Ajalugu teinud Bayern tõusis Barcelona kõrvale

Müncheni Bayern on viimase aasta jooksul tõstnud pea kohale kuus erinevat trofeed. Tehke järele või makske kinni.


Neid on nüüd kaks. Lisaks FC Barcelonale saab ühe aasta jooksul kuue trofee võitmisega eputada nüüd ka Müncheni Bayern, kes alistas neljapäeva õhtul toimunud klubide MMi finaalis Mehhiko hiiu Tigresi 1:0. 

Kronoloogiliselt algas see kõik eelmise aasta 27. juunil, kui Bayern tõstis Bundesliga viimase vooru järel pea kohale Meisterschale. Koduses liigas olid nad praktiliselt vääramatud ning 34 mänguga õnnestus neil lõpuks koguda 82 punkti. Teiseks jäänud Dortmundi edestati 13 silmaga. Napp nädal pärast esimest triumfi tuli ka teine, kui Bayern alistas Saksamaa karikafinaalis Leverkuseni Bayeri 4:2.

Seejärel tuli sisse väike paus, kuniks suve lõpus taas karikapidustustega jätkati. Esmalt haarati 23. augustil Lissabonis Pariisi Saint Germaini 1:0 alistades endale Meistrite liiga võitjakarikas. Kuu aega hiljem täiendati enda auhinnakappi ka UEFA superkarikaga. Selle tarbeks oli vaja Budapestis 2:1 üle olla Sevillast. Viies trofee laekus 30. septembril, kui Saksamaa superkarika finaalis oldi 3:2 üle Dortmundist.

Sakslaste sangariks tõusis prantslane

Tulles nüüd tagasi klubide MMi juurde, siis kohtumises Tigresiga tõusis sakslaste sangariks prantslane Benjamin Pavard, kelle 59. minuti tabamus lõpuks terad sõkaldest eraldas.

“Me lihtsalt tahtsime seda võitu. Ütlesin poolajal kuttidele, et vajame rohkem tsenderdusi ja nii see värav ka tuli. See on imeline lugu,” sõnas Pavardi tabamusele peavõitlusesse minekuga mõttelise söödupunkti teeninud Robert Lewandowski pärast kohtumist.  “Tõesti imeline tunne on võita kuuendat trofeed – kuus tükki järjest on meie jaoks väga eriline. Usun, et see on jalgpalliajaloo üks suuremaid saavutusi. See viis, kuidas me mängima, jääb inimestele meelde veel pikaks ajaks.”

Sealjuures ei teinud Bayerni eest kaasa nende ründetalisman Thomas Müller, kes andis vahetult enne finaali positiivse koroonaproovi, ning Leon Goretzka ja Javi Martinez, kelle positiivsed proovid pärinevad juba kahe nädala tagusest ajast. Puudu oli ka keskkaitse tugisammas Jerome Boateng, kelle endine pruut otsustas endal kahjuks elu võtta.

Maailmas on nüüd kaks vutiklubi, kes suutnud aasta jooksul enda auhinnakappi täiendada kuue trofeega. Varasemalt oli selle tembuga hakkama saanud vaid FC Barcelona, seda tosin aastat tagasi.

Klubide MM ehk?

Siinkohal on paslik selgitada, misasi see klubide MM üldse on. Vastus on lihtne: FIFA poolt ellu kutsutud (poolkunstlik) turniir, et maailma populaarseimat pallimänguala veelgi paremini turundada. Sest kui klubide MMi sünniaastaks loetakse 2000. aastat, siis enne seda eksisteeris siin ilmas juba ammust aega Intercontinental Cup, mille finaalis läksid vastamisi kahe võimsama maailmajao ehk Euroopa ja Lõuna-Ameerika valitsevad tšempionid.

Säärane lahendus FIFA-le aga ei sobinud ja nõnda tulid nad lagedale oma turniiriversiooniga, mis kaasaks ka teisi maailmajagusid. Ning 2005. aastast saati ongi nõndaviisi asju aetud. Siinkohal aga kärme viktoriiniküsimus: mis te arvate, mitu korda turniiri 17-aastases ajaloos on kullamatšis ikkagi vastamisi läinud Euroopa ja Lõuna-Ameerika hiiud?

Mõni sekund mõtlemiseks…

Õige vastus on: 11. Teistest maailmajagudest on finaali jõudnud TP Mazembe (Kongo DV klubi jäi 2010. aastal Interile alla 0:3), Raja Casablanca (Maroko klubi jäi 2013. aastal 0:2 alla Bayernile), Kashima Antlers (Jaapani klubi jäi 2016. aastal 2:4 alla Madridi Realile), Al-Ain (Ühendemiraatide klubi jäi 2018. aastal 1:4 alla Realile) ja nüüd siis ka Tigres.

Aga kuues? Ei, me ei teinud sohki. Vastus oli aus. Sest nimetatud kuues finaal oli Lõuna-Ameerika klubide siseasi. See juhtus ajaloo esimesel klubide MMil, kui Real ei suutnud enda alagruppi võita – toona oli teine süsteem – ning pidi leppima pronksimatšiga (mille nad ka kaotasid!). Finaalis alistas Corinthias toona Vasco da Gama.

Brasiillased ongi ainsad, kes seda tiitlit eurooplastelt suutnud endale napsata. Hiljem on seda teinud veel Sao Paolo (alistas 2005. aastal Liverpooli 1:0), Internacional (alistas 2006. aastal Barcelona 1:0) ning uuesti Corinthians (alistas 2012. aastal Chelsea 1:0).

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Panustamisrubriigis vaatame esmalt aga otsa Hispaania liiga mängudele ning esimesena torkas meile silma Getafe (13. koht) duell Real Sociedadiga (6. koht).  Kuigi Getafe saab pallida koduplatsil, ei tähenda see, et neil kohe hästi läheks. Nimelt on neil käsil nigelad ajad: tiim pole kolmes mängus järjest väravat löönud ning senise 22 mänguga löödud 17 väravat on samamoodi La Liga halvim näitaja. Sociedad on küll viimasest viiest mängust võitnud vaid ühe, kuid kolm viiki vahetute konkurentidega ning allajäämine tabelis eespool olevale Sevillale pole häbiasjad. Seega, Sociedadile panustama.

Betsafe’i koefitsiendid 12.02.2021 @09.00

Mõned tunnid hiljem lähevad omavahel vastamisi Villarreal (5. koht) ja Real Betis (7. koht). Kui tavapäraselt oleks Villarreal selles duellis favoriit, siis nüüd, priskema laatsaretiga (kuus mängijat), on neil raske tulemusi teha. Viimased neli mängu on tüüritud kõik viigisadamasse, sealjuures ka tabeli põhjas virelevate Elche ja Huesca vastu. Sestap läheme siin väikesele riskile ning ennustame “viik välistatud” variandiga Betisi võitu.

Betsafe’i koefitsiendid 12.02.2021 @09.00

Lõpetuseks suundume Saksamaale, kus pühapäeval madistavad tabeli kolmas Wolfsburg ning seitsmes Mönchengladbachi Borussia. Rohelised on hetkel nautimas ajaloolist seeriat, kuna nad on võitnud neli mängu nii, et suutnud samal ajal vastaseid kuival hoida. Borussia samal ajal kaotas viimases voorus aga Kölnile ning enne seda andis punkte ära ka Berliini Unioni vastu. Kuigi duell on jätkuvalt tasavägine, anname edu Wolfsburgile, kes pole veel kodus kaotanud (9 võitu, 3 viiki). Pealegi pole Mönchengladback suutnud Volkswagen Arenal võita alates 2003. aastast (3 viiki, 12 kaotust).

Betsafe’i koefitsiendid 12.02.2021 @09.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Mõistagi pakub Betsafe kõikide tennisesõprade rõõmuks midagi ka Austraalia lahtiste puhul. Valikus on kaks pakkumist: tee vähemalt 20- või 100-eurone matšieelne panus Australian Openile minimaalse koefitsiendiga 1,5 (kombo puhul 1,5 valiku kohta) ja võida riskivaba live-panuseid. Kui pirakas on pakkumine vaata SIIT, kuid ole hoiatatud, et pakkumine kehtib 21. veebruari hilisõhtuni.

Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

E-sport teenib iga aastaga juurde üha rohkem ja rohkem vaatajaid ning erinevate andmete põhjal on e-spordil juba praegu mitusada miljonit fänni üle maailma. Seega pole mingi ime, et ka panustamisvaldkonnas on e-sport üks kõige kiiremini arenevaid turge.

Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in