Luka Doncic oli esimene Luka Doncic ehk NBA jabur statistika

Olgem ausad, NBA statistikasõbrad on asjade üle võlli keeramises ikka täielikud meistrid.


Suuremad NBA sõbrad on vägagi hästi kursis sellega, et teisel pool Atlandi ookeani on moes kõiksugused statistilised numbrid ja näitajad. Paraku on nende kummardamisega mindud viimastel aastatel selgelt üle piiri ning see on hakanud vaikselt statistika väärtust devalveerima.

Ka meie pole siinkohal patust priid olnud, kuid üldiselt oleme üritanud sellekohaliste artiklite alguses viisakalt märku anda, et kogu alljärgnev materjal võib sisaldada “mängija X tegi Y kui Z oli naa” tippmarke, mida oleme lihtsustatult kategoriseerinud ka kui “esimene-mees-kes-pani-pealt-kui-koer-pissis” stiilis lahendused.

Fantastiline nelik + mina

Kes veel päris täpselt aru ei saa, millest jutt, siis siinkohal teile näide. Kas te teate, kes on Thaddeus Young? Tegemist on 32-aastase korvpalluriga, kes on NBAs pallinud ühtekokku 14 hooaega. Tema karjääri suurimad saavutused on NBA All-Rookie Second Teami valituks osutumine ja asjaolu, et ta on kuulunud samasse seltskonda Magic Johnsoni, Larry Birdi, Michael Jordani ja LeBron Jamesiga. Pole üldse paha, eksole! Aga mõistagi on asjas eelpool nimetatud “esimene-mees-kes-pani-pealt-kui-koer-pissis” konks.

Sest nimetatud bande ühine nimetajaks oli see, et nad kõik olid mehed, kes mänginud NBAs vähemalt 800 mängu ja kelle keskmised näitajad on 13,5 punkti, 5,9 lauapalli, 1,4 vaheltlõiget ning kes tabanud väljakult viskeid 49-protsendiliselt ning kolmese joone tagant vähemalt 30-protsendiliselt.

https://twitter.com/FSIndiana/status/969012390158262272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E969012390158262272%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fbleacherreport.com%2Farticles%2F2762113-tv-graphic-places-thaddeus-young-alongside-all-time-nba-legends

Praeguseks on Young sellest seltskonnast aga välja langenud. Nimelt on tema karjääri keskmine punktisaldo langenud 13,5 punkti pealt 13,1 peale, mistõttu pole ta ilmselgelt enam Magicu, Birdi, Jordani ja LeBroni vääriline. Keda huvitab, kuidas on muutunud Youngi ülejäänud statistilised näitajad, siis lauapalle nopib ta jätkuvalt keskmiselt 5,9 tükki mängus. Vaheltlõigetes on ta veidi paranenud (1,4 -> 1,5), nagu ka visetel (49% -> 49,9%) ja kaugvisetel (30% -> 33,3%).

Kuninga kuulus tsitaat

Kõige paremini sobib säärast “imepärast statistikat” kokku võtma ehk Stacey Kingi tsitaat 1990. aasta 29. märtsist. Chicago Bulls mängis tol päeva Cleveland Cavaliersiga ning võitis kohtumise lõpuks lisaajal 117:113. Suurima panuse triumfi andis mõistagi Michael Jordan, kes viskas selles kohtumises rekordilised 69 punkti. Ent oma roll oli täita ka Kingil. Temagi suutis vabaviskejoonel korral täpne olla, mistõttu vaatas rookie nime tagant vastu ilus number – 1.

Miks me seda kõike meenutame? Sest vahetult pärast kohtumist sõnas King meediale: “Ma jään seda alati meenutama kui õhtut, kui Michael Jordan ja mina viskasime kahepeale 70 punkti.”

Mõistagi oli Kingi näol tegemist lihtsalt osava irvhambaga – seda on ta ilmekalt demonstreerinug ka hilisemas kommentaatorikarjääris – kuid mõnes mõttes tabas ta juba 31 aastat tagasi naelapea pihta.

Luka oli esimene, kes oli Doncic

Selle naelapea peale oli kirjutatud mõttekäik, “kes otsib, see leiab”. Ja mitte, et me tahaks nüüd Luka Doncicit kuidagi maha teha, aga 15. jaanuaril suutsid NBA sõbrad välja, kaevata, et noor sloveen tõusis näiteks Jordaniga samale pulgale! Mõistagi ei peetud silmas NBA meistritiitleid, vaid hoopis kolmikduubleid, mida Jordan kogus karjääri jooksul 28.

Ja teate mis juhtus, kui Doncic kaks päeva hiljem karjääri 29. kolmikduubliga maha sai? Siis keerati asi mõnusa huumorivõtmega üle võlli. Nimelt selgus, et Doncicist sai esimene mängija, kes teinud 30-punkti-15-lauda-10-korvisöötu kolmikduubli, pärast Doncicit ennast, kes oli esimene pärast Doncicit ennast.

Läks segaseks? Pidigi minema! Sest Luka oli ometi esimene, kes oli Doncic!

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

NBA kõige väärtuslikuma mängija osas oleme me erinevates artiklites juba soovitusi andnud, kuid kuidas on lugu teiste auhindadega? Näiteks aasta uustulnuk (ROY)? Selles kategoorias on algusest peale olnud favoriidiks number üks Charlotte Hornetsi rookie LaMelo Ball, kellest sai tänavuse hooaja alguses ka NBA ajaloo noorim kolmikduubli mees. Esialgu usuti, et trio – Anthony Edwards, James Wiseman ja Obi Toppin – suudab Balli-poisile konkurentsi pakkuda. Selles nimekirjast on Toppin juba praktiliselt maha kantud, kuid teised mehed võivad veel hooaja lõpus pead tõsta. Balli suurimaks konkurendiks on aga kerkinud hoopis praeguse seisuga Tyres Haliburton, kes saab Kingsis hullata nii, et süda lustib.

Kuna ROY puhul on tavaliselt auhinnaga, kus mängivad rolli põhiliselt numbrid, siis määravaks saab, kumb suudab kauem näiliselt play-off konkurentsis püsida, kas Haliburton ja Kings või Ball ja Hornets. Tõenäolisem näib, et viimane, mis lubaks Haliburtonil justkui rohkem lustida ning hullu panna. Võttes arvesse ka tema tunduvalt mahlasemat koefitsienti, siis kaldumegi praegu tema poole. Ahjaa, praeguseks on mõlemad mehed visanud keskmiselt 11,4 punkti mängus.

Betsafe’i koefitsiendid 26.01.2021 @11.00

Mis puudutab parima varumehe auhinda, siis sealgi on selge favoriit juba pead tõstnud. Selleks on Utah Jazzi tagamees Jordan Clarkson, kes on hetkel vastaseid kostitamas keskmiselt 17,4 punktiga mängus ning tegemas nõndaviisi oma karjääri parimat hooaega. Tema suurimad rivaalid oleks (meie, mitte Betsafe’i arvates) praeguse seisuga Terrence Ross (karjääri parim 15,2 punkti), Chris Boucher (karjääri parim 14,6 punkti) ja Goran Dragic (15,5). Hooaaja eel favoriidikoormat kandnud Lou Williams on pingereas aga järjest tahapoole pudenemas. Aga olgem ausad, keskmiselt 8,8 punkti mängus – võrreldes mulluse 18,2 või tunamulluse 20,0 või tunatunamulluse 22,6ga – kellegi aktsiaid ei tõsta kah.

Ent kellele panustada? Kui Jazz suudab oma praegust hoogu säilitada – on nad ju 12–4 saldoga läänekonverentsis kolmandad – oleks lihtsalt lollus kellelegi teisele peale Clarksoni panustada.

Betsafe’i koefitsiendid 26.01.2021 @11.00

Peagi-peagi võtame luubi alla ka aasta kaitsemängija ning aasta treeneri eripakkumised, kuid praeguseks. Lõpetame.

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

E-sport on spordiennustuse üks kõige kiiremini kasvav kategooria ja Betsafe aitab sul sellel õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 eurot (minimaalse koefitsiendiga 1.50) ja võta lisaks 15-eurone riskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Kampaania kestab veel veidi vähem kui kuu aega, aga aega pole mõtet raisata. Kliki SIIA, et pakkumine vastu võtta!

Betsafe’i värskeim kampaaniapakkumine keskendub aga virtuaalspordimängudele ehk spordile, mis ei maga mitte kui kunagi. Mis see täpsemalt on, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in