt tundunud õnnistusena. Sel aastal on tunnistatud ainult kaotusi ning nüüd sõidetakse külla vahetult tabelis nende ees paiknevale Genoale. Ehk kui siit ka ei tule, siis võib väljakukkumispaberitele ilmselt alla kirjutada. Ehk välistame viigi ja usume Rakusse!

Betsafe’i koefitsiendid 22.01.2021 @12.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Lisaks, kui oled uus klient, on Betsafe sulle valmis meisterdanud erilise pakkumise mõeldes just Monte Carlo rallile. Kui panustad ühe euro sellele, et Tänak tuleb Prantsusmaal kihutataval rallil vähemalt kolme parema hulka, saad oma raha tagasi tervelt 35-kordselt. Aga nagu ütlesid legendid, pole see veel kõik: Betsafe annab sulle omalt poolt lisaks 35 tasuta spinni Starburstis. Pakkumine võta vastu SIIN.

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Betsafe’i värskeim kampaaniapakkumine keskendub aga virtuaalspordimängudele ehk spordile, mis ei maga mitte kui kunagi. Mis see täpsemalt on, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in