Kamikaze, kes ei löönud risti ette

Teda pole F1-sarjas nähtud 13 aastat, kuid sellest hoolimata on jaapanlane paljudel fännidel siiani meeles.


Vormelisõpradele ütleb Takuma Sato nimi nii mõndagi. Kui võidusõidumaailma kuningliku sarja fännid mäletavad jaapanlast kui kamikazet, kelle agressiivsusel polnud kohati piire, siis hilisemas karjääris on Satost saanud küpsem sõitja, kes on nautinud ka suurt edu. Tõsi, seda mitte F1-sarjas.

Paljude tänapäeva tippsõitjad on väga varakult alustanud kardispordiga. Tokyost pärit Sato puhul seda aga öelda ei saa, sest kardisporti hakkas ta harrastama alles 19-aastaselt. Ent kõigest ühe aastaga krooniti ta kardis Jaapani meistriks.

Tänu kiirele arengule pani Satole silma peale suur Jaapani autotootja Honda, kelle finantstoel oli tõusva päikese maa pojal võimalik kolida Euroopasse, et kihutada siinsetes erinevates sarjades. Kõik tipnes 2001. aastal, mil Suurbritannia vormel 3 sarjas võitis Sato 13 etapist tervelt 12.

Seega polnud mingi ime, et 2002. aastaks teenis Sato koha F1-sarjas. Ta hakkas sõitma Jordaniga, kelle vormelite päras tuksus Honda mootor. Debüüthooaja jooksul ei teinud Sato midagi imelist, kuid näitas oma potentsiaalset kiirust ja mõneti pöörast sõidustiili. Tõsi, nagu Sato ise oma F1-karjääri ajal ütles, siis kui sa ei ründa, pole võimalik ka kõrgemale tõusta.

Sato on triumfeerinud suurel sõidul

2003. aastal oli Sato BARi, mida toetas Honda, testisõitja, pääsedes kodusel Jaapani GP-l ka võistlema, asendades maailmameistrit Jacques Villeneuve’i. Järgmiseks hooajaks oli Sato põhisõitjana tagasi ja tegi karjääri parima F1-hooaja.

18 etapist jäi tal finišijoon ületamata seitsmel (paljuski tehniliste probleemide tõttu), ent noppis USAs oma esimese poodiumikoha, olles kolmas. Muide, sellel võidusõidul paistis ta taas silma väga agressiivse sõidustiiliga, kuid seekord tõi see tulu.

Hooaja teises pooles näitas ta päris head stabiilsust ning lõpetas üldarvestuses kaheksanda kohaga, teenides punkte 11 lõpetatud sõidust üheksal. BAR-Honda oli aga konstruktorite arvestuses suisa teine.

Järgnevatel hooaegadel polnud Sato kordagi aga autos, mis suudaks võidelda poodiumikohtade nimel. Oma viimasel F1 võidusõidul käis ta rajal 2008. aasta aprillis Hispaanias, mil Super Aguri tõmbas rahaliste probleemide tõttu vormelipistiku seinast.

Ent see ei tähenda, nagu oleks Sato karjäär lõppenud. Jaapanlane hakkas peamiselt sõitma USAs IndyCar’is ning on aastate jooksul võitnud selle kuulsaima võidusõidu Indianapolis 500 kaks korda.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume sel nädalavahetusel sõidetavale legendaarsele Suurbritannia GP-le.

Betsafe’i koefitsiendimeistrite hinnangul on GP suurimaks soosikuks F1-sarja üldliider Max Verstappen. Paljuski on see mõistetav, sest hollandlane on võitnud viimased kolm etappi jutti.

Meie hinnangul pole aga Verstappen soosik. Seda koormat peab kandma seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton, sest ta on Silverstone’i ringrajal võitnud viimase seitsme aasta jooksul tervelt kuus korda. Vaid 2018. aastal suutis Sebastian Vettel tema seeria ära rikkuda.

Pealegi pole Hamiltonil enam midagi oodata. Vahe üldarvestuses Verstappeniga ainult suureneb ning ehkki ees on rohkem kui pool hooaega, ei saa Mercedese mees Red Bulli liidrit liiga kaugele ka lasta. Kõige tipuks on Hamiltoni võidukoefitsient selline, kust on võimalik leida väärtust. Verstappeni oma kohta seda öelda ei saa.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @15.07 kell 09.58.

Vormelieksperdid üle maailma on aga juhtinud tähelepanu ühele teisele panusele: kes sõidab kiireima ringi? Mullusel GP-l sõitis Verstappen välja rajarekordi ning et hollandlane on tänavu suurepärases hoos (ta on sõitnud GPdel ka kõige rohkem kiiremaid ringe), julgeme vastu võtta panuse, et Red Bulli esiviiul sõidab ka sel hooajal Silverstone’is kiireima ringi. Koefitsient on sealjuures täitsa korralik.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @15.07 kell 10.09.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Mõistagi pole Betsafe’i meistrid ära unustanud Rally Estoniat. Kui oled uus klient, saad panustada, et Tänak lõpetab esikolmikus ning selle koefitsient on suisa 35.00! Kui panus õnnestub, saad lisaks ka 35 tasuta spinni Starburstis. Haara pakkumisel härjal sarvist SIIN.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in