Kuidas Rock rokkis endast kümme korda rikkama Venemaa satsi auti

Sel kuul möödub 13 aastat võidust, mida mäletavad paljud Eesti korvpallisõbrad. Aitäh nende emotsioonide eest, Rock!

Eesti korvpall ja eurosarjad pole pahatihti üleliia head tulemust toonud. Kellel on hambus Rakvere Tarva ja Tallinna Kalev/TLÜ katsetused või BC Kalev/Cramo trett Vana Maailma tugevuselt teise sarja ULEB Cup’i. Kui eelmainitud eurohooajad läksid Maarjamaa klubidel aia taha, siis hooajal 2007/08 hullutas kossusõprade südameid Tartu Ülikool/Rock.

Taaralinna tiim osales tol hooajal FIBA EuroCup’is. Tegemist polnud kaugeltki kõige tugevama eurosarjaga, kuid see polnud ka peksupoiste kokkutulek. Näiteks oli võistlustules nimekaid klubisid nii Kreekast, Venemaalt kui ka Prantsusmaalt.

Rock alustas oma teekonda teisest ringist. Seal astus neile vastu Tšehhi meeskond Prostejov, kellele tehti kahe mängu kokkuvõttes säru 170:141. Kõik sai selgeks juba esimese kohtumisega, kus oli Rock parem 94:69.

32 parema hulgast edasi pääsenud võistkonnad jagati seejärel nelja neljaliikmelisse alagruppi, kust läksid edasi veerandfinaali kaks paremat. Loosiõnn viis Rocki alagruppi koos Lappeenranta (Soome), Marfini PAOKi (Kreeka) ja Samaaraga (Venemaa). Eesti sats võitis kuuest mängust viis ja sammus alagrupi võitjana kaheksa parema hulka.

Tsintsadze ja Tein särasid

Rocki veerandfinaali vastast nähes oldi aga kindlad, et eurohooaja lõpp on vaid vormistamise küsimus. Nimelt astus neile vastu Martin Müürsepa endine leivaisa Permi Ural Great, kelle eelarve oli Eesti klubist kümme korda kõrgem.

Üllar Kerde juhendatav Eesti klubi ei kavatsenudki aga võitluseta alla anda. Pealegi oli Rockil tänu edukamale esinemisele eelmises faasis koduväljakueelis ning kes mäletab Tartu korvpalli atmosfääri… See mäletab. Sel tõusevad meenutuste peale ihukarvad püsti.

Avamängu kallutas Rock enda kasuks 78:75. Teises kohtumises oli aga Great etem 68:61 ehk finaalturniirile pääseja otsustas kolmas lahing. Toimumispaigaks Tartu, pealtvaatajaid 2800 ja kuupäevaks 4. märts aastal 2008.

Poolaja võitsid külalised Venemaalt 47:40. Kolmandal veerandajal jõudis Rock korraks järgi, kuid kaks minutit enne eelviimase neljandikku lõppu olid ohjad Greati käes: tabloo näitas nende eduseisu 64:53.

Neljandal veerandil pani Rock aga sisse teise käigu. Need kümme minutit kuulusid Eesti tiimile 31:13 ning nõnda kogu lahing 89:77. Esimese Eesti klubina oli Rock jõudnud eurosarjas nelja parema hulka ehk finaalturniirile!

Rocki mänguvankrit vedasid Eesti koondislane Tanel Tein ja grusiinist mängujuht Giorgi Tsintsadze. Esimese arvele jäi 15 ja teise kontosse 25 punkti. Sealjuures viskas Tsintsadze lõviosa oma silmadest ehk 23 teisel poolajal ning ta märkis pärast matši, et Tein jagas talle nii häid sööte, et neid olnuks patt viskamata jätta. Muide, Rocki esindasid toona ka näiteks Janar Talts, Brian Cusworth ja Gert Kullamäe.

Pärast säherdust võitu polnud mingi ime, et ootused finaalturniiri eel olid kõrged. Aprillis Küprosel mängitud turniir läks aga aia taha, sest poolfinaalis kaotati 82:88 Riia Baronsile ja kolmanda koha mängus kohalikule satsile Proteasile 70:79.

Mis keelt räägivad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis keskendume Euroliiga kolmanda märtsi kohtumistele, mil Baskonia võõrustab Piraeuse Olympiacost (algusaeg kell 20.00) ja Milano Olimpia Istanbuli Fenerbahcet (21.45).

Sander Raieste leivaisa Baskonia on Euroliigas väga heas hoos. Nad on võitnud neli kohtumist jutti ning selle aja jooksul on nende väikseim võit olnud tervelt 13-punktiline. Olympiacos on seevastu tunnistanud kaotust viimases kuues järjestikuses Euroliiga lahingus.

Tõsi, selle kehva vormi juures on nad mõnele Euroopa tipule väga südikalt vastu punninud. Moskva CSKA-le kaotati näiteks ühe ja Barcelonale kahe punktiga. Samas on sekka tulnud ka mõned suuremad allajäämised.

Baskonia vormikõverat vaadates on aga nende favoriidistaatus selge. Usume, et Baskimaa sats võidab Olympiacost vähemalt kuue punktiga.

Betsafe'i koefitsient
Betsafe’i kihlveokontor @02.03 kell 08.15.

Olimpia on viimasest viiest Euroliiga lahingust võitnud kolm. Nende jaoks on viimasel ajal käinud kaotused ja võidud kordamööda ning jada jätkub, kui nad tunnistavad Fenerbahce paremust.

Pärast kehva hooaja algust on Türgi hiid tõusnud aga selgelt paremasse vormi. Eelmises voorus lõpetas linnarivaal Anadolu Efes nende tervelt kümnemängulise võiduseeria Euroliigas. Efes võitis suisa 106:74. Sel hooajal on Olimpia ja Fenerbahce kohtunud korra, kui Istanbuli sats kaotas mullu 15. detsembril kodus 71:79.

Olimpia on homses madinas soosik. Pealegi on nad koduväljakul väga head, sest kõikide sarjade peale on viimasest kümnest kodumängust kaotatud vaid üks. Et punktivahet on raske ennustada, teeme hoopis kombopanuse: võidavad nii Olimpia kui ka Baskonia. Koefitsient on igati korralik 2,25.

Betsafe’i kihlveokontor @02.03 kell 08.20.

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’il on midagi pakkuda ka neile, kes armastavad riskivaba panuseid. Nimelt on käimas kampaania, kus võid saada iga nädal 25 euro suuruse riskivaba panuse, kui teed panuseid vähemalt 500 euro eest. Kelle panustamismaht on väiksem, saab samuti kampaaniast osa võtta. Lisainfo on SIIN.

Kõik Betsafe’i pakkumised on kirjas SIIN.