Terased treenerid, kes eralduvad sõkaldest

Mängijatest räägitakse ja kirjutatakse söögi alla ja peale, kuid aeg-ajalt tasub kirjutada ka peatreeneritest. Seda me ka nüüd teeme.


Meie seekordne artikkel on pühendatud treeneritele ning alustuseks esitame teile viktoriiniküsimuse. Kes on need kaks juhendajat, kes kroonitud nii Euroopa kui ka maailmameistriks? Vastuse ütleme teile ette artikli lõpuks, kuid seniks muid huvitavaid noppeid nii praeguste kui ka varasemate peatreenerite kohta. 

Esmalt olevikust. EMi eel hakkas meedias oma elu elama peatreenerite palgatabel, mis kulutulena mõistagi igale poole levis. Sellest ilmnes, et kõige kõrgemini on praegustest juhendajatest tasustatud Saksamaa koondise loots Joachim Löw, kes teenib aastas 3,85 miljonit eurot.

Arvestades, et tegemist on ikkagi 2014. aasta maailmameistriga, siis midagi šokeerivat selles pole. Valitsevate maailmameistrite prantslaste peatreener Didier Deschamps on sealjuures kohe nimekirjas järgmine, pistes aastaga taskusse 3,5 miljonit eurot.

Poodium on loogiline, et edasi…

Ootuspäraselt figureerivad selle palgatabeli tipus tuntud nimed ning kolmandalt kohalt võib leida Hispaania koondise lootsi Luis Enrique ja tema 3 miljoni euro suuruse aastateenistuse. Seejärel lähevad asjalood aga huvitavamaks, sest esimesena kriibib pjedestaali ukse taga Venemaa peatreener Stanislav Tšertšessov. Tema pistab taskusse 2,6 miljonit eurot aastast, mida on rohkem kui teenib valitsev Euroopa meister Fernando Santos (Portugal, 2,25 miljonit eurot).

2 miljoni euro piiri suudab aastas ületada veel ka Inglismaa peatreener Gareth Southgate, kuid edasi hakkavad EMile jõudnud koondiste peatreeneri palgad juba märkimisväärselt vähenema. Miljon õnnestub 12 kuuga kokku kraapida veel ka Taani juhendajal Age Hareidel, kuid näiteks kolm aastat tagasi Horvaatia koondise MM-finaali tüürinud Zlatko Dalic peab leppima kõigest 700 000 euroga. Väikest lohutust võiks talle pakkuda aga teadmine, et EMi ühe suurfavoriidi Belgia juhendaja Roberto Martineze väidetav aastapalk on 600 000 eurot.

Kui kiigata aga Euroopast korra välja, siis tegelikult on paljuteenivaid juhendajaid mujalgi. Miljonilise aastapalga piiri ületavad näiteks Juan Carlos Osorio (Mehhiko, 1,05 mil €), Ricardo Gareca (Peruu, 1,15 mil €), Bert van Marwijk (Austraalia, 1,25 mil €), Juan Antonio Pizzi (Saudi Araabia, 1,44 mil €), Jose Pekerman (Kolumbia, 1,5 mil €), Hector Cuper (Egiptus 1,5 mil €), Oscar Tabarez (Uruguay, 1,7 mil €), Jorge Sampaoli (Argentina, 1,8 mil €) ning lisaks veel CArlos Queiroz (Iraan, 2 mil €) ja Tite (Brasiilia, 3,5 mil €).

Kenad kopikad, kuid kui võtta siinkohal teadmiseks, et Hiina maksis Marello Lippile paar aastat tagasi ca 20 miljonit eurot siis… arenemisruumi veel on.

Hispaanlaste ja sakslaste omapärased rekordid

Joachim Löw troonib ka meie teist edetabelit, milleks on enim mänge EM-finaalturniiril. Juba enne tänavust vutipidu oli tal kolme suurturniiriga kirjas 17 kohtumist ehk kindla peale suureneb see arv tänavu 20 peale. Selle arvestuse teine mees on Lars Laberbäck (15 kohtumist Rootsi ja Islandiga) ning kolmas Portugali juhendaja Fernando Santos (11 enne turniiri ehk suureneb vähemalt 14 peale).

Kõige vanema peatreeneri au EM-finaalturniiril kuulub Giovanni Trappattonile, kes oli 2012. aastal Itaaliat juhendades 73-aastane. Noorim juhendaja on Srecko Katanec, kes oli 2000. aastal Sloveeniat tüürides kõigest 36-aastane. Kui otsime vanuserekordeid aga võidukate treenerite seast, siis tuleb vaadata hispaanlaste poole: Luis Aragnoes oli 2008. aastal triumfeerides 69-aastane, Jose Villalonga oli 1964. aastal triumfeerides 44-aastane.

Ent kiita saavad ka sakslased. Esmalt aplaus Otto Rehhageli auks, kes on ainsa mehena tüürinud Euroopa meistriks võõrriigi koondise. Seejärel veelgi suurem aplaus Berti Vogtsile, kes on ainsa inimesena tulnud Euroopa meistriks nii juhendaja (1996) kui ka mängijana (1972).

Kuigi tegemist on juba 16ndate Euroopa meistrivõistlustega, ei tunne ajalugu veel ühtegi inimest, kes tulnud treenerina kahel puhul Euroopa meistriks. Kõige lähemal on sellele olnud – taas sakslane – Helmut Schön, kes triumfeeris 1972. aastal ning jõudis neli aastat hiljem välja finaali, kuid vandus seal penaltiseerias alla Tšehhoslovakkiale.

Küll tunneb ajalugu kaht meest, kes on tulnud juhendajana nii Euroopa kui ka maailmameistriks. Ehk vastus meie viktoriiniküsimusele: nendeks meesteks on seesama Helmut Schön (Euroopa meister 1972, maailmameister 1974) ja hispaanlane Vincente del Bosque (maailmameister 2010, Euroopa meister 2012).

Mis keelt kõnelevad Betsafe’i koefitsiendid?

Panustamisrubriigis vaatame sel korral ette reedestele mängudele, mil vutipäeva avavad Rootsi ja Slovakkia. Avamängus Hispaania vastu pakkusid Janne Anderssoni hoolealused väga-väga omapärase partii, vallates palli erakordselt vähe (25%), kuid saades kohtumises kätte siiski viigi. Ehk nende kaitse on püsiv! Arvestades, et senistes omavahelistes duellides pole nad kordagi ka Slovakkia vastu kaotanud (2 võitu, 3 viiki), julgeme meie ennustuses minna seda teed, et ka Slovakkial ei õnnestu rootslaste väravalukku lahti murda. Iseasi, kas Rootsi kohtumise ka võidab, kuid endal taga nulli hoides on viik ikkagi tulemas.

Betsafe’i koefitsiendid 16.06.2021 @13.00

Päeva teises kohtumises lähevad omavahel vastamisi Horvaatia ja Tšehhi. Kuigi inglaste vastu suutsid horvaadid enam-vähem oma töö ära teha, pakub meile muret asjaolu, et viimasest kümnest kohtumisest on neil õnnestunud võita vaid kaks ning needki on Malta ja Küprose vastu. Samas on horvaatidel ikkagi võtta Luka Modrici talisman, kes suurel areenil asjalood korda võiks loksutada. Muremärke siiski esineb ning kuna tegemist on 50-50 duelliga ning Tšehhide koefitsient on meie hinnangul lihtsalt magusam, siis me nende reele ka hüppame.  Tõsi, turvapuhvriga.

Betsafe’i koefitsiendid 16.06.2021 @13.00

Õhtu kirsiks on põhimõtteline vastasseis Inglismaa ja Šotimaa vahel. Olgugi, et põhimõtteline, siis vaata, mis nurga alt tahad, kohtumise favoriit peaks küll selge olema! Selleks on Inglismaa, kuid paraku kaasneb sellega ka madal koefitsient (1.31). Et seda tõsta, siis kiikame mujale ning…. kui kaks kanget esimest korda 1872. aastal üldse ajaloo esimeses rahvusvahelises vutilahingus vastamisi läksid, jäeti väravad löömata, kuid pärast seda on naabrite lahingud pakkunud üldjuhul vähemalt kahte, kui mitet kolme väravat. Seda teed läheme ka nüüd, sest EMi avamängud andsid vihje, mis võiks juhtuda, kui kohtuvad Inglismaa rünne ja Šotimaa kaitse…

Betsafe’i koefitsiendid 16.06.2021 @13.00

Haara kinni Betsafe’i eripakkumistest!

Miks? Sest konto saad avada SIIN ning Betsafe duubeldab sinu sissemakse kuni 200 euro ulatuses. Näiteks: kasutaja avamisel kannad oma kontole 150 eurot, millele paneb Betsafe omalt poolt täpselt sama palju otsa! Tekitas huvi? Väga hea ja kliki SIIA, et saada rohkem infot.

AVA KONTO SIIN

Endiselt jätkub varajase väljamakse eripakkumine. Betsafe maksab nüüd su panuse varem välja, kui su tiim on saanud kahe väravaga edumaa mistahes matši etapis. See ei muutu, kui vastastiim peaks hiljem mängu viigistama või võitma. Kui su tiim läheb 2 väravaga juhtima, maksab Betsafe su panuse varasemalt välja (15 minuti jooksul). Seda panust saad kasutada Premier League’is, La Ligas, Bundesligas, Euroopa Meistrite liigas ja Euroopa liigas. Võta see pakkumine vastu SIIN.

Jalgpalli EMi puhul tuleb Betsafe sulle ka appi ning aitab täiendada sul oma teadmisi. Õpi SIIT, kuidas koefitsiendid toimivad, millistele turgudele panustada ja vii end kurssi, kuidas kasutada spordiboonuseid! Lisaks tasub silm peal hoida EURO 2020 eripakkumistel, mis muutuvad iga päev. Tänase pakkumisega saad tutvuda SIIN

HAARA PAKKUMISTEST KINNI

 

log in

reset password

Back to
log in