Staarid, kes Meistrite liigas kuivale jäänud

Meistrite liiga on trofee, mida jahivad kõik, kuid milleni kõik ei küündi. Toomegi siinkohal välja need staarid, kel seda kuldset medalit kapis pole.


Müncheni Bayerni ründetuus Robert Lewandowski sai kaks kuud tagasi kergendatult hingata, kui ta sai Estadio da Luzil kaela Meistrite liiga võitjamedali. Lõpuks ometi oli ta klubijalgpalli vingeima trofee omanik. Kuid maailmas on ka tohutult neid jalgpallureid, kel seda medalit enda auhinnakapist ette näidata pole. Spordijutud.com teebki nüüd väikese kokkuvõtte vutimaailma suurkujudest, kes Meistrite liigas rõõmustada pole saanud.

10) Ruud van Nistelrooy

Hollandlane pole ehk kõige seksikam nimi, kellega edetabelit alustada, kuid Nistelrooy puhul ei saa üle ega ümber faktist, et ta on 56 tabamusega Meistrite liiga ajaloo paremuselt kuues väravakütt. Esimesel viiel – Cristiano Ronaldol (130), Lionel Messil (116), Raulil (71), Lewandowskil (68) ja Karim Benzemal (65) – on aga trofee olemas. Hollandlane ei jõudnud aga isegi kunagi finaali. Kõige lähemal oli ta sellele 2002. aastal, kui United kaotas poolfinaalis võõrsil väravate reegli tõttu Leverkuseni Bayerile.

Ja kindlasti teeb talle haiget teadmine, et sel ajal, kui ta oli Manchester Unitedis, võitis trofee Madridi Real. Aga siis, kui ta liikus ise Reali, võitis trofee Manchester United.

9) Patrick Vieira

Kes teab, olnuks Arsenalil 2005-06 hooajal Vieira veel alles, äkki kulgenuks kõik siis teistpidi. Ent Prantslane oli siirdunud juba Juventusesse. Ikka selleks, et viimaks Meistrite liiga võitjaks tulla. Ent oma esimeses MLi matšis Valge Daami eest, saadeti ta hoopis punase kaardiga varakult duši alla. Ja oh seda saatuse irooniat kui veerandfinaalis veel Arsenalile alla tuli jääda.

Seejärel siirdus Vieira Milano Interisse, kust lahkus täpselt enne (2010. aasta jaanuaris) nende imelist kolmikvõitu (2010. aasta maikuus). Ja Manchester City’s olles said võidetud küll Inglismaal medaleid, kuid mitte seda õiget.

8) Michael Ballack

Kui 25-aastane Ballack pärast 2002. aasta finaali allajäämist Müncheni Bayernisse siirdus, arvas ta ilmselt, et tema šansid trofee võitmiseks suurenesid. Jah, ta võitis Bayerni ja Chelsea särgis küll 13 trofeed, kuid ilmselt vahetaks ta need kõik ühe Meistrite liiga kuldmedali vastu.

Tõele au andes, siis korra pidanuks ta ilmselt ikkagi võimaluse saama, kuid 2009. aasta poolfinaalis Barcelona vastu oli peakohtunik Tom Henning Ovrebol lihtsalt teistsugune arvamus.

7) Pavel Nedved

Kangelasest ei kellekski. Kui Pavel Nedved 2003. aasta Meistrite liiga poolfinaali korduskohtumises Madridi Reali vastu Juventuse 73. minutil juhtima 3:1 viis, oli ta kangelane. Kuid üheksa minutit hiljem teenis ta Steve McManamanile kanna peale astumise eest kollase kaardi, mis jättis ta finaalis eemale. Ja nõnda ta vaataski 28. mail pingilt seda, kuidas tiimikaaslased David Trezeguet, Marcelo Zalayeta ja Paolo Montero penaltiseerias eksisid ning trofee AC Milanile andsid.

See kollase kaardi hetk kummitab tšehhi tänaseni ning kõik jalgpallisõbrad saavad sellest lugeda Nedvedi autobiograafiast, kus ta on pühendanud tollele pettumusele terve peatüki.

6) Fabio Cannavaro

Viimane Ballon d’Ori võitja, kes pole kroonitud Meistrite liiga võitjaks. Cannavaroga sama saatus on tabanud veel 14 inimest, kelles üks meie nimekirjas ka veel kajastub. Itaallane on kahtlemata lähiajaloo üks parimaid kaitsemängijaid, kuid Meistrite liiga osas polnud see lihtsalt mõeldud. Kõige lähemale jõudis ta 2002-03 hooajal, kui Interiga tuli poolfinaalis alla jääda AC Milanile. Seejärel pallis Cannavaro mäletatavasti veel aga Juventuses, Madridi Realis ja uuesti Juventuses. Kuid mida ei tulnud, seda ei tulnud.

Kui Cannavaro pensionile läks kuulutas ta, et Giorgio Chiellini on tema mantlipärija. Huvitav, kas niimoodi neas ta teisegi kaasmaalase ära, sest Chiellini on ju trofeele veel lähemale jõudnud. Ent tulutult.

5) Dennis Bergkamp

“Kui ma oleks ainult viis aastat noorem olnud.” – kuldsed sõnad Bergkampi suust pärast 2006. aastal Arsenaliga finaali jõudmist. Ilmselt soovinuks Arsene Wenger hollandlase paariks minutiks oma lahkumismängus väljakule saata, kuid Jens Lehmanni punase kaardi tõttu pöörati kogu taktikaline plaan pea peale.

Ja nii riputaski Bergkamp putsad varna. Trofeeta. Või õigemini, selle õige trofeeta. Kaks UEFA karika võitjamedalit tal siiski Ajaxi ja Interi päevilt on.

4) Gabriel Batistuta

90ndate üks fenomenaalsemaid ründajaid ei jõudnud Meistrite liigas kunagi isegi alagrupiturniirilt edasi. Me oleme sõnatud, mistõttu naudime parem tema tabamusi alagrupiturniirilt.

 

Miks me neid tabamusi esile toome? Esiteks, need olid kenad. Teiseks sündisid need hooajal, kui Batistuta jäi FIFA aasta mängija valimisel kolmandaks. Seda hoolimata asjaolust, et ta ei võitnud mitte kui midagi. Jah, nii kõva mees Batigol oligi – ta tuli Serie As Fiorentinaga kolmandaks ning valiti aasta palluri valimisel samamoodi kolmandaks.

3) Zlatan Ibrahimovic

48 väravat. 120 mängu. 15 hooaega. Aga 0 võitjamedalit.

Ja rootslase puhul ei saa mõistagi üle kurvast faktist. 2008-09 hooajal, kui ta pallis Interis, võidutses Barcelona. 2009-10 hooajal, kui ta siirdus Barcelonasse, võidutses Inter. 2010-11 hooajal, kui Barca laenas ta AC Milani, võidutses taas Barcelona.

2) Gianluigi Buffon

2003, 2015 ja 2017. Kolm finaali ja kolm kaotust. Pärast viimast allajäämist kuulutas Buffon: “Ma tahan karjääri lõpetada suure võiduga. 12 aastat tagasi tõstsin pea kohale MM-tiitli, aga Meistrite liigas olen vaid kolm korda kaotanud.” Aga seda trofeed pole tulnud ega tulnud. Ei Juventuse särgis, ega PSG särgis, kuhu Buffon trofeejahi käigus põgusalt sattus. Aga kollkipper saab seetõttu ainult endale otsa vaadata. Paraku.

1) Ronaldo

Ajaloo üks paremaid ründajaid, kahekordne Ballon d’Ori võitja, aga Meistrite liigas jõudis ta väljakul käia kõigest 40 kohtumises. Karjääri esimeses pooles pallis ta PSV ja Barcelonaga lihtsalt UEFA karikasarjas, ning Interiga… ohjah… neid vigastusi on siiani valus meenutada.

2002. aastal siirdus ta muidugi Madridi Reali ning kõik oli justkui ette kirjutatud. Ronaldo virutas Unitedi võrku Old Traffordil kübaratriki ning poolfinaalis Juventuse vastu viis ta Reali juhtima. Aga kordusmängus tuli taas vigastus…

2003-04 hooajal näis taas kõik olevat õige. Real läks veerandfinaalis vastamisi AS Monaco ning avamäng võideti Bernabeult 4:1. Ka Ronaldo skooris. Ent kordusmängus oli brasiillase tõttu asumisele saadetud Fernano Morientes see, kes viimasena naeris. Tema ja Ludovic Giuly tabamused kukutasid Reali ja Ronaldo…

Ronaldo oli siis kõigest 27-aastane ning kõik märgid viitasid, et paremad aastad on alles ees. Ent, vigastused. Ja 2006. aasta detsembris jooksis ta viimast korda Meistrite liigas väljakule, kui virutas Kiievi Dinamo võrku kaks väravat…

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Meistrite liiga kolmapäev avatakse sel puhul Venemaa avarustes, kus Krasnodar võõrustab Londoni Chelseat. Kuigi inglased pole viimases kahes mängus väravaid löönud ning on kolmes võiduta, on nad selle mängu eel selged favoriidid. Kõigele lisaks on Krasnodari võtmemängijad jätkuvalt koroonaviiruse tõttu audis, mistõttu on raske näha, et nad Chelseale vastu saaksin. Kuna tavaline võidukoefitsient (1.5) liiga ahvatlev pole, teeme olukorra põnevamaks händikäpiga.

Betsafe’i koefitsiendid 26.10.20 @10.00

Järgmisena soovitame kiigata Belgiasse, kus Club Brügge võõrustab Rooma Laziot. Millegi pärast on itaallaste koefitsient jäetud väga suureks ja meie soovitame seda jalamaid ära kasutada. Esiteks alistasid nad eelmises voorus näiteks Dortmundi Borussia, teiseks on Brüggetki kimbutamas koroonaviirus, mistõttu mängijad järjest isolatsiooni jäävad.

Betsafe’i koefitsiendid 26.10.20 @10.00

Vooru põnevuslahing toimub kahtlemata Torinos, kus lähevad vastamisi Juventus ja Barcelona. Paraku – taas koroonaviiruse tõttu – ei näe me Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi vastasseisu, kuna portugallane istub hetkel eneseisolatsioonis. Kas see tähendab, et Barca on favoriit? Raske öelda, nädalavahetusel toimunud El Classico tegi nagu mõned fännid murelikuks. Sellest hoolimata hüppame meie hetkel katalaanide vankrile: on ju Juventusel puudu ju ka keskkaitsjad Bonucci ja Chiellini ning de Ligtigi osalemine on duelli ees kahtluse all.

Betsafe’i koefitsiendid 26.10.20 @10.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Jalgpallihuvilistele peaks meeltmööda olema veel üks Betsafe’i pakkumine. Nimelt tähistame Meistrite ja Euroopa liiga naasmist 20-eurose riskivaba panusega, mille saab kätte, kui teed Meistrite või Euroopa liiga kohtumisele vähemalt 20-eurose panuse minimaalse koefitsiendiga 1,5. Vaata täpsemalt SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

log in

reset password

Back to
log in