It’s raining threes, Hallelujah! Ehk kaugvisked pole NBAst kusagile kadunud

Korvpalliliiga NBAs alles hakkab huvitavaks minema. Tšeki värki!


Aasta oli 2014. kui NBAs hakati esimest korda suuremalt luubi alla võtma kolmeseid. Oli see hooaeg, kus pead hakkasid tõstma Steph Curry, Klay Thompson ning kaugviskes sai nende käe läbi isegi tõhusam relv kui lay-up. Aastad on küll vahepeal möödunud, kuid kolmesed on jäänud. 

Näiteks saatis Denver Nuggetsi keskmängija Nikola Jokic ööl vastu esmaspäeva teele kuus kaugviset, millest tabas kolm. 50% säärase mehemüraka kohta pole sugugi paha tulemus. Ent tolles mängus oli see mõistagi teisejärguline, kuna 50ni küündis serblane ka oma punktisaldoga. Nõnda sai temast esimene tsenter pärast Kareem Abdul-Jabbari (1975. aastal), kes eksklusiivse 50-punkti-klubiga liitunud.

Kolmesed, need ongi Curry

Aga mitte sellest ei tahtnud me täna rääkida. Sest Jokiciga samal ööl ladus 50 sanga ka Stephen Curry. Mõni päev varem oli Warriorsi tagamees teinud aga oma karjääri 16nda kümne tabava kaugviskega mängu. Liiga ajaloos pole kellelgi teisel vastu panna isegi mitte kuut säärast matši!

Viimane mees, kes sellesse klubisse tõusis, oli Fred VanVleet. Seda mõistagi oma veebruari alguse 54-punktise mänguga, kui ta haaras enda nimele Toronto Raptorsi punktirekordi. Seda tehes sai Rauno Nurgeri endisest tiimikaaslasest esimene mitte-draft’itud mängija, kes mõne klubi skoorirekordit enda nimel hoiab. Ühtlasi on ta punktiarvestuses nüüd 54 silmaga ka NBA ajaloo edukaim mitte-draft’itud mängija. Eelmine rekord kuulus 53 punktiga Moses Malone’i nimele, kes püstitas selle päevapealt 39 aastat enne VanVleeti.

Jaanuari viimasel päeval kukutati ühelt omapäraselt troonilt ka Damian Lillard. Nimelt oli tema siiani see mees, kes jõudnud vähima mängude arvuga 400 kolmeseni. Kui Lillard tegi seda 163 mänguga, siis uus kuningas selles arvestuses on Trae Young, kellel kulus samasuguseks sopsamiseks 159 mängu.

Purunevad ka tiimirekordid

Kui vaadata otsa aga tiimidele, siis ka seal kukuvad kõiksugused rekordid. Näiteks Milwaukee Bucks tabas ööl vastu Tartu rahu aastapäeva kamba peale 20 kaugviset. Tegemist oli neljanda korraga sel hooajal, kui hirvekesed sellega hakkama saanud. Võrdluseks, sama palju on neil ette klubi eelneva 52 tegutsemisaasta jooksul.

Teine tiim, kes on kolmese joone tagant hoogu sattunud, on Utah Jazz. Jaanuarikuus saatsid nad teele 285 tabavat kaugviset, mis on NBA uus rekord. Varasem tipptulemus pärines 2016. aasta detsembrist, kui Houston Rocketsi mehed sopsutasid läbi korvirõnga 279 kolmest. Ahjaa, kui minna korraks tagasi eelnevas Bucksi-lõigus mainitud 20+ kaugviske juurde, siis selle saavutusega saavad Jazzi vennad hakkama nii muuseas. Jaanuaris juhtus see kaheksal puhul. Mõistagi taas NBA rekord.

Mis keelt kõnelevad koefitsiendid?

Pärast pikki-pikki aastaid on kindlasti taas põhjust elevil olla Brooklyn Netsi fännidel. Trio James Harden-Kyrie Irivng-Kevin Durant on lihtsalt nii võimas, et sellele niisama naljalt vastu ei saa. Ent mis juhtub siis, kui kolmik kahaneb duoks? Või rivvi jääb ainult üks mees? Viimane kohtumine 76ersiga oli selles osas äkki kergemat sorti indikatsioon. Kui Durant ja Irving olid väljas, siis Harden üksi Netsi vedada ei suutnud ning matš kaotati 108:124.

Samas on siin juures koefitsient, et vastas oli neil ka 76ers. Kuid kerge äratuskell võiks see siiski olla. Vaadates nüüd otsa aga Netsi (14-11) ja Detroit Pistonsi (5-18) duellile, siis loogika ütleb, et mootorilinna esiklubil ei tohiks olla selles duellis šanssigi. Aga kuna Irving ja Durant on taas audis ning Pistonsi koefitsient ikkagi 4.00. Siis me oleme valmis siinkohal veidi riskima.

Betsafe’i koefitsiendid 09.02.2021 @09.30

Iga natukese aja tagant oleme me otsa vaadanud NBA põhihooaja MVP panustele. Miks? Sest need on vägagi suures muutumises. Näiteks jaanuari esimesel nädalal oli selles arvestuses suurim favoriit Luka Doncic (4.70 koef), kellele järgnesid Giannis (6.00) ja Kevin Durant (9.00).  Jaanuari viimasel nädalal oli järjekord küll sama, kuid koefitsiendid vähe teised. Doncic (5.00), Giannis (6.00) ja Durant (7.50).

Nüüd ei asu keegi aga neist enam isegi esikolmikus! Giannis on 10-se koefiga kuuendal kohal, Durant ja Doncic vahetult tema ees 8.00 ja 7.50ga. Kolmandalt kohalt leiame hoopis vahepeal punktiküttide edetabelis 29,5ga neljandaks tõusnud Joel Embiidi (6.50). Ent veelgi eespoolt Nuggetsi staari Nikola Jokici, kes jagab muideks 8,5 söötu mängus (5.50) ning esimeselt kohalt igiliikur LeBron James (3.50).

Betsafe’i koefitsiendid 09.02.2021 @09.30

Keda sellises olukorras valida? Meie valik on märgitud punaseks. On raske arvata lihtsalt, et LeBron oma 36 eluaastaga, samamoodi põhihooaja lõpuni rassiks. Ta on selleks lihtsalt liiga tark ning saab aru, et õigeks mänguks läheb alles play-off’is. Ehk ühel hetkel see jalg sealt gaasipedaali pealt tõuseb. Jokic on tegelikkuses väga hea kandidaat, kuid tema kahjuks võib rääkida üks asjaolu. Denver ei pruugi jõuda play-off’i. Seda on küll natukene raske ette kujutada, kuid praegu, kus mängitud on 23 mängu, lahutab neid väljajäämisest kõigest üks võit. Ning näiteks Steph Curry veetav Warriors hetkel sitsib külma käes.

Embiidi puhul on alati küsimärgiks vigastused. Jah, mehemürkas on küll selles valdkonnas (ja tehnika kaasabil) suutnud sammu edasi teha, kuid on ilmne, et alates hetkest, kui 76ers play-off koha kindlustab – mida idas on jätkuvalt lihtne teha – siis Embiidi koormust ka vähendatakse. Ja nõnda jäigi meie jaoks sõelale Doncic. Tema puhul on küll sama ohufaktor kui Jokicil, kuid hetkel on ta skooritabelis kuues ning söödutabelis teine. Go, Luka!

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Tagasi on tulnud varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

E-sport teenib iga aastaga juurde üha rohkem ja rohkem vaatajaid ning erinevate andmete põhjal on e-spordil juba praegu mitusada miljonit fänni üle maailma. Seega pole mingi ime, et ka panustamisvaldkonnas on e-sport üks kõige kiiremini arenevaid turge.

Betsafe aitab sul selles õigele lainele saada. Panusta e-spordis vähemalt 15 euro (minimaalse koefitsiendiga 1.50 iga valiku kohta, panuse võib teha nii sündmuse eel kui ka sündmuse toimumise ajal) ja võta lisaks 15-eurone iskivaba panus mistahes e-spordi sündmusel kasutamiseks. Veebruaris on ees mitu suuremat e-spordi turniiri, seega tule ja haara pakkumisest kinni SIIN.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in