Realile osaks langenud šokk-kaotus polnud nende esimene

Milline šokk-kaotus sulle esimesena Meistrite liigast meenub? Aastate jooksul on neid ikka olnud ja siinkohal meenutamegi mõndasid.


Meistrite liiga on tagasi ja Meistrite liiga on tagasi pauguga! Kuidas teisiti kommenteerida kohtumisi, kus Donetski Šahtjor alistas Madridi Reali ja Manchester United seljatas Pariisi Saint Germaini. 

“Ma ei näinud, et meeskond mängib nii, nagu tahtsin. Ja kui ma ei näe meeskonda nii, nagu mina tahan, siis on see minu süü. Me väärime kiirtikat, me kõik väärime, eelkõige mina. Olen selle eest vastutav ja pean otsima lahendusi, sest seda ei tohi juhtuda,” olid Reali peatreeneri Zinedine Zidane’i sõnad mängujärgsel pressikonverentsil. Prantsusmaa meedias räägitakse ka juba sellest, et legendaarsele juhendajale on antud täpselt kaks kohtumist – nädalavahetuse matš Barcelonaga ja järgmise nädala Meistrite liiga mäng Mönchengladbachi Borussiaga – et vanker tagasi teele suunata. Vastasel juhul saadetakse ta kus see ja teine…

Sellel lubame me silma peal hoida, kuid säärase šokk-kaotuse valguses tuli meil hoopis mõte meenutada varasemaid üllatustulemusi Meistrite liiga ajaloost. Etteruttavalt peame aga kohe ära ütlema, et siin nimekirjas pole Liverpooli Istanbuli imet ega Manchester Unitedi üleminutite tagasitulekut 1999. aasta finaalis. Samamoodi oleme välja jätnud PSG-le 6:1 eduseisust osaks langenud krahhi, sest kui puudunuks avamängu üüratu eduseis, poleks Barcelona purustustöö nii erakordne tundunud.

Meie toome teieni Meistrite liiga suurimad šokid:

Kiievi Dinamo – Madridi Real 2:0

Nagu me pealkirjas mainisime, siis tegemist polnud esimese korraga, kui Real külma duši osaliseks sai. Ent saatuse tahtel tuli esimenegi Ukrainast. 1998-99 hooajal läks Hispaania kuninglik klubi veerandfinaalis vastamisi Kiievi Dinamoga. Santiago Bernabeul toimunud avamäng lõppes 1:1 viigiga, kuid Reali mehed olid enesekindlad, et neil õnnestub ikkagi nelja parema sekka edasi marssida.

Ent Andri Ševtšenkol olid teised plaanid ning tema kaks tabamus Olümpiastaadioni aitasid hoopis Kiievi poolfinaali. Seal tuli neile paraku vastu juba Müncheni Bayern.

Barõssau BATE – Müncheni Bayern 3:1

1999. aastal võis Bayern küll lõpetada kiievlaste muinasloo, kuid ka nemad ise on korra raputada saanud. Seda 2012-13 hooajal, mil alagrupis mindi vastamisi Valgevene meistri Barõssau BATEga. Peatreener Jupp Henckes ei teinud kohtumise eel vastastele küll mingit hinnaalandust ning saatis väljakule ka oma suurimad staarid eesotsas Manuel Neueri, Toni Kroosi ja Franck Riberyga, kuid see ei päästnud sakslasi šokeerivast kaotusest.

Aga kes teab. Äkki oli see raputus just see, mis Bayerni lõpuks sel aastal Meistrite liiga võiduni aitas.

Barcelona – Kaasani Rubin 1:2

See juhtus 2009. aasta 20. oktoobril. Ent see ei juhtunud mitte Venemaa avarustes, vaid Camp Noul. Barcelona mängijate ja fännide jaoks kiskusid asjalood halvaks kohe alguses, sest Rubin pääses juhtima juba 2. minutil. Barca fännina usud sa ikka, et Euroopa suurklubi taob suvalise vene satsi seejärel maa sisse. Ent seda ei juhtunud ega juhtunud. Ja Barcelonat ei päästnud toona ka kõikvõimas Zlatan Ibrahimovic…

 

Tegemist polnud aga esimese korraga, kui Venemaa klubi on Blaugrana’t võitnud. Esimesena sai sellega hakkama Moskva CSKA, kes alistas Barca 1992. aasta novembris 3:2.

Aga Barcelonast rääkides ei saa mainimata jätta ka nende 2012. aasta kohtumist Glasgow Celticuga. Šotlased valdasid tolles kohtumises kõigest 16% ajast palli, ent võitsid 2:1. Fenomenaalne!

Nicosia APOEL – Lyon 1:0

Ainuüksi fakt, et APOELil õnnestus 2011-12 hooajal oma Meistrite liiga alagrupist edasi pääseda, oli juba imetlusväärne. Ent seejärel seisis neil ees Lyon. Lyon, kes oli äsja võitnud oma seitsmenda (!) järjestikuse Prantsusmaa meistritiitli.

Avamäng Stade de Gerlandil lõppeski favoriitide 1:0 võiduga, kuid kordusmäng… sealgi sahistati vaid korra, kuid selleks meheks oli APOELi ründaja Gustavo Manduca, kelle tabamus viis kohtumise lõpuks penaltiseeriasse. Ja seal võidutses juba Küprose klubi, kes sai veerandfinaalis endale vastu Madridi Reali.

Basel – Manchester United 2:1

Kui praegu on erinevat kaotused ning alagrupiturniiriga piirdumised Unitedi fännide jaoks muutumas juba igapäevasteks nähtusteks, siis 2011. aastal see veel nii polnud. Basel läks Punaste Kuradite vastu teadmisega, et viik aitaks nad teist korda klubi ajaloos alagrupist edasi. Sellele ka panustati, kuid saadi hoopis võit. Basel võitis kohtumise 2:1 mis tähendas, et alles kolmandat korda ajaloos, piirdus United Meistrite liiga alagrupiturniiriga.

 

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Nagu avanädal ilmekalt tõestas, võib tänavu Meistrite liigas juhtuda küll. Lisaks sai kinnitust tõsiasi. Tark panustaja hoiab oma hobuseid kinni viimase hetkeni, kuniks on selged meeskondade algkoosseisud ning seejärel jookseb Betsafe’i koefitsiendimeistritega võidu, et enne neid magusa panustamiskohani jõuda. Uskuge meid, see taktika töötab!

Ent nüüd teisipäevaste mängude juurde. Ilmselt tahavad paljud küsida, kas Šahtjor on ka uuesti sarnaseks vägitoeks võimeline. Vastus on jaatav, kuid nii julged meie siiski ei ole ning duellis Interiga kasutame riskide maandamiseks topeltšanssi. Esiteks on panus siiski korralik (2.15), aga turvapuhver suurem.

Betsafe’i koefitsiendid 23.10.20 @9.31

Aga Real, kas nemad on võimelised oma mängu parandama? Palju sõltub sellest, mis juhtub nädalavahetusel El Classicos. Kui sealgi saadakse vastu hambaid, võib see meeskonnale sellise põntsu anda, et aknast ei lenda mitte ainult Zidane, vaid kogu tiimi hea vorm. Ehk kui seal tõesti Real libastub, on Mönchengladbachi panus tõesti ahvatlev.

Betsafe’i koefitsiendid 23.10.20 @9.31

Ent kõikide panuste puhul ei pea ootama seda, mis nädalavahetusel saab. Atalanta kiirrong kihutab tänavu samal kiirusel nagu mullu, mis teeb nad Ajaxi vastu meeletuteks favoriitideks. Betsafe’i inimesed seda miskipärast veel ei arva. Tõestame neile vastupidist!

Betsafe’i koefitsiendid 23.10.20 @9.31

Oma teisipäevase panustamissoovituse lõpetame Madridi Atletico ja Salzburgi Red Bulli vastasseisuga. Jah, Hispaania kõrgliiga on küll igast otsast tugevam kui Austria oma, kuid Atletico pole viimastes mängudes liiga hästi enda ründategevust tööle saanud (vastavalt 0, 0, 2 ja 0). Samas, kaitse on neil korras olnud, seega panustagem “alla 2.5 värava” peale ning koefitsient on naksti 2.15.

Betsafe’i koefitsiendid 23.10.20 @9.31

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Lõpetuseks on Betsafe’il vahva kampaania jäähoki-, tennise- ja jalgpallisõpradele. Olenevalt sellest, millele sulle meeldib panustada, võid võita 10, 20 või 40-eurose riskivaba panuse. Valik on sinu, tee see SIIN!

log in

reset password

Back to
log in