Kuidas Kanepi šokeeris tennisemaailma ja tegi ajalugu

Keegi ei osanud oodata, et Kanepi võib teda võita. Veel vähem oodati, et matš saab läbi kahes setis ja eestlanna triumfiga.


Pikaaegne Eesti esitennisist Kaia Kanepi (WTA 106.) koputas korduvalt maailma absoluutse tipu uksele, kuid seda päris viimast läbimurret ei õnnestunud Haapsalust pärit reketitaltsutajal teha. Küll on ta aga karjääri jooksul kogunud mitu võitu, mis šokeerisid tennisemaailma. Üks neist toimus 2018. aastal USA lahtistel.

Tunamullune hooaeg oli Kanepile igati korralik. Ta suutis tippvormi ajastada 27. augustil alanud USA lahtisteks, mille põhitabelisse pääses ta otse. Kui toimus loosimine, vajusid lootused aga õige madalale, sest eestlannale pidi vastu astuma maailma esireket Simona Halep.

Rumeenlanna jaoks oli 2018. aasta olnud hiilgav. Ta võitis Prantsusmaa lahtistel karjääri esimese suure slämmi turniiri ning jõudis finaali ka Austraalia lahtistel, mis on jäänud tema parimaks tulemuseks maakera kuklapoolel.

Lisaks faktidele, et Halep oli suurepärases vormis ja maailma esinumber, valmistas Kanepi fännidele tuska ka rumeenlanna mängustiil. 28-aastane tennisist on ju teada-tuntud imeline liikuja, kelle vastu on jõulistel mängijatel keeruline, kuna Halep jõuab kinni joosta vaat et kõik pallid – meenutagem kasvõi tänavusi Austraalia lahtisi, kus samuti jõuline Anett Kontaveit oli Halepi vastu tohutu suures hädas.  Kanepi stiil oli ja on kahtlemata samuti agressiivne ning põhineb nii tugeval servil kui ka võimsatel äralöökidel.

Kanepi kehv seeria esireketite vastu

Kaasa ei aidanud ka Kanepi statistika WTA-tabeli esinumbrite vastu. Enne tunamullust lahingut Halepiga oli ta nendega kohtunud neli korda ja väljunud mängust parimana vaid ühel juhul, alistades 2011. aastal Toray Pacific Openil Caroline Wozniacki.

Esimest korda mängis Kanepi maailma esireketi vastu tosin aastat tagasi Austraalias Medibank Internationalil, kus ta jäi Justine Heninile alla ülimalt kindlalt 2:6, 0:6. Paar kuud pärast võitu Wozniacki üle kohtus ta taanlannaga taas, kuid siis olid skandinaavlase võidunumbrid 6:3, 7:6(3).

2014. aastal astus Kanepi tenniseringi legendaarse Serena Williamsiga. USA lahtiste neljandas ringis oli kodupubliku ees võistelnud jänki parem 6:3, 6:3 ning Williams võitis ka lõpuks turniiri. Kolm võitu ja üks kaotus esireketite vastu pole muidugi imeline saldo, kuid selle üle oleks ka patt vinguda. Pealegi, varasem statistika ei määra midagi!

Kanepi jääb igavesti USA lahtiste rekordiraamatusse

Halep oli küll kindel favoriit, kuid lahingust endast väljus kindla võitjana hoopis Kanepi. Ta alistas rumeenlanna 6:2, 6:4 ning eestlannast sai esimene mängija USA lahtiste ajaloos, kes on suutnud avaringis võita maailma esireketit. Suure slämmi turniiridel oli varem midagi sellist juhtunud vaid viis korda.

“Mõtlesin, et pean jääma agressiivseks ja rahulikuks,” ütles Kanepi pärast võitu. “Meenutasin, kuidas mängisin Halepi vastu eelmine kord (2014. aastal jäi kolmesetilises lahingus peale Halep). Üritasin tegutseda samamoodi.”

Tunamullu servis Kanepi Halepi vastu imeliselt ning lubas vastasele vaid kaks murdepalli. Olgu, rumeenlanna realiseeris need mõlemad, kuid jõuliselt tegutsenud Maarjamaa esindaja võitis Halepi pallingugeimi suisa viis korda. Oma servil kaotas Kanepi avasetis ainult viis punkti!

Maailma edetabelis 44. kohta hoidnud Kanepi oli võimas ka äralöökidel. Üks tund ja 16 minutit kestnud matšis lõi ta punktiks 26 lööki, mida pole tõele au andes fantastiliselt palju. Tõsi, Halepi vastav näit oli kõigest üheksa. Võib öelda, et avasetis 5:1 eduseisuni tormanud Kanepi lämmatas Halepit.

Teises setis võitles rumeenlanna visalt vastu ning suutis servimurdega viigistada seisu 4:4 peale. Kanepi jäi Halepi järgmises pallingugeimis maha 15:40, kuid pani sisse teise käigu ja murdis uuesti, mis raius võidu kivisse.

Olin täna lihtsalt kehvem,” kommenteeris Halep. “Ma ei mänginud suurepäraselt, kuid Kaia oli seevastu väga hea. Teadsin, et ta võib siin hästi mängida. Ma ei suutnud leida tasakaalu.”

Mida räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Käesoleva tennisehooaja viimane suurturniir toimub Prantsusmaa saviväljakutel, mitte hoopis USAs, nagu on tavapäraks saanud. Tõsi, võrreldes tavalise võistlusaastaga on koroonakriisi tõttu muudatusi nii palju, et tõele au andes tuleb French Openi toimumise üle lihtsalt rõõmu tunda.

Prantsusmaa lahtiste avaringidega tehakse kõigi eelduste kohaselt algust sel pühapäeval. Ilm võib aga hakata kaarte segama, kuna vihmahood on Pariisis tavapärased ning see võib mängukalendrile tekitada paksu peavalu.

Spordijutud.com üritab ennustada nii meeste kui ka naiste üksikmängu võitjat. Naistest on selgeks favoriidiks just Halep, kes on sel hooajal olnud stabiilses vormis, mida ei saa rumeenlanna kohta just alati öelda. Lisaks on ta Prantsusmaa lahtiste eel võitnud kaks saviturniiri, tänu millele pole panustades mõtet temast mööda vaadata!

Meeste hulgas on seis tihedam. Peafavoriit on Rafael Nadal (1,90), kuid hispaanlane ja Prantsusmaa lahtiste kuningas kaotas hiljuti Rooma ATP-turniiril kahes setis Diego Schwartzmanile. Argentiinlane on küll korraliku tasemega, kuid Nadali kaotus oli selge üllatus.

Kõige väärtuslikum näib olevat Dominic Thiemi koefitsient. Austerlane võitis tänavu USA lahtistel karjääri esimese suure slämmi turniiri tiitli ning on viimasel kahel aastal jõudnud Prantusmaa lahtistel finaali. Ta on väga heas vormis ning tänavust hoogu vaadates on hoopis tema French Openi soosik number üks!

Betsafe’i eripakkumised

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kellele meeldivad suured koefitsiendid. Panusta (kombo- või üksikpanus) vähemalt 5 eurot suure koefitsiendiga: esimesed seitse mängijat, kes võidavad suure koefitsiendiga, saavad preemiaks suure riskivaba panuse. Kui pahatihti võib sõna “suur” olla pelk sõnakõlks, siis Betsafe’is tähendab see kuni 1000 eurost riskivaba panust! Vaata lähemalt SIIT.

Muide, Betsafe maksab nüüd varem välja su Premier League’i, La Liga, Bundesliga, Meistrite liiga või Euroopa liiga panuse, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Täpsemat teavet vaata SIIT.

Premier League’ile, La Ligale ja Bundesligale on Betsafe’il pakkuda veel üks eripakkumine. Kui teed ühele mängule vähemalt 20-eurose panuse, mille koefitsient on minimaalselt 1,5, saad enda käsutusse ühe 20-eurose live riskivaba panuse. Tekitas huvi? Vaata siis SIIA.

log in

reset password

Back to
log in