Millised klubid on võitnud enim tiitleid neljas tugevaimas liigas?

Tavalised kahtlusalused: kaks Hispaania satsi, üks Saksamaalt, Itaaliast ja Inglismaalt - kuid kellel on enim liigatiitleid?


Glasgow Rangers võitis äsja oma ajaloo 55. Šotimaa kõrgliiga tiitli, suurendades enda käes olnud Euroopa rekordit veelgi. Meie aga hakkasime selle peale mõtlema, kes on kõige edukamad klubid Euroopa nelja tugevaima liiga – Inglismaa, Hispaania, Itaalia ja Saksamaa – peale kokku. Vot selline pingerida moodustus.

Manchester United – 20 tiitlit

Inglismaa kõige edukam klubi võitis oma 20. liigatiitli Sir Alex Fergusoni viimasel hooajal 2013. aastal. Ilma legendaarse šotlaseta võinuks Unitedi lugu hoopis teisiti minna. SAFi käe all lõpetati 26-aastane tiitliootus aastal 1993 ning mees teenis punastele kuraditele kokku lausa 13 Premier League’i karikat.

Fergusoni määratut tähtsust illustreerib asjaolu, et enne tema treeneriks saamist oli Unitedil „vaid“ seitse liigatiitlit ning pärast tema erruminekut ei ole Manchesteri punane klubi suutnud ühtegi Premier League’i karikat oma auhinnakappi lisada.

Barcelona – 26 tiitlit

Suure osa 20. sajandist veetis Barca oma vihavaenlase Madridi Reali varjus, kes domineeris nii kodumaal kui kontinendil. Kui aga klubi legend Johan Cruijff Barcelona 80ndate lõpus ja 90ndate alguses ümberstruktureeris ja ka platsil oma visiooni ellu viis, tõusis Kataloonia klubi pealinna rivaalidega samale pulgale.

90ndate esimesel poolel võideti lausa neli tiitlit järjest, kuid kuldaeg on seotud mõistagi Pep Guardiola ja Leo Messiga – viimasest 12 La Liga tiitlist on Katalooniasse rännanud tervelt kaheksa. Eks näis, kui edukaks osutub klubi pärast Messi lahkumist, mis tundub peatselt saabuvat.

Müncheni Bayern – 30 tiitlit

Baierimaa hiiud on pannud kotti kaheksa järjestikust Bundesliga tiitlit ning sama saatus paistab ootavat ka selle hooaja trofeed. Eks selline domineerimine on neutraalsetele jalkasõpradele juba veidi tüütuks muutunud, kuid Bayerni kvaliteeti ei saa mitte kuidagi eitada.

Tõtt-öelda on punasärgid olnud sel ajal ka üks Euroopa kõvemaid satse, mida tõestab ka kaks Meistrite liiga karikat. Nii et Saksamaa rivaalide madala kvaliteediga ei saa Bayerni edu seletada.

Arvestades, et Bundesliga loodi alles 1963. aastal, siis on Bayerni 30 tiitlit ikka supersaavutus ning näitab, kui hästi on klubi aastakümnete vältel juhitud.

Madridi Real – 34 tiitlit

La Liga valitsev tiitlikaitsja ei ole sel sajandil koduliigas just väga võimas olnud, kuid möödunud aastasaja saavutused hoiavad neid ikka Barcelonast eespool. Näiteks 1960. aastatel võitsid valgesärgid kümnest tiitlist kaheksa, sealjuures viis järjepanu.

Vähemalt pooled La Liga tiitlid võeti ka 70ndatel ja 80ndatel, kuid viimased 30 aastat on vähemalt kodumaal veidi kasinamad olnud. Alates 1990. aastatest on Real võitnud „vaid“ üheksa tiitlit ning viimasel kümnendil üksnes kolm. Nii kõvale klubile käib see kahtlemata au pihta.

Torino Juventus – 36 tiitlit

Madridi Realist on koduste tiitlite koguselt üle vaid üks klubi ning see on mõistagi Itaalia hiid Torino Juventus. Juve on ühtekokku võitnud pöörased 36 tiitlit, sealjuures viimased üheksa järjepanu. Vana Daami ülemvõimu Itaalias illustreerib kenasti tõsiasi, et Juve on võitnud sama palju liigatiitleid kui lähimad rivaalid Milano Inter ja AC Milan kokku.

Neutraalsete jalkafännide õnneks paistab aga Torino klubi kodune hegemoonia läbi saavat ning hoolimata Cristiano Ronaldo väravatest elatakse hetkel läbi teatavat identiteedimuutust.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Juve asub hetkel Serie A tabelis kolmandal kohal, jäädes maha Milano Interist ja AC Milanist vastavalt kümne ja nelja punktiga. Samas on kubil ka üks mäng vähem mängitud.

Igatahes pühapäeval sõidavad tiitlikaitsjad külla Ragnar Klavani koduklubile Cagliarile. Võõrustajad asetsevad 17. positsioonil ja „väljakukkumistsoonist“ eraldab neid vaid kaks punkti. Kuna Cagliari ei ole sugugi resultatiivne ning Juventusel on liiga parim kaitseliin, siis ennustame, et külalised võidavad selle kohtumise nulli vastu.

Betsafe’i kihlveokontor 09.03 kell 20.30

Vooru ägedaim lahing on jäetud nädalavahetuse viimaseks, kui teisel kohal paiknev AC Milan võõrustab kuuendal positsioonil olevat Napolit. Hooaja eel tiitlipretendendiks peetud Napoli hooaeg on käinud üle kivide ja kändude, kuid Gennaro Gattuso mehed on heal päeval võimelised võitma keda iganes.

Kuigi võõrustajatel on omajagu vigastusi ning ka vorm on veidi kõikunud, siis tasub ometi meenutada, et Napoli on viimasest neljast võõrsilmängust teeninud vaid ühe punkti, mistõttu tasub panustada koduvõidu peale.

Betsafe’i kihlveokontor 09.03 kell 20.30

Kindlasti tasub mainida ka liidrit. Interil oli esmaspäeval väga kõva katsumus kodus Atalanta vastu, kuid Antonio Conte hoolealused näitasid kõva karakterit ja võtsid 1:0 võidu. Sel aastal on liigas võidetud lisaks Atalantale ka Milanit, Juventust ja Laziot, nii et hetkel ollakse väga heas hoos.

Tõtt-öelda on raske näha, et Inter oma eduseisu käest mängiks ning pühapäevane võõrsilkohtumine Torino vastu peaks tooma rutiinse võidu. 18. kohal paiknev Torino on olnud tegelikult üllatavalt resultatiivne, nii et usume, et mõlemad meeskonnad skoorivad.

Betsafe’i kihlveokontor 09.03 kell 20.30

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in