Kuidas Thomas Tuchel Londoni Chelsea hooaja päästis

Paljud arvasid, et Frank Lampardile oleks pidanud veel aega andma, kuid Tuchel on näidanud, et tema pukki panemine oli ainuõige otsus.


Thomas Tuchel on suutnud lühikese ajaga sättida Chelsea taas õigele kursile. Foto: Londoni Chelsea ametlik Facebook.

Thomas Tuchel võttis Londoni Chelseas ohjad üle 26. jaanuaril ja püsis kõikide turniiride peale 14 järjestikust mängu kaotuseta. Sel laupäeval saadi üllatuslikult kodus lausa 2:5 kolki West Bromwich Albionilt, kuid suur pilt näitab, et Chelsea juhtkond tegi õigesti, kui asendas Frank Lampardi sakslasega. Spordijutud.com uurib, mida Tuchel on Londonis õigesti teinud.

Kui Frank Lampard kinga sai, oli Chelsea Premier League’i tabelis 9. kohal. Enne kaotust West Bromile oli Tuchel oma satsi neljandale positsioonile tüürinud. Pärast Atletico Madridile koha kättenäitamist läheb Chelsea Meistrite liiga veerandfinaalis vastamisi FC Portoga, kes on ilmselt järelejäänud kaheksast klubist kõige nõrgem. Aprilli keskel ootab ka FA karikasarja poolfinaal kohtumine Manchester Cityga Wembley staadionil. Seega sinisärkidel on kõvasti, mille nimel hooaja lõpuni pingutada.

Kommunikatsioon

Tuchel on algusest peale igale mängijale selgeks teinud, mida ta neilt ootab. Samuti on ta igaühele ka võimaluse andnud. Nendele, kes on mängupäevaks edurivisse valitud, selgitab ta põhjalikult, mida soovib platsil näha. Need, kes jäävad pingile või mängupäeva satsist välja, saavad samuti ammendava selgituse, miks peatreener on niimoodi otsustanud.

Kuna Tuchel mängib avatud kaartidega, siis on kogu Chelsea meeskond ühtsem ja motiveeritum. Mängijad, kelle Frank Lampard oli põhimõtteliselt pagendanud, on saanud uue võimaluse ja proovivad meeleheitlikult uut lootsi mitte alt vedada.

Lampardil oli komme mängijaid pärast viletsaid sooritusi teiste ees noomida ning ka järgnevatest mängudest karistuseks välja jätta. Tuchel sellist psühholoogilist „terrorit“ ei viljele. Hiljuti tekitas palju kõmu Tucheli otsus võtta mängust välja ääreründaja Callum Hudson-Odoi kõigest 30 minutit pärast seda, kui sakslane oli ta vahetusest platsile saatnud.

Vahetusmängija välja vahetamist peetakse üldiselt suureks alanduseks, kuid Tuchel selgitas järgmisel päeval Hudson-Odoile pikalt oma otsuse tagamaid ning miks ta ei olnud inglase sooritusega rahul. Juba järgmises mängus Madridi Atletico vastu oli Hudson-Odoi edurivis ning Chelsea võitis kohtumise 1:0.

Intensiivsus

Lampardi soov olla range distsiplineerija viis asja lõpuks nii kaugele, et osa meeskonnast võõrandus tema meetoditest. Tuchel on seevastu kohelnud oma hoolealuseid täiskasvanutena ning toonud paljude jaoks mängurõõmu tagasi.

Seda huvitavam on sealjuures tõsiasi, et tema treeningsessioonid on füüsiliselt raskemad ja taktikalisemad kui sakslase eelkäijal. Ta paneb ülipalju rõhku mustrite kordamisele ja õige struktuuri hoidmisele platsil.

Tucheli olemuse ja meetodite läbivaks märksõnaks on intensiivsus. Nii ründes kui kaitses ootab loots oma tiimilt maksimaalset intensiivsust. Olgu tegemist pressiga, üleminekutega kaitselt ründele või vastase pressist läbimurdmisega või tehniliste oskuste lihvimisega. Lõdvalt ei võeta Tucheli all midagi.

Kogu meeskond on Tucheli meetodite suhtes olnud ka väga vastuvõtlik. Varasemalt PSG superstaaridega maid jaganud sakslasele oli positiivseks üllatuseks, et Chelsea riietusruumis ei ole suuri diivasid ja hapraid egosid.

Tuchel seadiski üheks Chelseasse tuleku tingimuseks vabaduse teha oma otsuseid ilma surveta ülaltpoolt. See tähendab, et klubi juhtkond ei tohi kobiseda, veel vähem sekkuda, kui Tuchel otsustab näiteks rekordostud Timo Werneri ja Kai Havertzi pingile jätta või kujundlikus eksiilis viibinud Antonio Rüdigeri ja Marcos Alonso edurivisse ennistada.

Enne kaitse, siis rünnak

Saabudes oli Tucheli prioriteet saada Chelsea kaitseliin jälle kindlaks. Võib öelda, et see on tal praeguseks ka õnnestunud, hoolimata sellest, et ta on terve aeg katsetanud erinevaid kaitsjate kombinatisoone ning kasutanud kõiki kuut klubi hingekirjas olevat keskkaitsjat. Enne hävingut West Bromi vastu, kus üle tunni aja mängiti kümnekesi, olid sininsärgid lasknud Tucheli all lüüa endale 14 kohtumises kokku vaid kaks väravat. Tiim on kaitses nii kompaktne, et vastane lihtsalt ei saagi võimalust korralikult peale lüüa.

Järgmine samm on kergitada ka ründeliin samale tasemele. Premier League’is ollakse löödud väravate kategoorias alles kuuendal kohal ning Tucheli ajal on löödud 15 kohtumises vaid 19 väravat. Prioriteet ei ole mitte võimaluste parem realiseerimine, vaid rohkemate ja paremate võimaluste loomine. Chelseas on terve plejaad andekaid ründajaid ning treeningsessioonidel käib armutu drillimine, nii et Tuchel on kindel, et see on vaid ajaküsimus, mil tiim hakkab ka rohkem väravaid lööma.

Ilmselgelt läheb veel omajagu aega, enne kui näeme tõelist Tucheli Chelseat, kuid kui sul on veekindel kaitse, siis karikasarjades on sul alati šanss lõpuni välja minna. Kas tasuks seega mõelda Chelseast kui selle hooaja Meistrite liiga mustast hobusest?

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kusjuures see ei olegi nii pöörane mõte, sest teel finaali tuleb neil seljatada esmalt Porto ja seejärel kas Liverpool või Madridi Real. See tähendab, et Euroopa kaks kõige kõvemat klubi Manchester City ja Müncheni Bayern ei satu Chelsea teele enne finaalkohtumist, mis peaks Tuchelisse kõvasti optimismi süstima.

Enne peavad sinisärgid aga jagu saama Portugali klubist, kes kaheksandikfinaalis lülitas välja Torino Juventuse. Arvestades, et mõlema satsi tugevus on nende hea kaitse, siis tasub oodata väga kinnist mängu väheste võimalustega. Väga head väärtust pakub seega viigile panustamine.

Betsafe’i kihlveokontor 04.04 kell 21.15

Veelgi ahvatlevama koefitsiendi saab siis, kui kombineerida viigipanus sellega, et näeme alla 2,5 värava, mis tundub samuti äärmiselt tõenäoline.

Betsafe’i kihlveokontor 04.04 kell 21.15

Kolmapäevane teine veerandfinaal on kahtlemata omajagu prestiižsem, sest siin lähevad vastamisi eelmise hooaja finalistid. Tiitlikaitsja Müncheni Bayern on oma head hoogu jätkanud ka sel hooajal, samas kui PSG on vähemalt koduses liigas korralikult koperdanud. Samas on Bayerni väravamasin Robert Lewandowski vigastatud, mis tõstab automaatselt PSG šansse mitme pügala võrra. Siiski näitasid baierlased hiljuti Leipzigi vastu, et oskavad võita ka ilma Poola ründeässata, nii et usume, et kolmapäeval suudetakse pariislasi ikkagi edestada.

Betsafe’i kihlveokontor 04.04 kell 21.15

Bayern on aga sel hooajal väga tihti mänge veidi aeglaselt alustanud ja kaotusseisu jäänud, enne kui hoog sisse saadakse ja vastasega põrandat pühitakse. Sestap usume, et selles kohtumises avab skoori PSG.

Betsafe’i kihlveokontor 04.04 kell 21.15

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Jalkafänne rõõmustab kindlasti ka see, et Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Uuri lähemalt SIIT.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivabu panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in