Millisel EMi koondisel on kõige väärtuslikum meeskond?

Panustamisrubriigis võtame luubi alla surmagrupi - Saksamaal on oht välja kukkuda, Prantsusmaal võimalus edasipääs kindlustada.


Spordijutud.com sukeldub tippjalgpalli stratosfääriliste summadega rahamaailma ning selgitab välja, milline sats sel EMil on kõige odavam ja milline kõige kallim. Appi tuleb Transfermarkt.com.

Soomel pole põhjust rõõmustada, Inglismaal on

See on üldteada, et jalkameeskond peab olema midagi enamat kui oma osade summa ning võitu ei saa garanteerida puhtalt sellega, et paned kõige kõvemad ässad kõrvuti platsile (vaata või Inglismaa 2000. aastate koondist). Ometi kajastab mängija rahaline väärtus seda, kui heaks teda üldiselt peetakse, ning mida rohkem häid mängijaid, seda suurem šanss on sul võita. Loogiline!

Selles rahamaigulises 24 tiimi pingereas leiavad end viimaselt kohalt meie põhjanaabrid, kelle satsi hindab Transfermarkt 44,60 miljoni euro vääriliseks. Ega seal teist Teemu Pukki tasemeni küündivat sportlast hetkel olegi. Sealt edasi tulevad Põhja-Makedoonia (61,80 miljonit), Ungari (74,50) ning siis juba suuremate hüpetega Slovakkia (131,10 miljonit) ja Wales (176,75 miljonit).

Ülejäänud pingerida näeb välja selline:

19. Tšehhi (186 miljonit eurot)
18. Venemaa (191,80)
17. Ukraina ((197,20)
16. Rootsi (215,05)
15. Poola (254,80)
14. Šotimaa (269,85)
13. Šveits (288,50)
12. Taani (310,70)
11. Austria (320,10)
10. Türgi (325)
9. Horvaatia (376,80)
8. Holland (607,05)
7. Belgia (669,40)
6. Itaalia (751)
5. Portugal (827,50)
4. Hispaania (915)
3. Saksamaa (936,50)
2. Prantsusmaa (1,03 miljardit eurot)
1. Inglismaa (1,26 miljardit)

Tippu jõuab parimate noorte mängijatega

Jalgpalluri väärtust määravad mitmed tegurid, kuid väga oluline näitaja on tema vanus. Asi on ju lihtne – noor hea jalgpallur on väärtuslikum kui vana hea jalgpallur, sest tal on potentsiaali veel paremaks saada ning teda on tulevikus võimalik veelgi suurema summa eest müüa.

Seega ei ole midagi imestada, et Inglismaa koondis edestab teisel kohal olevat Prantsusmaad enam kui 200 miljoni euroga. Declan Rice, Mason Mount, Jadon Sancho, Phil Foden, Jude Bellingham ja Bukayo Saka on kõik 22aastased või nooremad. Kahekümnendate keskel on Jack Grealish, Marcus Rashford, Ben Chilwell ja Raheem Sterling. Nii palju noort talenti ei ole hetkel ühelgi teisel satsil kõrvale panna.

Prantslastel on juba omajagu vanem tiim, kelle suurimad staarid on 28+ (Kante, Griezmann, Pogba, Benzema). Välja arvatud muidugi 22aastane imemees Kylian Mbappe.

Ka sakslaste ja hispaanlaste konveier toodab muudkui andekaid noori mängijaid peale, kuid nii kuldset generatsiooni kui inglastel hetkel ei paista.

Portugalil, kes on Euroopa kontekstis ikkagi pigem väikeriik, on samuti korralik uus põlvkond peale kasvamas, mis kajastub ka nende viiendas kohas tabelis. Keskmist vanust löövad neil üles veteranid Ronaldo (36), Jose Fonte (37) ja Pepe (38).

Ära märkimist väärib ka turniiri üks favoriite Belgia, kelle staaridest kubisev tiim on alles seitsmendal kohal. Madalama väärtuse põhjuseks ongi see, et satsi keskmine vanus on 29,2. Praegune kuldne generatsioon hakkab vanaks jääma ja peale tulev värske veri ei ole hetkel veel kaugeltki samal tasemel.

Mida kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Euro 2020 üheksandal mängupäeval jookseb igas mängus platsile tõeline superstaaride raskekahurvägi. Päeva alustab turniiri suurfavoriit Prantsusmaa, kes loodab Ungari vastu täiseduga jätkata. Avamängus võtsid ülimalt ökonoomselt mänginud prantslased Saksamaa vastu 1:0 võidu ning jäi mulje, et neil on veel vajadusel mitu lisakäiku juurde panna.

See ei tõota head Ungarile, kes mängis Portugali vastu südilt, kuid lasi endale mängu viimasel kümnel minutil ikkagi kolm vastuseta väravat lüüa. Paraku arvame, et meie hõimuvelled jäävad ka selles kohtumises kuivale ehk Prantsusmaa võidab nulli vastu.

Betsafe’i kihlveokontor 16.06 kell 21.30

Teises „surmagrupi“ kohtumises otsib Saksamaa oma turniiri esimesi punkte Portugali vastu. Võib arvata, et võitu vajav Saksamaa domineerib pallivaldamise kategoorias ning Portugal mängib kontrate ja standardite peale. Nagu prantslased näitasid, siis kiire kontraga on võimalik sakslaste kesisest kaitsest kenasti läbi lõigata. Seega usume, et tasavägine kohtumine lõppeb viigiga.

Betsafe’i kihlveokontor 16.06 kell 21.30

Päeva lõpetab Hispaania ja Poola kohtumine. Kumbki sats ei saa rahule jääda esimese vooru kohtumisega – Hispaania ei suutnud Rootsi vastu enamat väravateta viigist ning Poola kaotas 1:2 Slovakkiale. Usutavasti teeb Hispaania peatreener Luis Enrique teiseks mänguks vajalikud muudatused ning Hispaania jõud käib siin Poolast üle.

Samas kimbutab hispaanlasi Enrique käe all ikka ja jälle sama mure – nimelt ei suudeta oma võimalusi kuidagi ära realiseerida. Fernando Torresi või David Villa klassiga ründajat neil paraku hetkel kuskilt võtta ka pole, nii et soovitame panustada selle peale, et näeme pigem vähe väravaid

Betsafe’i kihlveokontor 16.06 kell 21.30

Ära maga maha Betsafe’i pakkumisi

Praegu on hea mõte Betsafe’is konto avada, sest sind ootab 100% boonust. Tee esimene sissemakse ja see kahekordistatakse kuni 200 € ulatuses. Nii et kui teed 200 € sissemakse, mängid lausa 400 € eest! Vaata SIIT.

Silm tasub peal hoida ka EURO 2020 eripakkumistel, mis muutuvad iga päev. Tänase pakkumisega saad tutvuda SIIN.

Muidugi tasub tutvuda ka teiste Betsafe’i eripakkumistega, sest need on liiga head, et maha magada!

log in

reset password

Back to
log in