Milline meeskond tõstab pea kohale Euroopa klubikorvpalli ihaldatuima karika?

Üliedukas CSKA, atraktiivne Efes, masinlik Barcelona või uustulnuk Milano – kellest saab tänavune meister?


Sel nädalalõpul jõuab lauale korvpalligurmaanide pearoog: Euroliiga Final Four. Saksamaal Kölnis võitlevad ihaldatud karika eest Barcelona, Istanbuli Anadolu Efes, Moskva CSKA ja Milano Olimpia.

Koroonaviiruse kiuste on juba seljataha jäänud läbi aegade tihedaim hooaeg. Pingelisele põhiturniirile järgnesid veelgi kaasakiskuvamad veerandfinaalseeriad, kus neljast paarist kolmes läks tarvis maksimaalset viit kohtumist. Reedel ja pühapäeval peetavates otsustavates lahingutes sõltub kõik aga ühest mängust. Kes keda? Viskame pilgu peale!

Moskva CSKA vs Anadolu Efes

Vaatamata erinevatele mängulistele ja platsivälistele probleemidele leiab CSKA kevadel taas kõige teravamast tipust. Nii uskumatult kui see ka ei kõla, on tänapäevases Euroliigas 19 hooajast vaid kahel(!) jäädud nelja parem seast välja. Final Four’is mängitakse üheksandat korda järjest, neist kuuel puhul on tiimi tüürinud Dimtrios Itoudis.

Veel enne hooaja lõppu sõlmis kreeklasest juhendaja vastu ekspertide ootusi CSKAga värske kahe aasta pikkuse lepingu. Ühtlasi sai sellega selgeks, et märtsi lõpus tüliga lahkunud Mike James ei naase, sest nad ei mahu Itoudisega ühte satsi. Moskva suurklubi näitas selgelt, et meeskond on suurem kui mängija.

Uue kaheaastase kohtrahti allkirjastas ka Efesi loots Ergin Ataman, kel praegu jooksmas neljas hooaeg. Kuigi türklase stiil on paljudele vastumeelne, teeb ta tulemust. Tiim mängis 2019. aastal Euroliiga finaalis – kaotas CSKA-le – ja valitses mullust põhiturniiri, kuniks sekkus koroonaviirus.

Tänavu kulus omajagu aega, et mängumootor taas nurruma saada, ent teatud hetkedel mängitakse erakordselt kõrgetasemelist korvpalli. Veerandfinaalis elati üle korralik ehmatus, sest 3:0 lõppema pidanud seeria saadi lõpuks haavatud Madridi Reali vastu kätte üle noatera. Aga saadi!

CSKA läbi eelmise ringi oluliselt väiksema närvikuluga. Istanbuli Fenerbahce lõi suuresti uppi koroonaviirus. Samas näitasid Itoudise hoolealused klassi, et suutsid tekkinud eeliseisu üsna kindlalt 3:0 paremuseks pöörata. Esineti võistkondlikult.

Kaks aastat tagasi jäi Euroliiga kulminatsioonis peale CSKA, kuid toonane Efes on tänase kõrval mõmmi aabits. Türgi klubi staaridel tuleb küll ette kehvemaid päevi, ent muljetavaldav valik tagaliinis – Shane Larkin, Vasilije Micic, Krunoslav Simon ja Rodrigue Beaubois – kallutab kaalukausi nende kasuks. Mujal on olukord üsna võrdne.

Barcelona vs Milano Olimpia

Šarunas Jasikevicius näitab esimesel hooajal väljaspool Leedut, miks ta Barcelonasse toodi. Tiitel tuleb vahendeid valimata pika pausi järel Katalooniasse toimetada, sest raha pumbatakse võistkonda mehiselt. Mängijad on tippklassist olnud mitu hooaega, kas nüüd tabati märki ka peatreeneriga?

Paberil näikse Jasikeviciuse käsutuses olevat kõige vingemad nupud, ent korvpalli mängitakse parketil. Veerandfinaalseeria Peterburi Zenitiga näitas Barcelona haavatavust. Samas viimases hädas pandi klass selgelt maksma. Kui enamik mängijaid õnnestuvad, töötab mäng masinliku kindlusega.

Kas kuulsa Giorgio Armani rahastataval Milanol on üldse võimalust? Ikka! Eriti, kui kõik sõltub ühest mängust. Neil leidub igas liinis vähemalt üks oluline tegija, kes teab, kuidas tähtsaid mänge võita: taga Sergio Rodriguez, äärel Luigi Datome ja all Kyle Hines. Kogenud pallureid kuulub tiimi veel.

Barcelona pink on aga pikem. See annab neile eelise, sest agressiivse kaitse ja mängutempo kõrgel hoidmisega võib Milano vanameistrid ära küpsetada. Aga see on vaid teooria. Isegi säärase mängijate valiku juures vajab Jasikevicius liidrite õnnestumist – seda tõestasid mängud Zenitiga.

Kui enamiku hooaja on räägitud Nikola Miroticist, siis jokkeriks võib tõusta hoopis Pau Gasol. Veerandfinaalseeria viimases mängus näitas 40-aastane korvialune pallur kohati paremate päevade taset. Kolme ja poole nädalaga võib veel kõvasti kosuda. Erinevalt Miroticist on ta võimeline andma ka kõva lisakäigu kaitses.

Muide, kui Barcelona on võitnud tänapäevase Euroliiga kahel korral (viimati 2010), siis Milano jõudis Final Four’i esimest korda. Kindlasti unistab Amani võidust, mistõttu võib tiimile väikese lisatõuke anda korralik motivatsioonipakett.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Mõistagi keskendume ka panustamissoovitustes Euroliiga finaalturniirile, kus nii laual nii mõndagi ahvatlevat. Poolfinaalid toimuvad Saksamaal Kölnis reedel, medalimängud pühapäeval.

Otsa teevad reede õhtul kell 19 lahti CSKA ja Efes. Kuigi Moskva klubi näitas VTB Ühisliigas poolfinaalseerias Zeniti alistamisega musklit, pole nad türklaste vastu favoriidid.

Nagu ennegi mainitud, väljendub Efesi ülekaal tagaliinis. Põhiturniiri sümboolsete viisikute valimisel kuulusid nominentide hulka Vasilije Micic ja Shane Larkin, kuid mitte ainsatki CSKA tagameest. Tõsi, ääremängija Will Clyburn kuulus küll teise koosseisu, ent tema takistamiseks peaks käike leiduma.

Kuigi mängijad ja treenerid ilmselt nõnda ei arva, tundub, et CSKA töö on keerulisel hooajal Final Four’i jõudmisega juba isegi korda läinud. Kui isukad Efesi mängijad üle ei mõtle, peaks finaalkoht tulema üsna hõlpsalt. Eeldame, et nad võidavad poolfinaali vähemalt 5 punktiga – koefitsient 1.90.

Betsafe’i koefitsiendid 25.05.2021 @19.30
Betsafe’i koefitsiendid 25.05.2021 @19.30

Ka teises paaris leidub favoriit. Barcelona tõestas viimases veerandfinaalmängus Zeniti vastu kõrget klassi ja võib-olla saadi selle esitusega pingeid veidi maha. Milano jääb ilmselt alla igas liinis, kuigi vahed pole eriti suured. Oodata võib kahe tunnustatud treeneri Šarunas Jasikeviciuse ja Ettore Messina malemängu. Oleneb, kumb suudab nupud paremini liikuma saada.

Arvatavasti jääb punktisaak mõlemalt poolt üsna madalaks. Seetõttu näibki üsna väärtuslik pakkumine, et Barcelona ja Milano viskavad kahepeal alla 151,5 punkti – koefitsient 1.98.

Betsafe’i koefitsiendid 25.05.2021 @19.30
Betsafe’i koefitsiendid 25.05.2021 @19.30

Kindlasti tasub enne Final Four’i nädalavahetust pilk peale visata ka verivärskele Betsafe LIVE podcastile. Taas istuvad laua taga Kalev Kruus, Heino Enden ja Andres Sõber, kes samuti Euroliiga kõige oodatumad mängud pulkadeks lahti harutavad: 

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe pakub spordisõpradele väga laia koefitsientide valikut. Panusta oma lemmikalale ning saad igas nädalas kuni 50 euro suuruse tasuta panuse! Kui palju tuleb selleks panustada, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in