UEFA Superkarika finaal: Liverpool vs Chelsea ennustusvihjed!

Kas Chelseal on Liverpooli vastu mingitki lootust? UEFA Superkarika finaalile minnakse vastu väga erinevas meeleolus. Loe ennustusvihjeid!

Sel kolmapäeval lähevad esimest korda UEFA Superkarika ajaloos vastamisi Inglismaa klubid, kui Meistrite liiga võitja Liverpool mängib Istanbulis Euroopa liiga võitja Londoni Chelseaga. Huvitaval kombel on tegemist ka esimese korraga 2013. aastast, mil Superkarika finaalis ei ole ühtegi Hispaania satsi.

Kusjuures 2013. aastal kaotas toonane Euroopa liiga võitja Chelsea Meistrite liiga võitjale Müncheni Bayernile, olles aasta varem kaotanud Meistrite liiga võitjana Madridi Atleticole. Inglise klubidest võitiski selle küsitava väärtusega karika viimati just Liverpool 2005. aastal, kui seljatati Moskva CSKA 3:1.

Ajalooline on kolmapäevane kohtumine ka ses osas, et esimest korda vilistab UEFA meestemängu võistluse finaali naissoost kohtunik. Prantslanna Stephanie Frappart oli sel suvel toimunud naiste MM-i finaali peakohtunik ning paneb kolmapäeval maha järgmise olulise märgi jalgpallimaailmas.

Kes aga võidab eesootava ajaloolise kohtumise? Mis seisus kumbki tiim mängule vastu läheb? Millised koefitsiendid pakuvad panustamisel parimat väärtust? Nendele küsimustele katsumegi selles artiklis vastuseid leida.

Liverpool pani märgi maha

Liverpool alustas Premier League’i hooaega lennukalt, nüpeldades liiga uustulnukat Norwich Cityt kodus 4:1. Võõrustajad lõid kõik oma väravad esimesel poolajal ja mäng oli 43. minutiks otsustatud, nii et pole ime, et teisel poolajal lasti natuke lõdvemaks.

See lubab ilmselt seletada ka tõika, et endile lasti ikka üks värav 64. minutil vastu lüüa. Külaliste ainsa värava lõi muide soomlane Teemu Pukki, kes eelmisel hooajal sahistas Inglismaa tugevuselt teises liigas Championship võrku lausa 29 korral, olles divisjoni suurim väravakütt.

Liverpool oli hooaja avamängus peaaegu täistugevusega väljakul – üksnes ründaja Sadio Mané oli pingile jäetud, kuna sengallane naases Aafrika rahvuste karikaturniirilt hiljem, olles oma koondise finaali juhtinud.

Seevastu Egiptuse koondisega varakult välja kukkunud Mo Salah oli edurivis ning registreeris ka oma esimese tabamuse. Ainuke tõrvatilk Liverpooli meepotis oli esiväravavaht Alisson Beckeri vigastus, mille brasiillane sai esimesel poolajal väravalöögil libisedes.

Superkarika eel on spekuleeritud, et peatreener Jürgen Klopp võib oma satsi roteerida ning näiteks keskväljal on tõenäosus näha hoopis teisi mehi kui nädalavahetusel – võimaluse pidavat saama nii James Milner kui Naby Keita ning miks mitte ka Adam Lallana, kes kõik viimase mängu põhikoosseisust välja jäid. Vahest tuleb muudatusi rohkemgi. Sellest hoolimata võib oletada, et tiim on ikka korralikus tasakaalus ja töötab õlitatult ning Liverpool läheb matšile vastu täie enesekindlusega.

Kas Chelseal tasub karta sauna?

Vastupidiselt Liverpoolile algas Chelsea koduliiga hooaeg väga kehvasti. Londoni klubi lasi endale võõrsil lüüa neli vastuseta väravat rivaali Manchester Unitedi poolt.

Tõsi, lõppskoor ei kajasta päris ausalt mängupilti, sest suure osa ajast Chelsea seda kohtumist domineeris, kahel juhul tabati pealelöögiga posti ja väravad sündisid peamiselt individuaalsetest vigadest, kuid sellegipoolest ei ole ükski Chelsea peatreener hooaega nii suure kaotusega veel alustanud.

Loots Frank Lampard peab kibekähku just kaitseliinis korrektuure tegema, sest nädalavahetusel ei jätnud mitte ükski selle liini mängija endast head muljet. Paraku ei ole aga siin Lampardil suurt valikut, kuna Antonia Rüdiger on ikka vigastatud ja David Luiz liitus üleminekuakna viimasel päeval Londoni Arsenaliga.

See tähendab, et keskkaitses jätkavad Kurt Zouma ja Andreas Christensen ning äärekaitsjatena ilmselt samuti Emerson ja Cesar Azpilicueta.

Manchester Unitedi vastu olid Chelsea kirstunaelaks just kiired vasturünnakud, mille vastu Londoni klubi kuidagi rohtu ei leidnud. Arvestades, et Liverpool on kiiretes üleminekutes veelgi kogenum ja efektiivsem, siis ei tõota see Lampardile midagi head ning teine valus kaotus kolme päeva jooksul paistab terendavat. Isegi asjaolu, et pühapäeval alles vahetusest sekkunud N’Golo Kante ja Christian Pulisic alustavad ilmselt edurivis, ei peaks liiga palju optimismi fännidesse süstima.

Mida panustamisel silmas pidada?

Betsafe’i hinnangul on Liverpool selles kohtumises ülekaalukas favoriit, mida tõestab punasärkide võidukoefitsient 1,68. Siinkohal tuleb Betsafe’iga nõustuda, sest ei viik (koefitsient 4,10) ega Chelsea võit (koefitsient 5,50) ei ole sugugi tõenäolised tulemused.

Betsafe’i koefitsiendid 13.08.2019 @09.00 seisuga

Pigem tasub oodata Liverpooli mitmeväravalist võitu, mistõttu tuleb pöörata pilk händikäppide poole. Andes näiteks Chelseale händikäpi 1:0, teeniks Liverpooli võidule korrektselt panustades oma raha tagasi tervelt 2,60-kordselt, mis pakub kahtlemata head väärtust. Julgemad võiksid isegi kaaluda sama panust händikäpiga 0:2 (koefitsient 5,10).

Väravaid näeme me ilmselt üle 2,5 (koefitsient 1,67) ning kui juhtub jälle nii, et Liverpool läheb kiiresti suurelt juhtima, siis võib ka juhtuda, et mõlemad meeskonnad skoorivad (koefitsient 1,65). Muidu aga on ahvatlev ka pakkuda, et Liverpool võidab nulli vastu (koefitsient 3,00).

Mängijatest tasub vaadata nii Liverpooli ründetrio Salah-Mane-Firmino poole kui kaaluda ka Divock Origit, kes kindlasti siin mänguaega saab. Samuti jookseb platsile ilmselt ääreründaja Xherdan Shaqiri. Kõrgema koefitsiendi saamiseks tuleks vaadata kategooriat “Skooriv mängija võidumeeskonnast” – nii Salah, Mane (mõlemad 2,75), Firmino (3,40), Origi (3,50) kui Shaqiri (3,65) pakuvad head väärtust.

Samuti on mõistlik ennustada, et kodumeeskond võidab mõlemad poolajad (4,10). Teades, kui hoogsalt Liverpool mänge reeglina alustab, siis pakub ka igati korralikku väärtust panus, et kodumeeskond lööb värava esimese 15 minutiga (koefitsient 4,45). Igatahes Chelseale siin erilist lootust anda ei maksa.