Portugali GP eri: Hamilton 100, palun!

Eesootava Portugali GP eel on kõikide vormelisõprade pilgud suunatud Lewis Hamiltoni poole. Miks? Loe lähemalt.


Nädal hingetõmbeajaks antud, on aeg taas vormelikarussellile hääled sisse lüüa. Sel nädalavahetusel tuhisevad F1-masinad Portugalis Algarve ringrajal, mida teile nüüd lähemalt ka tutvustama hakkame.

Ricardo Pina poolt disainitud 4653 meetri pikkune võistlustrass valmis 2008. aastal ning on aastate jooksul võõrustanud vormeli 1-te, Moto GPd, Superbike’e, GT-võistlussõite, erinevaid kestvussõidu võistlusi ja palju-palju muud.

F1-masinad said Algarve rajal oma esimesed proovid teha juba 2010. aastal, kui ringrada lisati koos Bahreiniga kungliku sarja ametliku testitrasside hulka, kuid võistlusnädalavahetuse raames väisasid vormel 1 masinad rada esmakordselt alles eelmisel aastal.

Ja too väisamine lõppes – nagu viimastel aastatel kohane – seitsmekordse maailmameistri Lewis Hamiltoni triumfiga. Briti jaoks oli see toona tema karjääri 92. GP-võit ning nõnda möödus ta teisest seitsmekordsest ilmatšempionist Michael Schumacherist. Praeguseks on Hamilton mõistagi viinud rekordi juba 96ni.

Portugali GP ajalugu on aga pikem

Kui eelmine aasta oli Algarva ringraja F1-debüüdiks, siis Portugali vormel 1 ajalugu on tegelikkuses tunduvalt pikem. Esimene Portugali GP nime kandnud mootorispordi võistlus, toimus Pürenee poolsaarel juba 1951. aastal ning võidu jättis kodumaale Ferrariga kihutanud Casimiro de Oliveira.

Küll polnud tegemist ametliku F1-etapiga, vaid lihtsalt rahvusvahelise võidukihutamisega, kus mõningad vormelilaadsed ollused ennast joonele panid. Ametlik F1 debüüt toimus Portugalis 1958. aastal, kus joonele läks 15 sõidumeest ning kellest nobedaim oli britt Stirling Moss.

Moss oli nobedaim ka järgmisel aastal ning 1960. aastal noppis võidu juba austraallane Jack Brabhams. Pärast seda pandi võistlus aga taas riiulisse, kust F1-ninamehed võtsid selle uuel kujul ehk Estorili ringraja näol riiulist välja alles 24 aastat hiljem, 1984. aastal.

Taaselustatud võidusõidu võitis Alain Prost, kes on kolme triumfiga ka Portugali GP edukaim sõitja. Prantslase ülejäänud triumfid pärinevad 1987. ja 1988. aastast.  Muideks, huvitav on sealjuures asjaolu, et peale Prosti ja Mossi on Portugalis mitmel puhul triumfeerinud veel ka ainult Nigel Mansell (1986 ja 1992). Ülejäänud võidumehed on kõik rõõmustada saanud ainult korra, seega selleski mõttes oleks Hamiltonil võimalik teha väiksemat sorti ajalugu.

Mis põhjusel aga Estorili rada pärast 1996. aastat F1-karussellist välja heideti? Kõige lihtsamas keeles: saamatute kohalike. Nimelt oli FIA aastate jooksul korduvalt palunud, et raja taristut uuendataks, kuid kuna jutt oli kui haneselga vesi, kolitigi 1997. aastal lihtsalt minema. Ja et kolimine oleks veel eriti valus, liiguti edasi Hispaaniasse Jerezi ringrajale, mis hakkas edaspidi võõrustama Euroopa GP-d.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Kui liikuda nüüd sujuvalt eelseisva GP juurde, siis seitsmekordselt ilmatšempionil Lewis Hamiltonil on võimalik teha nädalavahetusel ajalugu. Nimelt on britil praegu kirjas 99 ajasõidu võitu – mis on suveräänne rekord, teisel kohal on Michael Schumacheri 68 – kuid ka Portugalis teistele kvalifikatsioonis kohta kätte näidates jõuaks Hamilton siis kauaihaldatud kolmekohalise numbrini.

100 ajasõidu võitu näiks igatahes uhkem kui 99, kuid selleks tuleks Mercedese mehel üle olla nii tiimikaaslasest Valtteri Bottasest kui ka mõlemast Red Bullist. Emilia Romagna GP-l see tal küll õnnestus, kuid tegelikult on tänavune hooaeg näidanud, et liiga lihtne see hooaeg pole. Bahreinis läksid kõik kolm vabatreeningut ja kvalifikatsioon Max Verstappenile ning ka Imolas olid vabatreeningutel Bottas ja Verstappen esiti nobedamad. Sestap näib ka praegu – enne vabatreeningute tulemuste teadmist – tõenäolisem, et Verstappen selle võidu võtab.

Betsafe’i koefitsiendid 30.04.2021 @07.00

Liikudes edasi võistlussõidu juurde, siis enam me Verstappenit ja Hamiltoni omavahel kõrvutama ei hakka. Selle asemel suuname oma pilgu hoopis hahe hooaja vahel Aston Martini leeri kolinud neljakordse maailmameistri Sebastian Vetteli suunas. Nimelt pole sakslane suutnud kahe esimese etapiga oma punktiarvet avada. Oma osa selles on mängida mõistagi tema tööandjal, mis polegi nii kiire kui Red Bull või Ferrari, kuid Lance Stoll seevastu on näidanud, et ka rohelise Martiniga – pidurihädadega või mitte, – kannatab punktidele sõita.

Ka Vettel on sisimas seda meelt. “Esimesed kaks võistlusnädalavahetust pole kõige ausam peegeldus sellest, kus me asume. Nagu ma olen ka varem öelnud, iga autos veedetud kilomeeter aitab mul siinset pusletükki üha paremini kokku panna,” sõnas sakslane pärast Imola võistlust. Nüüd on tal võimalus igatahes oma fännidele tõestada, et vana hea Vettel pole kusagile kadunud.

Betsafe’i koefitsiendid 30.04.2021 @07.00

Kes muidugi Aston Martinisse väga usub, sel on võimalik Betsafe’is teha ka eripanus: kui emb-kumb, kas Vettel või Stroll peaks lõpetama esikuuikus, saaks raha tagasi 4.50-kordselt.

Betsafe’i koefitsiendid 30.04.2021 @07.00

Kes ajab taga muidu tõelist jackpot’i, siis ka neile on Betsafe’i midagi välja mõelnud. Kuulakem nüüd. Kui Hamilton teeb kuldse kolmiku ehk võidab kvalifikatsiooni, võistlussõidu ja püstitab kiireima ringiaja ning Lando Norris lõpetab esikuuikus – siiani 4. ja 3. koht – ning George Russell saab punkte – Imolas oli lähedal – siis sellisel juhul on võimalik ühest eurost teha 34 eurot! Meie sellele soovitusele veel oma õnnistust ei anna, kuid kes tahab ennast tagantjärele tõelise geeniusena tunda, siis temal see võimalus eksisteerib!

Betsafe’i koefitsiendid 30.04.2021 @07.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Praegu tasub katsetada ka kombopanustega. Tee vähemalt viie euro suuruse mängueelse kombopanuse ükskõik millisele spordialale (minimaalselt viis valikut ja vähemalt 1,50 koefitsient valiku kohta) ja võid saada osa Betsafe’i iganädalastest 2500 euro suurustest jackpottidest! Liitu pakkumisega SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in