Debütant Horvaatia: esimene tõeline WRC asfaldiralli vaat et kahe aasta jooksul

Horvaatia pole kunagi varem võõrustanud autoralli MM-etappi. Kuuldused, et see võiks juhtuda, kerkisid päevakorda mõned aastad tagasi.


Sel nädalavahetusel kihutatav Horvaatia MM-ralli on etapp, mille puhul on nii mõnedki rallieksperdid näinud sarnasusi Saksamaa ralliga. Tõsi, eks nii nagu iga võistluse puhul, on ka Horvaatial vaid sealsetele oludele kohased eripärad.

Etapi baasiks on riigi pealinn Zagreb ning ralli sõidetakse asfaldil. Teeolud lubavad eriilmelisi olusid, sest kohati on asfalt väga sile, mõndades kohtades on see aga kulunud ning kohati isegi auklik. Kindlasti on huvitav näha sedagi, kas tegemist on pigem kiire või aeglase ralliga. Teated koha pealt ütlevad, et ekipaažid saavad end proovile panna kiiretel lõikudel, aga ka kitsastel ja tehnilistel sektsioonidel. Nii nagu ühel rallil ikka!

Toyota tiimipealik ja endine WRC-äss Jari-Matti Latvala ütles enne rallit, et tema hinnangul kuulub Horvaatia üsna kiirete etappide sekka. “Asfalt tundub olevat üsna karmis seisukorras ning oleme aru saanud, et mõnes kohas võib see olla väga libe. See võib sõitjatele osutuda väga suureks väljakutseks.”

Jaapani autotootja roolis maailmameistritiitlit jahtiv Elfyn Evans märkis, et enne rallit nendeni jõudnud videote põhjal tundub, et Horvaatias võib näha päris palju kurvide lõikamist. See teeb tagantpoolt startijate elu keerulisemaks, eriti katsete teistel läbimistel, sest raja peal on palju sodi. Kalle Rovanperä ütles, et kui Horvaatias sajab ralli ajal vihma, on rajale kurvide lõikamise tõttu oodata palju muda.

Horvaatias sõidetakse kokku 20 kiiruskatset kogupikkusega 300,32 km. Tegemist on esimese tõelise asfaldiralliga MM-sarjas pärast 2019. aasta augustis sõidetud Saksamaa etappi, kus tõusis poodiumi kõrgeimale astmele toona Toyotaga kihutanud ja samal aastal ka maailmameistriks kroonitud Ott Tänak.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis ei hakka me jalgratast leiutama: võtame ikka ette Horvaatia MM-ralli, kus sõidetakse esimene kiiruskatse 23. aprillil. Etapile antakse avapauk päev varem, kui on kavas testikatse.

Enne kui lähme tippmeeste juurde, vaatame korraks ka JWRC-klassi, kus on esiveolise Rally4 masinaga stardis järjekordne Saaremaa talent Robert Virves. Tegemist on JWRC-hooaja esimese etapiga, kuid Virves on kilomeetreid ja asfaldikogemust kogunud kahel aprillis toimunud Itaalia asfaldirallil.

Virvesel on Horvaatias seitse konkurenti ning võidusoosikuks on ilmselt lätlane Martinš Sesks, kuid tema selja taga on võimatu kedagi esile tõsta. Et Virves näitas ettevalmistusrallidel Itaalias head hoogu, näib tema vorm hea ning esikolmikusse mahtumine pole kindlasti võimatu. Sellele tasub panustada sellegipärast, et koefitsient 6.00 pakub head väärtust. Võtame pakkumise vastu!

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @19.04 kell 15.42.

Kes võiks aga poodiumi kõrgeimale astmele tõusta ralli üldarvestuses? Soosikute ring on lai, sest häid võimalusi evivad nii Ott Tänak, Sebastien Ogier, Elfyn Evans kui ka Thierry Neuville. Lisaks ei saa kuidagi ära unustada MM-sarja üldliidrit Kalle Rovanperät, kellel on asfaldikogemust küllaga. Sõitis ju temagi kunagi palju Itaalia asfaldirallidel, et omandada musta värvi teekattel kihutamise kogemust.

Seda kõige suuremat soosikut ongi paganama raske välja tuua. Koefitsiente vaadates on pakub ilmselt enim väärtust just Evans, kes on varem näidanud asfaldil head kiirust ning eelmainitud viisikuga võrreldes on tema koefitsient 10.00 juures kõige pirakam.

Meie paneme oma hobused aga Neuville’i peale. Belglane tunneb end Hyundaiga kui kala vees ning ta läheb avapäeva katsetele teiselt kohalt ning asfaldil on ju kuldreegel, et mida varem alustad, seda parem on, sest eessõitjad toovad kurve lõigates rajale igasugu sodi. Lisaks ähvardab ilmateade Horvaatias vihmaga, mis teeb ees alustamise veelgi paremaks, kuna vihma või niiskuse korral ei tuleks kurvide lõikamisega rajale näiteks kruusa ja lehti, vaid muda või midagi selle sarnast.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @19.04 kell 15.47.

MM-sarja üldarvestuses edestab Rovanperä lähimat jälitajat Neuville’i vaid nelja punktiga. Et panustame belglase võidu peale, panustame sellelegi, et pärast hooaja kolmandat etappi on just tema üldliider.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @19.04 kell 15.49.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Lõpetuseks pakume rõõmusõnumeid rallifännidele. Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse Horvaatias riigi ajaloo esimene MM-etapp ning asfaldivõistlusel teeb mõistagi kaasa ka Ott Tänak. Kui usud, et 2019. aasta maailmameister kroonitakse Horvaatias parimaks, saad sellele Betsafe’is mõistagi ka panustada. Et panus oleks aga eriti magus, pakume Tänaku võidukoefitsiendiks 10.00! Panusta SIIN.

Mõistagi pole me ära unustanud ka uusi kliente. Nemad saavad panustada 35.00 koefitsiendiga sellele, kas Tänak tuleb Horvaatias kahe parema sekka või mitte. Kui see juhtub, saad lisaks võidusummale ka 35 tasuta spinni Starburstis. Tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in