Kuidas Venezuela vormelisõitja šokeeris F1-maailma

Kui tema nimi ei ütle sulle midagi, siis pole hullu, sest ta on F1-sarja üks üllatuslikumaid GP-võitjaid.


Käsi püsti, kes teab Pastor Maldonadot? Tõenäosus on üpris priske, et kui tõstsid ekraani ees käe püsti, oled suuremat sorti põrinahuviline ning tead, et ta on karjääris võitnud ühe F1-etapi. Kui sina seda Venezuela roolikeerajat aga ei tunne või tahad teda meenutada, siis toome meie teieni loo, kuidas Maldonado šokeeris 2012. aastal Hispaanias vormelisõpru.

Tänaseks 36-aastane lõunaameeriklane jõudis võidusõidumaailma kuningliku sarja 2011. aastal. Williams polnud aga enam see, mis kunagi, ning Maldonado laeks jäi debüüthooajal kümnes koht Belgias.

Muide, Maldonado asendas Williamsis sakslast Nico Hülkenbergi ning ta oli legendaarsele tiimile mõnus suutäis: teda peeti suureks talendiks, sest ta võitis 2010. aastal vormel 1 astme võrra madalama GP2-sarja. Lisaks tõi ta Venezuela riikliku naftafirma toel Williamsile hädavajalikku sponsorraha.

Maldonado lõikas Hamiltoni veast kasu

2012. aasta algas Maldonadole korralikult. Hooaja kolmandal etapil Hiinas sõitis ta välja karjääri senise parima koha, kui oli kaheksas. Kaks etappi hiljem Hispaanias oli ta aga üllatuslikult paremate seas juba kvalifikatsioonis. Jah, ajasõidus parimat minekut näidanud Lewis Hamiltonile kaotas ta peaaegu 0,6 sekundit, mis on vormelimaailmas terve aasta kalender, kuid sellest piisas teiseks kohaks. Kui inglase kvalifikatsiooni tulemus aga tühistati, sest tema autol polnud piisavalt kütust ning Hamilton ei jõudnud omal jõul boksi, sai just Maldonado alustada võistlust parimalt stardikohalt. See oli paras šokk, sest mehe eelmine parim ajasõit lõppes seitsmenda kohaga.

Oleks vale öelda, et Maldonado start võidusõidus läks aia taha, kuid Fernando Alonso suutis temast kodupubliku silme all mööduda. Venezuela mees hoidis aga hispaanlast surve alla ning Williamsi parem boksitaktika ja kiirem tegutsemine aitasid Maldonado 27. ringil liidriks. Tõsi, Alonsol oli probleem, sest ta kaotas ringiga sisse saanud Marussia piloodi Charles Pici taga tarbetult aega.

Umbes poole GP peal oli selge, et kui just midagi ei juhtu, ületab finišijoone esimesena Maldonado, Alonso või Kimi Räikkönen. Alonso näitas head kiirust ning vähendas 38. ringiks Williamsi mehe eduseisu kuue sekundi peale. Teist korda boksis käies kaotas Maldonado kaks-kolm väärtuslikku sekundit, kui oli probleem vasaku tagumise rehvi kinnitamisega. Tema õnneks aga suuremat probleemi ei tekkinud.

Alonso leppis Maldonado võiduga

16 ringi enne lõppu käis teist korda boksis ka Räikkönen. Ta kaotas Maldonadole rajale naastes küll 22,8 sekundit, ent soomlasel olid kõige värskemad rehvid. Tema tempo oli märkimisväärselt kiirem ning ta võttis pidevalt tagasi rohkem kui sekund ringi kohta. Ferrari arvas, et Räikkönenil on suurepärane võimalus GP võita, eriti kui Maldonado ja Alonso rehvid hakkasid näitama suuremaid väsimuse märke. Ent Venezuela mees säästis hästi rehve ning suutis enda selja taga hoida ka Alonsot. Lõpuks otsustas hispaanlane, et lepib teise kohaga, mitte ei riski esikohta jahtides rehvide piltlikult öeldes tapmisega.

Nõnda ületaski Maldonado finišijoone esimesena, tema selja taga tulid Alonso ja Räikkönen. See oli Williamsi sõitja 24. etapp F1-sarjas ning alles tema kolmas punktikoht. Märkimisväärne on seegi, et Maldonado sõitis F1-sarjas kokku viis hooaega ning kui jätame välja 2012. aasta Hispaania GP, oli tema parim koht viies samal hooajal Abu Dhabis.

Maldonado viimaseks hooajaks põhisõitjana jäi 2015. aasta. Järgmisel kahel aastal oli ta rehvitarnija Pirelli testisõitja ning 2018-19 osales ta kestvussõitudes. 2018/19 hooajal oli ta näiteks kestvussõidu MM-sarja tugevuselt teise klassi LMP2 kolmas. Ta esindas USA võistkonda DragonSpeedi koos mehhiklase Roberto Gonzaleziga.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.

log in

reset password

Back to
log in