Koduse vutiliiga noorimad ja vanimad eeskujud

Kes oleks võinud arvata, et Premium liiga noorima ja vanima mängija vanusevahe on koguni 37 aastat!


Eesti jalgpalli kõrgliigas on 30 hooajaga juhtunud nii mõndagi. Erinevaid rekordeid on püstitatud ja seejärel neid ka purustatud. Vahepeal on peale kasvanud täiesti uus põlvkond, kes osasid tippmarke ka endale napsanud, ent mõnigad 90ndatel püstitatud rekordit on jätkuvalt troonil. Spordijutud.com heidabki nüüd silma peale Premium liiga vanimatele ja noorimatele. 

Kõrgliiga noorim mängija au…

… kuulub Andrei Tjuninile, kes oli 1994. aasta 14. mail Tartu Merkuuri eest kõrgliigas väljakule joostes 14 aastat ja 336 päeva vana. Merkuur kaotas tolle kohtumise Tallinna Dünamo vastu 1:5.

Selle rekordi purustamine näib sisuliselt võimatu, sest selle arvestuse teine mees peaks olema Vassili Kulik, kes oli 2002. aastal Alutaguse Lootuse eest meistriliigas platsile joostes 15 aastat ja 75 päeva vana. Kolmas mängija nooruse edetabelis peaks olema praegu Serie B klubi SPALi hingekirja kuuluv Georgi Tunjov, kes jooksis 2016. aasta augustis Narva Transi eest väljakule 15 aasta ja 120 päeva vanuselt.

Tuntud palluritest on 15-aastaselt oma kõrgliiga debüüdi kirja saanud veel ka Mihkel Aksalu (2000. aasta 23. septembril FC Kuressaare särgis Valga Warriori vastu), Nikolai Masitšev (2004. aasta 23. oktoobril TVMK särgis Lootuse vastu), Ott Reinumäe (2000. aasta 9. aprillil Warriori särgis Viljandi Tuleviku vastu)

Kõrgliiga vanima mängija au…

… kuulub Boriss Duganile, kes oli 2011. aasta 5. novembril Lasnamäe Ajaxi eest kõrgliigas väljakule joostes 51 aasta ja 153 päeva vanune. Ajax kaotas tolle kohtumise Tartu Tammeka vastu 0:9.

Ent miks see kõik nii juhtus? Põhjus oli lihtne, elu sundis! Tegelikult pidas Dugan toona juba rahulikult Ajaxi klubi presidenti ametit ega kibelenud üldse väljakule – enne seda väisas ta vutimuru kõrgliigas viimati 1991. aastal TVMK ridades, madalamateski liigades käis ta viimati väljakul 2005. aastal. Ent Ajaxil oli käsil erakordselt halb hooaeg ning ühel hetkel tabasid neid ka suured koosseisuprobleemid. Nõnda pühkiski toona 51-aastane Dugan putsadelt tolmu maha ning tõttas omadele appi. Kokku käis ta 2011. aastal kõrgliigas väljakul seitsmes kohtumises ning ületas suure varuga eelmise vanuserekordi, mis kuulus 1993. aastast Tõnu Eapostile, kes oli toona Tallinna Sadama eest väljakule joostes 46-aastane.

“Olen heas vormis, sest tegelen kehalise kasvatuse õpetajana iga päev spordiga. Ma ei suitseta ega joo. Olen elav sportlik eeskuju,” lausus Dugan 2011. aastal ajakirjale Jalka. Ent miks ikkagi tema pidi platsile minema? “Meil on probleeme koosseisuga, aga ma lihtsalt mängin ka noortest poistest paremini, saan mängust paremini aru. Küsi [Sergei] Zamogilnõi käest, võta temalt intervjuu, kuidas Dugan mängib! / … / Me mängimegi II ja III liiga poistega, sest eemaldasin meeskonnast neid, kes tõenäoliselt tegelesid kihlvedudega. Tõendada ma seda ei saa, aga olid kahtlused. Meil on amatöörmeeskond, treenime kolm korda nädalas. Suvel paljud puhkasid, ma ei saanud neid ju sundida.”

Kõrgliiga noorima väravalööja au…

… kuulub praegu AS Roma hingekirja kuuluvale Martin Vetkalile, kes oli 2019. aasta 9. novembril Tallinna Kalevi eest võrku sahistades 15 aastat ja 261 päeva vana. Vetkal sekkus toona Tuleviku vastu 57. minutil vahetusest ja vormistas 3:0 lõppseisu 69. minutil. Tänu Soccernet.ee-le, on meil see tabamus ka videopildis olemas.

 

Nõnda haaras Vetkal rekordi tagasi pealinlastele, sest enne seda kuulus see üle kahe aastakümne pärnakatele. Enne teda oli noorima väravalööja aunimetus Pärnu Vapruse mängumehe Ronaldo Tiismaa käes, kes oli 2017. aasta kevadel Sillamäe Kalevi võrku sahistades 15 aastat 10 kuud ja 30 päeva vana. Enne Tiismaad kuulus rekord aga legendaarsele Raio Piirojale!

Kauane koondise tugitala hoidis seda tippmarki koguni 22 aastat. Toona Pärnu Jalgpalliklubi ridadesse kuulunud keskkaitsja haaras selle endale 1995. aasta 26. juulil, kui sahistas Narva Transi väravavõrku 16 aasta ja 15 päeva vanuselt. Vahetult pärast rekordi kaotamist uuris Õhtuleht tagalamehelt, kas tal oli ammune tabamus veel meeles. Vastus oli mõistagi jaatav.

“Treener Ants Kommussaar pani mind mängu lõpus Kalvi Kaasi (1985 Pärnu Kalakombinaat/MEK meeskonnaga Eesti NSV meistriks tulnud jalgpallur – toim) asemel sisse, kes oli platsil ära tulles püha viha täis ja torises, et mis seda last sinna mängu pannakse! Sain natuke aega platsil olla, kui karistus- või nurgalöögist tuli tsenderdus ja lõin peaga ristnurka. Kalevi staadioni Lehe kohviku poolsesse väravasse. Aga eks see rekord varem või hiljem pidi ära minema,” sõnas Piiroja 2017. aastal.

Kõrgliiga vanima väravalööja au…

… kuulub Sergei Zamogilnõile, kes oli 1996. aasta 15. septembril Jõhvi Eesti Põlevkivi võrku sahistades 43 aastat ja 16 päeva vana. Kahjuks võitu selle tabamusega ei kaasnenud, vaid tegemist oli Tallinna Valli auväravaga 1:4 kaotusmängus.

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Nädalavahetusel leiab koduses vutiliigas aset mitmeid huvitavaid kohtumisi, millest kõige tasavägisem tõotab tulla Narva Transi ja Paide Linnameeskonna vastasseis. Kahe meeskonna tänavune esimene duell kaldus küll kindlalt 5:1 Paide kasuks, kuid pärast seda on kõikvõimalikud vigastused ja tihemängugraafik vajutanud Vjatšeslav Zahovaiko hoolealustele esitusele aina suurema pitseri. Nõnda tulebki hooaega maruliselt alustanud Paide mängule olukorras, kus neil on viimasest viiest mängust ette näidata vaid üks võit. Nüüd, Transi vastu, ollaks küll jätkuvalt favoriidid, kuid libastumisšanss on suurem kui tavaliselt, mistap ootame me huviga, millised koefitsiendid Betsafe’i inimesed Transile välja mõtlevad. Hetkel neid veel üleval pole, kuid esimesel võimalusel lisame need ka siia. Ikka selleks, et neist kinni haarata.

Küll pakub Betsafe’i juba praegu selle kohtumisega seoses eripanust. Peaks Paide võitma ja Henri Anier värava lööma, saab raha tagasi viiekordselt. Arvestades, et ründaja on kõrgliigas löönud tänavu 13 mänguga 10 väravat ja Paide võitnud kokku 8 mängu, on tegemist isegi üllatavalt hea pakkumisega…

Betsafe’i koefitsiendid 27.05.2021 @21.00

Lisaks jäi meil nädalavahetuse osas silma valitseva meistri Tallinna Flora ja Viljandi Tuleviku duell. Jah, rohevalged on seal favoriidid, kuid arvestades, et see oleks neil juba neljas mäng kümne päeva jooksul, siis on oht, et väsimus jõuab meeskonnale lihtsalt järele. See tähendab, et näiteks “viik välistatud” või “topeltšansi” koefitsient võiks Tuleviku korral isegi ahvatlev olla, aga seda me veel teile tuua ei saa. Aga püsime taaskord lainel!

Küll saab juba praegu panustada sellele, et kas Herol Riibergil õnnestub oma endise tööandja ehk Flora vastu midagi maagilist korda saada. Maagia all peame silmas siis kas väravat või väravasöötu. Siiani on ründaval poolkaitsjal koduliigas kirjas üks värav (avavoorus Kuressaare vastu) ning üks väravasööt (viimases voorus Legioni vastu). Samas, meil kõigil on meeles Tipneri karikafinaali veerandfinaal, kus Riiberg sai Kalju vastu kirja 1+1 mängu. Kui nüüd midagi sarnast korduks, oleks kaheksakordne võit tänu Betsafe’i eksklusiivpanusele garanteeritud!

Betsafe’i koefitsiendid 27.05.2021 @21.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest

Kui koefitsiendid ja vihjed tekitasid sinus matšides huvi, kuid sul pole Betsafe’is kontot, pole ka probleemi. Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Betsafe pakub spordisõpradele väga laia koefitsientide valikut. Panusta oma lemmikalale ning saad igas nädalas kuni 50 euro suuruse tasuta panuse! Kui palju tuleb selleks panustada, vaata SIIT.

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

log in

reset password

Back to
log in