Valgevene vs Eesti: mida panustamisel silmas pidada?

10. oktoobril kohtub Eesti jalgpallikoondis Minskis Valgevenega järgmises EURO 2020 kvalfikatsioonimängus. Loe ennustusvihjeid siit!


Foto: TT

Eesti kohtub sel neljapäeval jalgpalli EM 2020 valikmängus Minskis Valgevene koondisega ja tuleb tunnistada, et mäng käib suures osas au peale.

Valikgrupis on mõlemad koondised keldrikorruse elanikud, kel kvalifikatsiooniunistusi reaalselt ei olnudki, kuid kui Eestil on viiest mängust ette näidata ainult kaotused, siis Valgevene noppis oma ainukesed punktid mäletatavasti just Lillekülas, mil 2:1 võiduvärav löödi eestlastele eriti valusal moel 92. minutil. Tõtt-öelda oligi see meie parim šanss sellest grupist mõni silm kirja saada, sest järgnevas kodumängus Hollandi vastu tuli ootuspärane 0:4 kaotus. Järele ongi jäänud vaid kohtumised Valgevene, Saksamaa ja Hollandiga, sekka üks sõpruskohtumine Ukrainaga.

Eeloleva kohtumise puhul ei saa isegi rääkida, et mäng käiks eelviimase koha peale, sest Valgevene väravate vahe on -7, kuid Eestil pöörane -16. Nii et isegi kui suudaksime Minskis võidu välja võidelda ja valgevenelastega sama palju punkte saada, siis üheksat väravat ei löö me kuidagi tagasi ja võib arvata, et eelseisvad kohtumised Hollandi ja Saksamaaga seda vahet pigem veelgi suurendavad.

Seega on ootused väga madalal, mis tähendab, et peatreener Karel Voolaid saab oma ideid muretult implementeerida ja tiim võib joosta võrdlemisi pingevabalt platsile. Sellises olukorras on aga varemgi jalgpallis üllatusi ette tulnud.

Betsafe’i koefitsiendid 09.10.2019 @10.00 seisuga

Sellegipoolest on Valgevene siin vägagi selge favoriit (võidukoefitsient 1,48). Eesti võidukoefitsient on Betsafe’is utoopiline 7,30 ja kuigi see võib meie rahvuslikku au mõneti riivata, siis seniste soorituste põhjal ei saa nii kõrget koefitsienti sugugi ülekohtuseks pidada. Kui võtta arvesse, et eestlastel pole enam niikuinii midagi kaotada ja nad võivad julgelt mängida, siis suuremad optimistid võiksid ju viigist (4,10) unistada, kuid seegi pole paraku kuigi tõenäoline.

Küll aga võib realistlikult loota, et mõlemad meeskonnad skoorivad ning koefitsient 2,50 pakub ka igati korralikku väärtust. Sellest johtuvalt tasub panustada ka selle peale, et mängus lüüakse üle 2,5 värava (2,40). Ning kuigi panus „kodumeeskond võidab nulli vastu“ on samuti ahvatlev (2,01), siis pigem usume ikka, et sinisärgid Minskis jala valgeks saavad.

Betsafe’i koefitsiendid 09.10.2019 @10.00 seisuga

Et koefitsiente veelgi upitada, tasub muidugi vaadata kombineeritud panuste poole. Nii panus „kodumeeskonna võit + üle 2,5 värava“ (2,90) kui „mõlemad meeskonnad skoorivad + üle 2,5 värava“ (3,35) on ahvatlevad, kuid iseäranis head väärtust pakub panus „koduvõit + mõlemad tiimid skoorivad“ (4,50). Ei maksa imestada, kui see mäng lõppeks seisuga 2:1 (7,35). 

log in

reset password

Back to
log in