Karjäärinõu: mis ootab Sappineni talvel ees?

Sappinen ja välisklubid pole seni ühte lausesse liiga hästi mahtunud. Kas õige pea saab eestlane aga uue võimaluse?


Eesti jalgpallikoondise edurivi on kuulsamatest meestest vedanud Andres Oper ja Indrek Zelinski. Paistab, et nüüd pärib nende mantli Rauno Sappinen, kes on olnud heas hoos nii rahvusesinduse kui ka klubi eest. Ja Tallinna Flora ridades pole 25-aastane kesktormaja säranud ainult koduses Premium liigas, vaid ka eurosarjades.

Kirjutas ju Eesti meedia pärast Flora jõudmist Konverentsiliiga alagrupiturniirile, et erinevates eurosarjades sel hooajal kaheksa tabamust löönud Sappinen hoiab selles arvestuses esikohta ühes Helsingi jalgpalliklubi ründaja Roope Riski ja Baseli ässa Arthur Cabraliga.

See on väga märkimisväärne saavutus, sest võib mürki võtta, et see aitab Sappineni paremini reklaamida kui 25-väravalised hooajad Eesti meistriliigas. Siin on ju kõmmutanud ka Maksim Gruznov ja Jevgeni Kabajev, aga Euroopa – vot see on midagi palju vägevamat!

Sappinen pole oma viimast sõna veel öelnud

Vana Maailma tugevuselt kolmandas liigas alagrupiturniirile jõudmine tähendab, et Sappinenil on veel vähemalt kuus mängu aega oma kaheksale tabamusele lisa saada. Tõsi, vastased on nüüd tugevamad kui eelringides, aga see on alagrupiturniiri puhul ka paratamatu. Samas on Sappinen tänavu skoorinud ka näiteks tugeva Varssavi Legia vastu, seega pole heitliku hooga Gent, Belgradi Partizan ja Anorthosis Famagusta ülemõistuse vastased.

Konverentsiliiga alagrupiturniir lõpeb detsembris. Läheb Floral, kuidas läheb, kuid paistab, et talvise üleminekuakna jooksul on Sappinen võistkonna kõige kuumem müügiartikkel. Aga senised ebaõnnestunud tretid välismaale on muidugi puust ja punaseks teinud, et uisapäisa ei tasu piiri taha tormata. Seal pole muru alati rohelisem kui kodukamaral.

Karjäärinõu Sappinenile on pealtnäha väga lihtne: kui talvel tuleb hea pakkumine korraliku tasemega klubist, mis pakub esiründaja kohta, siis tasub see vastu võtta. Kesktormaja pole küll maailma kõige vanem mängija, ent tema väärtus ja võimalused kuhugi heasse tiimi sattuda vähenevad iga aastaga. On ju vaks vahet, kas klubi mõtleb 20-aastase eestlase või 26-aastase (Sappinenil on sünnipäev jaanuaris) eestlase vahel.

Mida peame silmas korraliku tasemega klubi all? Noh, näiteks mõni Konverentsiliiga alagrupiturniiril palliv klubi, mille koduse liiga tase on Eestiga võrreldes kõrgem. Sealjuures on kõige lihtsam vaadata Skandinaaviasse, sest nendegi hooaeg käib Eestiga sarnases rütmis, ehkki päris nii vara ei alustata. Siiski, Sappinenil oleks kamaluga aega end hooaja eel võistkonna esinumbrina tõestada. Milleks minna talvel klubisse, kelle hooaeg on poole peal ning kus on püünele pääsemine ja kohanemine selle võrra keerulisem?

Ent Flora edu Euroopas on näidanud, et kui ka oodatud pakkumist – näiteks Skandinaaviast – ei tule, saab ka kodumaal mängides nautida kõrget taset. Eestisse jäämine pole Sappineni jaoks kindlasti mingi häbiasi, sest väravad ja mängupraktika on justkui garanteeritud. Pealegi, iga heal tasemel jalgpalluri karjäär ei peagi liikuma loogilist rada pidi ehk ühest klubist tugevamasse klubisse ja nii edasi, nagu läks näiteks Ragnar Klavani puhul. Poleks ju patt, kui Sappinen ei löökski välismaal läbi, aga oleks see-eest koondises alati tegija ning eurosarjades Flora eest üliohtlik. Jah, küllap tahaks süda rohkemat, aga mõnikord tuleb leppida nende kaartidega, mis kätte antakse.

Kindel on ka see, et eesolev talv tuleb Sappineni rindel väga põnev. Tal lihtsalt peab olema kosilasi, aga kas nende peibutusele tuleb ka vastata, on omaette ooper.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pole me ära unustanud jalgpalli eurosarjade naasmist. Selle tähistamiseks on meil pakkumine, kus saab skoorida kümne euro suuruse tasuta panuse ja kümme tasuta spinni igal mängunädalal panustades vähemalt 25 eurot (minimaalne koefitsient 1,5 ja ühe panusena) Meistrite-, Euroopa- ja/või Konverentsiliigale! Vasta õigesti nädala küsimusele ja saad lisaks viie euro suuruse panuse, vaata lähemalt SIIT.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Alanud on suur jäähokihooaeg, kui litter visatakse mängu maailma tugevuselt teises liigas KHL. Selle tähistamiseks on Betsafe’il eripakkumine, kus on võimalik võita tasuta panus jäähokile. Panusta vähemalt 25 eurot (ühe panusena, minimaalse koefitsiendiga 1.50 valiku kohta) ning saadki endale preemia kas või iga nädal! Vaata lähemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in