5 korvpallitähte, kellel pole koduklubi. Veel.

Paljud Euroliiga klubid on jõudnud võistkondade komplekteerimisega finišisirgele, kuid nii mõnigi väärt mees on veel saadaval.


Korvpalli Euroliiga mängijate turg on sel suvel olnud väga aktiivne, ehkki koroonakriisist põhjustatud masu võinuks ennustada vastupidist. Tehinguid tehakse aga vasakul ja paremal, sealhulgas on end jõudsalt täiendanud mitu tippklubi.

See aga ei tähenda, et Euroliiga turul on sigimine ja sagimine lõppenud. Jah, paljud staarid on endale leivaisa leidnud, kuid on ka kamaluga tähti, kes pole veel lepingut sõlminud.

Mõni neist eelistab karjääri jätkata mujal kui Euroliigas, aga Vana Maailma tugevaimas sarjas edasi pallimine pole samuti välistatud. Spordijutud.com toob teieni viis Euroliiga tähte, kes on turul laokil.

Lorenzo Brown

29-aastane ameeriklane oli pikalt tiirelnud suure lombi taga, kuuludes nii maailma tugevaima liiga NBA kui ka selle tütarsarja G-liiga võistkondadesse, ning mänginud Hiinas, kui eelmisel suvel maandus 196 cm pikk tagamees Euroliigasse ja Belgradi Crvena zvezdasse.

2018. aasta G-liiga kõige väärtuslikumast pallurist kujunes Serbia hiiu kindel liider, tuues mängus keskmiselt 12,3 punkti, 4,6 resultatiivset söötu ja 3,3 lauapalli. Seega pole mingi ime, et Browni aktsiad on kõrged.

Pärast Euroliiga hooaja lõppenuks kuulutamist selgus ruttu, et jänki teenetest huvitub väga Ateena Panathinaikos. Kreeka üks kahest suurest vajab endale tagaliini liidrit, kuna seni seda rolli kandnud Nick Calathes lahkus FC Barcelonasse.

Panathinaikose kõrval on Brownile üritanud silma teha ka Istanbuli Fenerbahce, kes koostab uueks hooajaks sisuliselt uut tiimi, kuna lahkunud on mitu põhitegijat ja peatreener Željko Obradovic.

Ante Tomic

Aastaid Euroliiga paremate keskmängijate hulka kuulunud horvaat veetis Barcelonas kaheksa pikka ja edukat aastat, mil ta tuli neli korda Hispaania karikavõitjaks ja krooniti 2014. aastal Vana Maailma tugevaima rahvusliiga tšempioniks.

33-aastaselt pole Tomici kasutegur aga enam nii kõrge kui vanasti. Kui hooajal 2014/15 tõi ta Euroliigas keskmiselt 11,5 punkti, 7,1 lauapalli ja 2,3 resultatiivset söötu, siis möödunud võistlusaastal jäi 218 cm pikkuse hiiglase saldoks 5,7 silma, 4 lauapalli ja 1 tulemuslik pass. Ei midagi häbiväärset, aga Barcelona ülikõrge latt tähendab, et temaga ei soovitud lepingut pikendada.

Olgu, kõige teravamas tipus ei pruugi Tomic tõesti olla nii efektiivne, kuid mõne (veidi) kehvema klubi jaoks võib tegemist olla väga olulise lüliga. Tegemist on kogenud mängumehega ning tema tugevus peitub kaitses.

Greg Monroe

2010. aasta NBA noormängijate valiku ehk draft’i seitsmes valik nautis ookeani taga igati korralikku karjääri. 632 põhihooaja kohtumisega tõi ta 13,2 punkti ja 8,3 lauapalli mängu kohta, kuid mullu otsustas Monroe tulla Euroopasse.

Üllatus oli tohutu, kui selgus, et korvialune jõud lõi käed Müncheni Bayerniga. Sellise kaliibriga NBA mehe osas oodati pigem liitumist mõne koorekihti kuuluva klubiga.

30-aastase Monroe parimad päevad näivad küll möödunud olevat, kuid Euroliigas suudab jänki endiselt olla kvaliteetne pusletükk. Eelmisel hooajal oli ta Bayerni üks liidritest, tuues keskmiselt 12,9 punkti, 6,8 lauapalli ja 2,5 resultatiivset söötu.

Usutakse, et 211 cm pikkune Monroe jättis endast Euroliiga debüüthooajal nii hea mulje, et suvel siirdub ta uutele jahimaadele ning klubisse, mis on kas tipus või sellele oluliselt lähemal kui Bayern. Kuhu? Vot see on miljoni euro küsimus!

Gustavo Ayon

Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo võitis eelmisel VTB Ühisliiga põhihooajal Peterburi Zeniti kaks korda ning korvpallisõpradel on eredalt meeles, kuidas meie Kristjan Kangur tegi kaitses Ayoniga üks-null. Madridi Realiga kaks korda Euroliiga tšempioniks kroonitud mehhiklane üritas korvi all selg ees eestlasele ära teha, kuid jõujuurikas Kangur ei liikunud sisuliselt millimeetritki, kui 208 cm pikkune mehhiklane teda puksida üritas.

Kui Kangur sai Ayoniga imeliselt hakkama, siis Euroliigas oli tsenter korralikus hoos. Pärast viit aastat Realis kolis ta Zeniti, kus jäi tema arvele keskmiselt 12,5 punkti, 5,3 lauapalli ja 2,2 resultatiivset söötu. Visatud silmade poolest tegi ka Hispaania kodakondsust omav pallur Euroliiga karjääri parima hooaja.

NBA kogemusega Ayon on praegu aga vabaagent, kuna tema leping Zenitiga on läbi saanud. Pärast individuaalselt head hooaega on ta oma aktsiaid kergitanud ning 35 eluaastast hoolimata tundub, et mees müttab nagu vanasti.

Pole sugugi välistatud, et Ayon jätkab Zenitis, sest Venemaa klubi hingekirjas on vaid üks tipptasemel keskmängija – leedulane Arturas Gudaitis.

Tarik Black

Korvialune jõud on üks neist ameeriklastest, kes ei suutnud NBAs (ta esindas Los Angeles Lakersit ja Houston Rocketsit) läbi lüüa ning tuli Euroopasse. Vanas Maailmas on Black endale tublisti nime teinud ning näidanud Tel Avivi Maccabi särgis väga häid esitusi.

Tõsi, Blacki debüüthooaeg 2018/19 oli statistiliselt parem kui möödunud võistlusaasta, kuid 206 cm pikkust suurepäraste füüsiliste võimetega pallurit segasid ka vigastused. Sellest hoolimata sai ta kirja 9,1 punkti ja 4,8 resultatiivset söötu mängu kohta, mis pole teps mitte paha näitaja!

Black on tõestanud, et suudab Euroliiga tippu kuuluda nii kaitses kui ka rünnakul ning sellist korvialust jõudu tahavad enda hingekirja paljud klubid.

Kuigi Iisraeli meistrivõistlused lähevad täie hooga edasi, lahkus 28-aastane ameeriklane klubi juurest tänavu 23. mail.

log in

reset password

Back to
log in