Inglismaa suurklubide ringkaitse on võimsam kui esmapilgul paistab

Spordis loevad karikad. Meie aga loendame siinkohal aastaid Premier League'i klubide viimastest tiitlipidustustest.


Kuidas mõõta spordis edu? Variante selleks on mitmeid, kes hindab aasta(kümne)id hiljem pealekasvava põlvkonna karjääri, kes fännikogukonna kasvu, kes rahavoogude kasvu – khm, Superliiga -kes midagi neljandat. Kuid on selge, et kõige lihtsam on spordis mõõta edu tiitlitega. Jalgpall, täpsemalt öeldes Inglismaa kõrgliiga jalgpall, pole selle koha pealt mängi erand. Seetõttu viskamegi nüüd Spordijutud.com’iga pilgu peale Premier League’i klubide trofeekapile, et näha, palju aega on tiimidel möödas nende viimasest tiitlist.

Etteruttavalt mainime ära, et kõnealust artiklit saab väga edukalt kasutada ka omale lemmikmeeskonna valimisel. Kes tahab, saab valida omale sobiva võiduvankri, et kehastuda ehtsakujuliseks gloryhunteriks. Kes tahab aga teist lähenemist, see saab hakata pöialt hoidma sellisele underdog’ile, et vähe pole. Nii et, läksime!

Mis see aasta või viis oodata ole?

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas on täpselt kolm klubi, kelle viimasest suurest karikavõidust on möödas vähem kui aasta. Nendeks on valitsev Premier League meister FC Liverpool, valitsev FA karikasarja võitja Londoni Arsenal ja valitsev liigakarika tšempion Manchester City.

Nii naljakas kui see ka pole, ongi need kolm meeskonda omavahel ära jaganud kolme sarja kolm viimast hooaega. Viimati rändas mõni kõnealune trofee kellelegi teisele hooajal 2016-17, kui liigakarika napsas endale Manchester United. Ehk Unitedi viimane trofee pärineb nelja aasta tagusest ajast. Londoni Chelseal on läinud vahepeal natukene paremini. Nemad adusid, et kui kodumaal karikatele ligi ei saa, siis tuleb kiigata väljapoole. Seega 2018-19 hooajal napsasid nad endale Euroopa Liiga võidukarika. Tõsi, sellekski tuli neil finaalis n-ö omadest ehk Arsenalist üle olla.

Napilt-napilt mahub viie aasta piiri sisse veel ka Leicester City. Seda mõistagi siis oma imelise 2015-16 hooaja Inglismaa meistritiitliga.

Sellel sajandil on raske võita

Seega on viimase viie aasta jooksul mõni suurem karikas ette näidata kuuel Premier League’i klubil. Kui laiendada ajaperioodi viielt aastalt aga 21 peale ehk arvestada 21. sajandi tšempione, lisandub nimekirja aga kõigest üks (!) klubi. Selleks on Tottenham Hotspur, kes õnnestus 2007-08 hooaja liigakarika finaalis üle olla Londoni Chelseast.

Ülejäänud (praegused) Premier League’i klubil on jäänud sellel sajandil kuivale. Kuid rõhk on siinkohal sõnal PRAEGUSED. Sest tegelikult on karikat mujale rännanud küll. Näiteks 2013-14 hooajal krooniti liigakarika võitjaks Swansea City (praegu Championshipis 3. kohal), hooajal 2010-11 triumfeeris Birmingham City (praegu Champonshipis 19. kohal), hooajal 2003-04 triumfeeris Tarmo Kingi endine leivaisa Middlesbrough (praegu Championshipis 11. kohal), hooajal 2001-2002 triumfeeris Blackburn Rovers (praegu Championshipis 15. kohal).

Ja kui sekka lisada veel ka FA karikasarjad, siis 2012-13 hooajal sai karika pea kohale tõsta Wigan Athletic (praegu League One’is 20. kohal) ja 2007-08 hooajal Portsmouth (praegu League One’is 7. kohal)

Jah. Sel sajandil on suure karika peakohale tõstnud ka neli praegust Championshipi klubi. Ja ka kaks League’i One’i klubi! Punk, kas pole!?

Kas poolest sajandist piisab?

Kui jooksval sajandil on (suure karika) võidurõõmu tundnud ainult seitse Premier League’i klubi, siis kuidas oleks olukord siis, kui me pikendaks ajahorisonti poole sajandi peale? Paneme tagumiseks piiriks 50 aastat ehk 1971. aasta. Kuidas on olukord siis?

Kiire vastus oleks, mitte kuigi palju parem. Sellisel juhul lisanduks meie tiitlivõitjate loetelusse kuus klubi.

Aston Villa viimane suurem karikas pärineb hooajast 1995-96, kui nad triumfeerisid liigakarikas. 90ndatel said võidurõõmu tunda veel ka Everton (FA karikas hooajal 1994-95) ja Leeds United (Premier League’i eelkäija ehk Division One’i võitjad hooajal 1991-92).

Ülejäänud kolme “lisanduja” tiilimeenutused ulatuvad aga 40+ aasta tagusesse aega. West Ham United triumfeeris FA karikasarjas hooajal 1979-80, Wolverhampton Wanderers pani samal, 1979-80 hooajal kinni liigakarika, Southamptoni viimane suurem triumf FA karika näol jääb hooaega 1975-76.

Päris sajani siiski ei jõua

Nõnda on meil kaetud 13 Premier League’i klubi, mis tähendab, et seitse satsi on ikka veel läbi käimata. Kui hakata nendega järjest minema, siis esimesena tuleb meil ära mainida Newcastlee United, kelle viimane suur karikas – Inter-Cities Fairs Cup – pärineb 1968-69 hooajast. Misasi see Fairs Cup oli? Põhimõtteliselt oli tegu Euroopa liiga või siis UEFA karika eelkäijaga. Kes tahab pikemat vastust, see haaraku tänaval kratist kinni Betsafe’i jalkagurul Toomas Varal. Lihtne see aga olema ei saa, sest viimasel korral ei andnud ta ennast näole ka iganädalasse jalkasaatesse.

1960ndad olid (korraks) helged ka West Bromile, kel õnnestus 1967-68 hooajal napsata endale FA karikas. Sama kümnendi algusesse jääb ka Burnley viimane triumf. Nemad krooniti Inglismaa meistriks 1959-60 hooajal ehk 61 aastat tagasi.

Ent nad pole kõige pikema tiitlipõuaga Premier League’i klubi. See “au” kuulub hoopis Sheffield Unitedile, kelle viimasest trofeest möödub tänavu juba 96 (!) aastat. Nemad krooniti FA karikavõitjaks siis hooajal 1924-25.

Pikk põud küll, kuid samas on neil vähemalt midagi ette näidata. Kokku lausa neli FA karikavõitu ning lisaks veel ka üks Inglismaa meistritiitel hooaajast 1897-98. Seda on ikkagi viie võrra rohkem kui Brightonil, Crystal Palace’il ja Fulhamil, kes pole kunagi – me rõhutame, kunagi – suur tiitlit võitnud.

Kes neist aga see “kõige nirum” on? Lühike vastus oleks – Brighton Hove & Albion. Pikka vastust saate lugeda peagi aga meie Spordijutud.com portaalist.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigiski jääme Premier League’i juurde ning reede õhtul lähevad omavahel vastamisi Arsenal (9. koht) ja Everton (8. koht). Kui veel märtsi alguses oli see kaalukauss selgelt siniste kasuks, siis viimasest kuuest mängust näppude vahele jäänud kolm hädist viigipunkti, pole Evertoni aktsiaid just kergitanud. Arsenal on samal ajal jätkamas oma tavapärast korra-võidan-korra-kaotan vormi, mis tähendab, et Carlo Ancelotti hoolealustel oleks justkui võimalus. Meie selle võimaluse neile ka anname, kuid riskide maandamiseks siiski “viik välistatud” variandiga. Ent teenimiskohana igati korralik.

Betsafe’i koefitsiendid 20.04.2021 @22.30

Päev hiljem toimuvad Inglismaal aga veelgi põnevamad vastasseisud. Näiteks sõidavad Vara Tomi lemmikud ehk Newcastle United’i mängumehed – liigas 15. kohal – külla Liverpoolile (6. koht). Tõele au andes võib sellest kujuneda tõeline veresaun, kuid samas on punased oma kaitseliini tõttu samamoodi kogu aeg haavatavad. Jah, Kloppi hoolealustel on, mille peale mängida – khm, Meistrite liigasse saab ainult neli paremat, khm – kuid ainuüksi koefitsientidele otsa vaadates läheme me (taas) väikesele riskile ja ennustame topeltšansiga hoopis Toonsi triumfi (või viiki).

Betsafe’i koefitsiendid 20.04.2021 @22.30

Lõpetuseks midagi lihtsamat. Premier League’i punane latern Sheffield United võõrustab Brightonit ja külaliste koefitsient on 1.75. Kes vajab sellises olukorras veel ärarääkimist, siis te ei peaks üldse spordiennustusega tegelema…

Betsafe’i koefitsiendid 20.04.2021 @22.30

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Kui see sind veel päriselt ära ei keelitanud, siis võta teadmiseks, et Horvaatia ralli lähenedes on Betsafe’il uuele kliendile pakkuda erakordselt hea diil. Nimelt saab sellisel juhul teha eripanuse Tänaku TOP2 finišile ning selle panuse koefitsiendiks oleks koguni 35!

VÕTA UUE KLIENDI PAKKUMINE

Betsafe pole ära unustanud ka vanu kliente. Nendele pakutakse samamoodi Tänaku erikoefitsienti.  Kui usud, et 2019. aasta maailmameister kroonitakse Horvaatias parimaks, siis sul on võimalik sellele panustada 10.00-se erikoefitsiendiga!

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

 

 

 

 

log in

reset password

Back to
log in