Eesti vs Saksamaa: mida kõnelevad koefitsiendid?

Eesti jalgpallikoondise EURO 2020 kvalifikatsioonide eelviimane mäng toob Saksamaa tiimi Tallinnasse 13. oktoobril. Loe ennustusvihjeid siit!


Foto: TT

Sel pühapäeval võõrustab Eesti koondis Lilleküla staadionil Saksamaad, olles teeninud oma esimese punkti kvalifikatsiooniturniiril. Neljapäeval suutsid eestlased mängida Minskis valgevenelaste vastu välja 0:0 viigi ning kuigi kohati oli meie meestel ka õnne, siis kokkuvõttes jätsid sinisärgid täitsa hea mulje. Peatreener Karel Voolaid, jalgpalliliit ja toetajad võivad kokkuvõttes rahul olla, et valikturniiril ei jäädud ikkagi „kuivale“.

Teadupärast on Saksamaa aga hoopis teisest puust vastane ning viimast kohtumist Mainzis mäletame kõik siiani, häbipuna näos. 0:8 saun juunis viis lõpuks peatreener Martin Reimi ametist lahkumiseni ja meeskonna moraal oli ülimadal. Voolaid on seda eneseusku tasapisi tagasi süstimas ja ka meedia on olnud pigem äraootaval seisukohal, andes mehele aega oma ideid rakendada ja sisse treenida.

Sakslased on viie kvalifikatsioonimängu järel 12 punktiga alagrupiliidrid, kuid pärast eestlastele ketuka andmist saadi üllatuslikult kodus 2:4 pähe Hollandilt. Seejärel võideti küll Põhja-Iirimaad 2:0, aga hiljutises sõpruskohtumises suudeti kodus Argentiina vastu maha mängida 2:0 eduseis ja leppida 2:2 viiki. Sakslased lõpetavad valikturniiri pärast Eestiga kohtumist küll kahe kodumänguga Valgevene ja Põhja-Iirima vastu, nii et tõenäosus alagrupp võita on neil ikkagi päris suur.

Saksamaa on selles kohtumises nii ülekaalukas favoriit, et Betsafe’is on tema võidukoefitsient vaid 1,03, mis ei paku mitte mingit väärtust. Eestlaste võidukoefitsient on aga pöörased 75,00 ja väärib juba sellepärast väikesesummalist panust, et ta nii jaburalt kõrge on.

Betsafe’i koefitsiendid 11.10.2019 @11.00 seisuga

Võitu loota oleks aga mõistagi täielik utoopia ning kuigi me võime mõelda, et kuna kõik eeldavad eestlaste kaotust niikuinii, siis võime sellele mängule täitsa pingevabalt vastu minna ja niimoodi ehk isegi viigi (15,50) välja võidelda, kui meil tohutult õnne peaks olema, siis tegelikult valdab mängijaid kindlasti teatav kramp ja meeleheitlik soov sama suurt kaotust kui Saksamaal iga hinna eest vältida.

Seega on Saksamaale suurt võitu oodata, mistõttu tasub pakkuda, et külalised löövad üle kolme värava (1,27). Kokku võib väravate arvuks üle 3,5 (1,56) või täpsemalt 4 ja 6 vahel (1,88). Tõtt-öelda on sellest mängust keeruline head väärtust välja pigistada, sest tulemus paistab juba ette ära otsustatud olevat. Isegi kombopanustega saab üpris madalaid koefitsiente – „külaliste võit + üle 3,5 värava“ (1,58) tundub üks paremaid.

Betsafe’i koefitsiendid 11.10.2019 @11.00 seisuga

Tasub ka panustada selle peale, et esimesel poolajal lüüakse üle ühe värava (1,71). Ei maksa unustada, et sakslastel on võitu vaja ning asi võib olla otsustatud juba esimese poolaja lõpuks. Seega tasub kaaluda kombopanust „esimese poolaja võidab külalismeeskond + lüüakse üle 2,5 värava“ (3,25).

log in

reset password

Back to
log in