Bucksi sangari teekond Ateena tänavatelt maailma tippu

Kuna NBA hooaeg sai läbi, on õige aeg suunata enda pilgud uue poole. Ehk NBA draft, here we come!


Äsja Milwaukee Bucksi 50-aastase vahe järel NBA meistriks tüürinud Giannis Antetokounmpo oli veel kaheksa aastat tagasi eikeegi. Seda mõistagi mitte korvpalli mõttes, vaid bürokraatia mõttes. 

Olgu, me veidi liialdame, sest mõistagi ta eksisteeris ja oli seda tolleks hetkeks teinud juba 18 aastat, kuid natukene keerulisem on öelda, kas ta ka reaalselt kusagil arvel oli. Nimelt pagesid Antetokounmpo vanemad Nigeeriast Euroopasse 1991. aastal, jättes sealjuures oma vanima poja Francise toona pealinna Lagosesse vanavanemate hooleks. Nii Giannis kui ka tema kolm järgmist venda on kõik ilmavalgust näinud juba Kreekas, kuid mitte Kreeka kodanikuna.

Karmi seadusandluse tõttu oli Antetokounmpo esimesed 18 aastat sootuks kodakondsuseta ehk ta oligi ametlikult pagulane. Asjalood polnud sealjuures paremad ka tema vanemate jaoks, kes elatusidki Ateena tänavatel “brändi”nänni müügist. Selline oli karm reaalsus, kuid 2013. aasta 9. mail asjad muutusid, sest just siis sai Antetokounmpost Kreeka kodanik, mis võimaldas Bucksil ta poolteist kuud hiljem NBA draft’is ka ära valida.

Kodulinna kangelane

Esimene Unelmate liigas veedetud aasta oli mõistagi raske, kuid oma teiseks hooajaks oli temas näha juba staari ilminguid. 2014. aastal ilmutas kreeklane ka seda, et tema visa võitlejahing on kandunud üle NBAsse, kui ta säutus: “Ma ei jäta seda tiimi ega lahku Milwaukeest enne, kui me ehitame siia meistritiitliväärilise meeskonna.”

2016-17 hooajaks oli Antetokounmpost saanud juba tõeline superstaar, kuid kuna Bucksi meeskond reaalselt meistritiitli peale ei mänginud, seisis ta ikkagi karmi valiku. Kas jääda oma sõnadele truuks või minna parematele jahimaadele? Antetokounmpo otsustas paigale jääda ning tänavuse hooaja eel pikendas ta oma kontrahti veelgi, sõlmides viieaastase lepingupikenduse. “Mu töö siin oli veel pooleli. Ma lihtsalt ei saanud mujale minna,” sõnas ta nüüd, NBA meistrina.

Seejärel meentuas ta pressikonverentsil veel kõigile enda taustalugu: “Ärge laske iial kellelegi öelda, mis sinust võib või ei või saada. Lihtsalt uskuge endasse! Ma loodan, et ma suudan oma tegudega süstida inimestesse usku. Kaheksa aastat tagasi, kui ma siia liigasse tulin, ei teadnud ma isegi seda, kust ma oma järgmise söögikorra saan. Mu ema müüs lihtsalt tänaval asju. Kuid nüüd istun ma siin: maailma tipus!”

Huvitavaid noppeid tänavusest finaalseeriast

  • Giannis Antetokounmpo viskas finaalseeria viimaseks jäänud mängus 50 punkti. Sarnase tembuga on varem hakkama saanud vaid Bob Pettit (50 punkti 1958. aastal).
  • Tänavuses finaalseerias nägi kuut 40+ punkti mängu. See on uus NBA rekord. Oma panuse sellesse andsid siis Antetokounmpo (3), Devin Booker (2) ja Khris Middleton (1). Ühtlasi oli tegemist esimese korraga NBA ajaloos, kui 40+ finaalmänguga saavad hoobelda vähemalt kolm erinevad meest.
  • Middleton ja Antetokounmpo liitusid eksklusiivse klubiga, kus varem olid vaid Dwyane Wade ja LeBron James. Klubi liitumistingimus? Visata play-off’is 500 punkti, noppida 100 lauda ja jagada 100 korvisöötu. Seda mõistagi siis näkku, mitte kahepeale.
  • Devin Bookerist sai NBA play-off-debüüdi edukaim punktikütt. Varasem tippmark kuulus Rick Barryle, kes viskas hooajal 1967-68 esimest korda play-off’i jõudes 521 sanga, kuid Booker nihutas selle saldo tänavu 601 peale.

Mis saab vanameister Paulist?

Sisulõigu lõpetuseks pöörame oma pilgud Phoenix Sunsi poole. Arvestades, et neil on Devin Bookeri ja Deandre Aytoni näol väga hea ja – mis veelgi tähtsam – noor tandem, ei maksa Sunsi fännidel kindlasti pead norgu lasta. Ent mis saab edasi vanameister Chris Paulist?

Vahetult pärast finaalmängu oli legendaarne mängujuht kindel, et ketse ta nurka ei viska. “Ma ei lõpeta. Nüüd tuleb lihtsalt tagasi tööle asuda,” sõnas 36-aastane ameerilane, kes nuusutas oma vanusest hoolimata NBA-finaaliõhku tänavu alles esmakordselt.

Muideks, Paulil kulus 1214 kohtumist, et viimaks finaaliuksest sisse astuda. Ainult Kevin Willisel kulus kauem aega (1429 mängu), et viimaks seda teha. Samas tuli Willis 2003. aastal San Antonio Spursiga ikkagi NBA meistriks. Paulil tuleb paraku aga enda sõrmust edasi oodata

Vähemalt sai mängujuht lahti aga teisest omapärasest tiitlist: nimelt oli ta siiani enim play-off’ist punkte (2494) visanud mängumees, kes POLNUD jõudnud finaali. Nüüd kuulub see au Paul George’ile (2278).

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis vaatame sel korral ette tänavusele draft’ile. Mis puudutab draft’i esimest valikut, siis selles osas näivad asjad küll 99,99% lukus olevat. Esimesena hõigatakse välja Cade Cunninghami nimi ning seda teavad ka Betsafe’i inimesed, kes pakuvad ameeriklase koefitsiendiks 1.01. Mõistetavalt sellele me panustama ei hakka, kuid ahvatlevaid kohti leidub teisigi.

Näiteks James Bouknighti nimi on viimastes mock draft’ides tõusnud üha kõrgemale ning hiljuti pannakse teda enim paari Oklahoma City Thunderiga, kellel on kuues valikuõigus. Igal juhul näib enam kui tõenäoline, et esimese kaheksa nime hulgas Bouknighti nimi välja hõigatakse ning sestap me seda ka soovitame.

Betsafe’i koefitsiendid 21.07.2021 @15.30

Jätkates tagameeste lainel, siis järgmisena võtame ette Davion Mitchelli. 22-aastane mängumees võib tegelikult loosi minna ka varem, sest 7. valikut omav Golden State on temast huvitatud. Enamik mock draft‘e usuvad siiski, et Warriors võtab Jonathan Kuminga, mis tähendaks, et Mitchell pudeneks esikümne piirimaile.

Betsafe’i koefitsiendid 21.07.2021 @15.30

Türgi liiga tänavune MVP on selle aasta draft’i üks paremaid keskmängijaid, kuid tema õnnetuseks pole tsentrid lihtsalt 1) nii hinnas 2) klubidel väga vaja. Alati võib küll juhtuda, et keegi otsustab Sengüniga liisku tõmmata, kuid enamik mock draft’id ennustavad mehele 15-18 vahemikus minekut. Sellest siis ka meie panus.

Betsafe’i koefitsiendid 21.07.2021 @15.30

Ära maga maha Betsafe’i eripakkumisi!

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe’is on käimas ka miljonimäng, mis on saadaval ainult registreeritud klientidele. Alustamiseks logi sisse oma kontole või kui oled uus klient, siis registreeru kohe. Kuidas sa mängida saad?

  • Teile antakse 1 000 000 € suurune summa ja teil on vastamiseks rida küsimusi, tavaliselt 20. Iga küsimuse korral peate oma poti kas jagama või panema kõik ühele vastusele.
  • Kui küsimus on vastatud, liigub võidule vastamiseks pandud raha järgmise küsimuse juurde.
  • Kordate seda protsessi seni, kuni olete kõikidele küsimustele vastanud. Pärast viimase küsimuse esitamist allesjäänud raha kuulub kõik teile.

Kvalifitseerumiseks tehke vähemalt 25 euro eest spordipanuseid, mille koefitsient on 1,50 või rohkem (kombo- või süsteempanuste puhul vähemalt ühe koefitsiendivalikuga 1,50 või rohkem). Panuseid võetakse arvesse peale panuste lahendamist. Reegleid ja tingimusi näed täpsemalt SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in